Tiek merų pokylyje – seniai regėta: į priėmimą Prezidentūroje atvyko su antrosiomis pusėmis
Liepos 12-ąją antrajai kadencijai inauguruotas prezidentas Gitanas Nausėda. Nors nuo iškilmingo inauguracijos priėmimo Prezidentūroje praėjo jau kelios dienos, šventės įspūdžiai gyvi iki šiol. O kitaip ir būti negali – iškilmingas pokylis tapo vienu retų įvykių, į kurį suplūdo kone visų miestų ir rajonų merai.
Penktadienį vykusius inauguracijos renginius vainikavo iškilmingas priėmimas prezidentūroje, į kurį buvo pakviesta net 2 tūkstančiai svečių.
Kaip pranešė prezidento patarėjas Frederikas Jansonas, antrą kadenciją pradėjęs G.Nausėda siekė, jog inauguracijos renginių dalyviai būtų pasirinkti „atsižvelgiant į gerovės valstybės atskirčių mažinimo politiką“. Todėl priėmime buvo siekiama kuo platesnio tiek socialinių, tiek visuomenės grupių atstovavimo.
Penktadienio vakarą į ištaigingą priėmimą Prezidentūros kieme susirinko išties įvairi publika. Prie Prezidentūros susirinkusiems fotografams pozavo Lietuvos verslo, pramogų, sporto, politikos ir kitų sričių atstovai.
Į pokylį suplūdo ir kone visų Lietuvos miestų ir rajonų merai su antrosiomis pusėmis – atvyko Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas su žmona Vismante, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis su žmona Loreta, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus su žmona Ilona, Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič su žmona Jolanta, Alytaus miesto meras Nerijus Ceciulis su žmona Aurelija, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė su vyru Jonu Pinskumi ir daug kitų.
Išsipuošusios poros suspindo elegancija. Paisė kvietime svečiams nurodyto aprangos kodas – smokingas arba kostiumas ir vakarinė suknelė.
Fotogalerija:
Antrajai kadencijai penktadienį prisiekęs prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo stiprinti Lietuvos saugumą, pareiškęs, kad žmonija atsidūrė prie susinaikinimo ribos, o Lietuva nebėra saugi vieta gyventi.
„Deja, per tuos penkerius metus pasaulis pasislinko arčiau bedugnės“, – po priesaikos Seime sakydamas kalbą teigė G. Nausėda, apžvelgdamas pirmosios savo kadencijos metus.
“(...) Žmonija stovi ant susinaikinimo slenksčio. Klimato kaita, pandemija, karas – per pastaruosius penkerius metus mes patyrėme daugybę realių scenarijų žmonijai ištrinti save arba grįžti į tamsiuosius viduramžius, kur teisus tas, kuris stipresnis, o istoriją rašo tas, kuris žiauresnis“, – kalbėjo šalies vadovas.
„Šiandienos pasaulyje Lietuva nėra saugus ir ramus užutėkis“, – pridūrė jis, pareiškęs, jog Lietuva ribojasi su dviem pavojingiausiomis Europos valstybėmis, turėdamas omenyje Rusiją ir Baltarusiją.
Dalydamasis vizija 2029 metams, G.Nausėda sakė, kad Lietuvos finansavimas gynybai turėtų priartėti prie 4 proc. bendrojo vidaus produkto, tai leistų Lietuvai vystyti ilgojo nuotolio oro gynybą, Baltijos jūros krantą saugotų raketų skydas, o sausumos sienas – inžineriniai įtvirtinimai.
„2029 metais Lietuva ne tik baigia vystyti pagrindinius divizijos pajėgumus, bet ir organizuoja pratybas drauge su mūsų šalyje dislokuota Vokietijos brigada ir JAV batalionu“, – kalbėjo G.Nausėda.
„Naujoji divizija ginkluota tolimąja HIMARS artilerija, naujausiais tankais, pėstininkų kovos mašinomis, Lietuvoje pagamintais dronais“, – sakė prezidentas.
Jis taip pat žadėjo ginti Lietuvos interesus užsienio politikoje, remti Ukrainą, puoselėti ryšius su JAV.
Kalbėdamas apie vidaus politiką, šalies vadovas žadėjo toliau mažinti socialinę atskirtį, kurti šeimoms, senjorams palankesnę aplinką, skirti dėmesį regionams, kultūrai ir švietimui.
Fotogalerija: