„Times square“ aikštėje – R.Černiausko žinutė brangiausiame stende: ją siunčia gimsiančiai dukrai

Rimvydas Černiauskas ir jo žinutė „Times square“ aikštės reklamos stende
Rimvydas Černiauskas ir jo žinutė „Times square“ aikštės reklamos stende
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-03-14 16:03
AA

Vienoje iš lankomiausių vietų pasaulyje – „Times square“ aikštėje, Niujorke, brangiausiame pasaulyje reklamos stende, kovo 8 d. buvo galima pamatyti ZIP FM laidų vedėjo Rimvydo Černiausko kurtą žinutę. Žinutę, kuri skirta netrukus gimsiančiai dukrytei Elenai.

Tokia galimybė R.Černiauską aplankė po to, kai jis pradėjo aiškintis, kas yra NFT. Pasak radijo laidų vedėjo, tai skaitmeninio turto ir meno sritis, šifruojama „non-fungible tokens“ Tuo pačiu NFT veikia ir kaip sertifikatas, patvirtinantis, kad vienas ar kitas skaitmeninės tikrovės daiktas priklauso tik jį įsigijusiam asmeniui.

„Prieš keletą mėnesių, vedamas smalsumo, sugalvojau patikrinti kas yra tie NFT, nors anksčiau niekada nesidomėjau nei kriptovaliutomis, nei panašiais dalykais. Ieškodamas informacijos atradau projektą, kuris mane labai sudomino. Tai Kanų Liūtuose Grand Prix (aukščiausio lygio apdovanojimas) pelniusio brazilų menininko Andre Holzmeister kuriamas NFT projektas „ArtMonkees“. Nors skamba sudėtingai, tačiau tai iš tiesų yra smagūs 3D sumodeliuoti beždžionėlių paveiksliukai, kuriuos galima atkurti papildytoje realybėje. Viso jų yra 5000 – kiekvienas skirtingas ir originalus“, – pasakoja R.Černiauskas.

Rimvydas Černiauskas

Rimvydas ne tik nusipirko kelis menininko darbus, bet ir prisijungęs prie ArtMonkees bendruomenės internete laimėjo ten organizuotą meme‘ų konkursą. Konkurso prizas atitekęs Rimvydui – galimybė brangiausiame pasaulyje reklamos plote parodyti savo beždžionėlę ir norimą žinutę.

„Sugalvoti ką nori pasakyti pasauliui – sudėtinga užduotis. Dabar ilgai negalvojęs rašyčiau „Русский военный корабль, иди нахуй“, bet konkursas vyko dar neprasidėjus karui Ukrainoje. Man prireikė kelių savaičių, kol apsisprendžiau: žinutę rašysiu lietuviškai ir paskirsiu netrukus gimsiančiai dukrai. Mėgstu galvosūkius, tad dalis žinutės – užšifruota. Nuotrauką iš „Times Square“ aikštės su mano žinute planuoju pasikabinti namuose ir tikiuosi, kad dukrai paaugus, ji pati išsiaiškins kas parašyta žinutėje ir supras, jog visa tai – skirta tik jai“, – sako būsimas tėtis.

Ką Rimvydas užkodavo savo dukrai – neatskleidžia, tačiau kviečia pabandyti iššifruoti patiems.

Rimvydo žinutė: „Smalsumas verčia pasaulį suktiq. kwjgkc rytc Cjcly“

Rimvydo Černiausko žinutė Niujorko „Times square“ aikštėje