Marija Dūdaitė ir Ieva Dūdaitė-Radžiūnė – Tikrai neišskiriamos

Marija Dūdaitė ir Ieva Dūdaitė-Radžiūnė / Dovilės Servienės („Samanota fotografija“) nuotrauka
Marija Dūdaitė ir Ieva Dūdaitė-Radžiūnė / Dovilės Servienės („Samanota fotografija“) nuotrauka
REMIGIJA PAULIKAITĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-08-17 09:44
AA

„Mes skaitome viena kitos mintis“, – šypsodamosi taria seserys pianistė Ieva DŪDAITĖ-RADŽIŪNĖ (31) ir operos solistė sopranas Marija DŪDAITĖ (28). Talentingos atlikėjos, žavingos moterys, šiltos asmenybės prisipažįsta, jog jaučiasi labai apdovanotos, kad gali džiaugtis viena kitos sėkme ir drauge kurti.

Pirmiausia aptarkime džiugias muzikos pasaulio žinias: judvi nominuotos prestižinei klasikinės muzikos premijai „Opus Klassik“.

Ieva: Pradėsiu pasakoti aš, be ne dėl to, kad esu vyresnioji sesuo, o todėl, kad man tai – jau antroji nominacija. 2020 metais ten jau buvau pastebėta už savo solinį albumą „Tiersen Meets Chopin“. „Opus Klassik“ apdovanojimai skiriami Vokietijoje, bet žinomi ir Europoje, ir pasaulyje.

Jie net vadinami klasikos „Grammy“. Nominantai visada paskelbiami vasarą, o apdovanojimų ceremonija vyksta spalį Berlyne, pagrindinėje koncertų salėje „Konzerthaus“. Matyt, rugsėjį paaiškės, kurie iš šešių šimtų nominantų šįsyk bus pakviesti į tą ceremoniją...

Marija: Netikėta, bet šiemet konkurencija didesnė nei prieš pandemiją. Pasirodo, kai nebuvo galima koncertuoti, visi daug kūrė. Todėl džiaugiamės, kad su savo pirmuoju bendru albumu „Inseparable“ esame nominuotos net dviejose kategorijose – metų ansamblio ir metų kamerinės muzikos įrašo.

Šis albumas – tarsi mūsų dueto autografas. Čia daug mudviejų aranžuočių, nes tai – dar viena abiejų aistra. Yra ir tai, ko galbūt daugiau niekas nedaro, – apsikeitėme vaidmenimis: Marija groja, Ieva dainuoja. Pasauliui norėjome pristatyti savo duetą. Man atrodo, kad „Inseparable“ jį charakterizuoja tobulai.

Kad „Opus Klassik“ patekome tarp geriausiųjų, kitiems galbūt atrodo mažas pasiekimas, bet mums – itin didelis, nes klasikos pasaulyje tokio lygio apdovanojimų – mažai, o mudvi – dar labai jaunos.

Jaučiamės pagerbtos, kad mūsų pavardės nominantų sąraše yra tarp tokių pripažintų lietuvių kaip dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras su solistu akordeonininku Martynu Levickiu.