„The Roop“ lyderiui V.Valiukevičiui diagnozuota Laimo liga: „Prieš mėnesį prasidėjo dar keistesni dalykai“

Vaidotas Valiukevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Vaidotas Valiukevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-12-02 13:38
AA

„The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius prabilo apie neseniai jam diagnozuotą Laimo ligą. Savo istorija pasidalijęs atlikėjas ragina aplinkinius nenumoti ranka net ir į menkiausius sveikatos sutrikimus. Jie gali signalizuoti apie rimtesnes ligas.

Savo patirtimi V.Valiukevičius pasidalijo socialiniuose tinkluose. Ja sutiko pasidalinti ir su portalu Žmonės.lt.

„Už gražių nuotraukų slepiasi ir kita gyvenimo pusė, apie kurią ir noriu papasakoti.

Kurį tai laiką jutau, kad esu nepilnų jėgų. Kažkoks vis pavargęs. O prieš gerą mėnesį prasidėjo dar keistesni dalykai. Kartais temperatūra pakildavo iki 37. O tada staiga dingdavo. Galva vis labiau tapdavo sunkesnė. Savijauta kaip pastoviai sergančio, nuotaika taip pat kažkur išvykus toli.

Nusprendžiau kreiptis į šeimos gydytoją ir padaryti išsamius kraujo tyrimus. Tuomet viskas paaiškėjo.

Pas mane yra Laimo liga. Pamenu, kad į koją buvo įsisiurbusi maža erkė. Tačiau jokių raudonų dėmių nebuvo. Todėl likau ramus, be to, esu pilnai paskiepytas nuo encefalito.

Noriu įspėti visus, kad nepagailėtų mokamiems kraujo tyrimams dėl Laimo ligos. Ši liga labai apgaulinga ir jos simptomai panašūs į daugelio kitų ligų. Svarbu žinoti, kad bendras kraujo tyrimas neparodo ligos. Reikia specialiai užsisakyti Laimo tyrimą. O aš jau gydausi ir beveik pasveikau.

Negydoma infekcija gali plisti į sąnarius, širdį ir nervų sistemą. Taip pat ligoniai gali skųstis nuovargiu, miego sutrikimu, atminties susilpnėjimu, galvos svaigimu. Vaikams šioje stadijoje pasireiškia meningitas (smegenų dangalų uždegimas).

Sąnarių pažeidimai – tai dar viena Laimo ligos forma. Dažniausiai tai stambiųjų sąnarių (kelių, alkūnių) uždegimas. Vėlesnėje stadijoje gali išsivystyti netgi veido paralyžius.

Likime visi sveiki!“ – rašė V.Valiukevičius.