„TikTok“ influenceriai iš JAV liejo ašaras – sakė net negalintys užmigti: „Tai nusikaltimas žmonijai“

„TikTok“ turinio kūrėjos / Ekrano nuotr.
„TikTok“ turinio kūrėjos / Ekrano nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
A
A

JAV įsigaliojęs „TikTok“ programėlės draudimas paveikė daugybę turinio kūrėjų. Netekę galimybės naudotis platforma, jie ėmė kalbėti apie prarastą uždarbį ir paveiktą karjerą. Influencerių džiaugsmui, netrukus buvo paskelbta, kad „TikTok“ veikla JAV atkuriama. Tačiau iki tol ne vienas turinio kūrėjas demonstravo ašaras.

„TikTok“ vėlai šeštadienį, prieš pat įsigaliojant nacionaliniam programėlės draudimui, atjungė prieigą savo vartotojams Jungtinėse Valstijose. Mat po ilgus mėnesius trukusių teisinių ginčų JAV Aukščiausiasis Teismas penktadienį paliko galioti įstatymą, pagal kurį dėl nacionalinio saugumo būtų uždrausta populiari vaizdo įrašų dalijimosi platforma, nebent jos savininkai kinai iki sekmadienio sudarytų susitarimą dėl jos pardavimo ne Kinijos pirkėjams.

„JAV įsigaliojo įstatymas, draudžiantis „TikTok“, – teigta pranešime vartotojams, įjungus programėlę. – Deja, tai reiškia, kad kol kas negalite naudotis „TikTok“.“

Tai paveikė 170 milijonų amerikiečių.

Tiesa, Donaldas Trumpas savo inauguracijos išvakarėse, sekmadienį, pasiūlė, kad Jungtinės Valstijos įgytų 50 proc. Kinijai priklausančios programėlės „TikTok“ JAV patronuojančios bendrovės akcijų. D.Trumpas pridūrė, kad po to, kai pradės eiti prezidento pareigas, jis išleis įsaką, kuriuo atidės „TikTok“ uždraudimą Jungtinėse Valstijose, kad būtų daugiau laiko sandoriui įgyvendinti.

Galiausiai „TikTok“ paskelbė, kad programėlės veikla JAV atnaujinama. Platformos atstovai padėkojo išrinktajam JAV prezidentui už „būtiną aiškumą ir užtikrinimą“, kad paslaugų teikėjai nebus baudžiami už tai, kad leidžia amerikiečiams naudotis programėle. Taip pat teigė, kad dirbs su D. Trumpu „ieškodami ilgalaikio sprendimo, kuris leistų išlaikyti „TikTok“ Jungtinėse Amerikos Valstijose“.

Tačiau iki tol daugelis „TikTok“ turinio kūrėjų iš JAV jautėsi sugniuždyti. Isterijos ypač apimti buvo tie, kuriems ši platforma tapo pragyvenimo šaltiniu, rašo dailymail.co.uk.

Ne vienas „TikTok“ influenceris dalijosi vaizdo įrašais, kuriuose demonstravo ašaras ir guodėsi dėl paveiktos karjeros bei prarasto ryšio su milijonais sekėjų.

Emocingą vaizdo įrašą paviešino ir 7,2 mln. sekėjų galinti pasigirti Alix Earle.

„Negaliu užmigti, esu tokia išsigandusi dėl to, – pasakojo A.Earle. – Man taip liūdna pagalvojus, kad visi prisiminimai tiesiog išnyks.“

Alix Earle
Alix Earle / Ekrano nuotr.

Pranešama, kad 24 metų Majamio universiteto absolventė 2024-aisiais iš savo socialinės žiniasklaidos uždirbo 8 mln. dolerių,

Alix tęsė: „Tai negerai, kažkas turės mane užregistruoti į psichiatrinę ligoninę. Tai pati blogiausia diena.“

Alix Earle
Alix Earle / Ekrano nuotr.

Ši situacija paveikė ir buvusią banko „Goldman Sachs“ darbuotoją, 27-erių Danielle Pheloung, kuri metė pelningą karjerą bankininkystės sektoriuje ir tapo nuolatine turinio kūrėja. Neseniai ji paviešino vaizdo įrašą, kuriame juokavo, kad reikia skambinti buvusiam darbdaviui.

„Tai taip baugina“, – neslėpė D.Pheloung.

Danielle Pheloung
Danielle Pheloung / Ekrano nuotr.

Maisto gaminimo influencerė Chloe Bluff Cakes taip pat pasidalijo savo širdgėla, pabrėždama teigiamą platformos poveikį moterų finansinei nepriklausomybei.

„Aš neverkiu – tiesiog stebiu, kaip griaunamas mano sukurtas gyvenimas ir bendruomenė“, – sakė ji, pridurdama, kad „TikTok“ „parėmė 7 milijonus smulkiųjų verslų“.

Beveik milijoną sekėjų turinti makiažo influencerė Kylie Park taip pat palūžo.

„Juk socialinė žiniasklaida, „TikTok“, turinio kūrimas yra tikras visos dienos darbas“, – pro ašaras tvirtino ji.

Kylie Park
Kylie Park / Ekrano nuotr.

Buvusi dainininkė kruiziniuose laivuose Emily Senn, kuri „TikTok“ platformoje pandemijos metu rado finansinį stabilumą, irgi neslėpė pykčio.

„JAV vyriausybe, niekada jums už tai neatleisiu. Daugiau niekada jumis nepasitikėsiu, nes tiesiog atėmėte milijonų žmonių pajamas ir pragyvenimo šaltinius. Kas taip daro?“ – sakė ji.

Ji pridūrė: „Jaučiuosi kvailai, kai internetu transliuoju, kaip verkiu dėl programėlės, bet faktas yra tas, kad jau daugelį metų ji man suteikė bendruomenės jausmą ir padėjo išgyventi labai sunkius gyvenimo laikus. Pandemija, darbo praradimas, skyrybos – visa tai, kas man nutiko per pastaruosius penkerius metus. Daugybę valandų praleidau kurdama turinį šiai platformai.“

Dėl susiklosčiusios situacijos savo 1,1 mln. sekėjų guodėsi ir „TikTok“ žvaigždė Madilynn Cameron: „Mūsų vyriausybė mus nuvylė... Esu tokia nusivylusi, kad net negaliu kalbėti.“

Visgi ji ragino sekėjus išlikti ramius ir tikėtis, kad išrinktasis prezidentas D.Trumpas įsikiš.

O populiari tinklalaidžių kūrėja iJustine savo 1,8 mln. sekėjų pareiškė, kad „TikTok“ draudimas yra „nusikaltimas žmonijai“.

„Praėjo 15 minučių, o aš jau išgyvenu „TikTok“ atjungimo pasekmes. Tai yra nusikaltimas... Tai nusikaltimas žmonijai“, – aiškino ji.