Reda Paulauskė – Tikslas – mokyti

Reda Paulauskė / Alessios Careros nuotrauka
Reda Paulauskė / Alessios Careros nuotrauka
MONIKA URBONAITĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-03-23 13:49
AA

Į Tanzaniją kelioms savaitėms išvykusi dizainerė Reda PAULAUSKĖ (34) iš ten parsivežė įspūdžių ne apie žydrą pakrantę ar turistus viliojančius gamtos stebuklus. Kelionėse labiausiai lietuvę domina kultūra, o kad geriau pažintų kitataučius, Zanzibaro salos mokykloje ji vedė paskaitą ir kūrybines dirbtuves.

„Dar kai pirmą kartą lankiausi Zanzibare, jis man pasirodė kaip gana saugi, turistams draugiška sala. Kelionė pateisino visus lūkesčius, todėl su keliais lietuviais panorome čia grįžti. Tą neseniai ir padarėme, tik šįkart aš turėjau savotišką misiją“, – pasakoja drabužių kūrėja.

Gerokai anksčiau vietinis gidas Redai su keliais kompanionais Zanzibare aprodė tenykštę mokyklą. „Ten mus, europiečius, draugiškai pasitiko direktorius, pasirašėme svečių knygoje, paaukojome lėšų sunkiai besiverčiančiai įstaigai. Užkalbinus vienam berniukui, pastebėjau, kad jis nori tobulinti anglų kalbos žinias, viskas jam įdomu.

Tuomet kantriai su šypsena atsakinėjau į įvairiausius klausimus. Tik grįžusi iš pirmosios kelionės po Afriką, vasarą kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“ lietuviams vedžiau internetinį seminarą – pasakojau apie savo profesiją, kaip mėgstama veikla gali tapti darbu. Labai patiko.“