Tinklaraštininkų konsultantė Kotryna Bass: „Ši veikla daug kam padeda save įprasminti“

Kotryna Bass / Asmeninio archyvo nuotr.
Kotryna Bass / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Dvidešimt šešerių Kotryna Baranauskaitė, žinoma kaip Kotryna Bass, kuria gyvenimo būdo tinklaraštį ir konsultuoja klientus iš viso pasaulio, kaip susikurti sėkmingą tinklaraštį. Tai jaunai moteriai – ne tik darbas, bet ir gyvenimo būdas. Kotrynos teigimu, svarbiausia – tiesiog pradėti, o visa kita galima išmokti bekuriant.

Kotryna, jau šešerius metus ne tik pati kuriate tinklaraštį, bet ir konsultuojate kitus. Kokia jūsų istorija? Kaip atsidūrėte šiame tinklaraščių pasaulyje?

2012 m. gyvendama Didžiojoje Britanijoje ir besiruošdama vykti mokytis į Amsterdamą susikūriau tinklaraštį, norėdama dalytis savo kelionių / asmeninėmis patirtimis. Kaip ir daugelis, iš pat pradžių į tai žiūrėjau kaip į hobį, bet nepraėjus net pusmečiui sugebėjau savo veiklą monetizuoti ir paversti darbu. Neradusi man patinkančių tinklaraščio išvaizdos šablonų, pradėjau savarankiškai rūpintis ir savo internetinio puslapio įvaizdžiu, susikūriau savo identitetą ir netrukus į mane ėmė kreiptis ir kiti tinklaraštininkai, norintys paversti savo hobį verslu.

Konsultuojate, kaip susikurti tinklaraštį nuo...iki. Kas svarbiausia šioje kūrybos ir verslo sinergijoje?

Visų pirma, svarbiausia pradėti – tikrai. Apsilankius mano tinklaraštyje Kotrynabass.com galima rasti visus nuo...iki, kurie padės susikurti tinklaraštį jau šiandien. Nereikia laukti tinkamo momento ar atlikti didelių pasiruošimo darbų, visko galima išmokti bekuriant. Žinoma, norint, kad ši veikla pasisektų, reikėtų iš pat pradžių pasirūpinti profesionaliu savo vardo pateikimu ir aktyviai publikuoti naudingą turinį.

Kokias tinklaraštininkų klaidas dažniausiai pastebite?

Čia negalima tikėtis žaibiškos sėkmės, bet, įdėjus pakankamai pastangų, tikrai galima tinklaraščio pagalba vykdyti labai įdomią veiklą.

Pradedantys tinklaraštininkai dažnai nori greito rezultato. Tiesa yra ta, jog tinklaraščio augimas yra ilgas ir gana lėtas procesas. Čia negalima tikėtis žaibiškos sėkmės, bet, įdėjus pakankamai pastangų, tikrai galima tinklaraščio pagalba vykdyti labai įdomią veiklą.

Kodėl tiek daug žmonių nori tapti tinklaraštininkais?

Manau, daug ką traukia laisvė, kurią tinklaraštininko darbas suteikia. Čia nėra nustatytų darbo valandų, darbas tiesiogiai susijęs su tavo pomėgiais. Visi ieškome kažkokios vietos po saule, norime dalytis savo sukauptomis žiniomis ir ši veikla daug kam padeda save įprasminti.

Kotryna Bass Varšuvoje
Kotryna Bass Varšuvoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip atrodo jūsų darbo diena, darbo savaitė?

Iš tiesų negaliu pasakyti, jog turiu tikslų grafiką, bet dirbu kone kiekvieną dieną, net ir keliaudama. Turint savo verslą daug laiko poilsiui nelieka, bet, jei atvirai, aš tuo mėgaujuosi. Keliuosi anksti, bendrauju su klientais, kuriu naują turinį savo tinklaraštyje ir socialinių medijų platformose, tobulinu savo siūlomus produktus ar konsultacinius paketus ir geriu daug kavos (šypsosi).

Kotryna Bass Varšuvoje
Kotryna Bass Varšuvoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Kokių klientų sulaukiate, kas tuos žmones sieja?

Mano klientų ratas daugiausia susideda iš jaunų, savęs ieškančių merginų, bet pastebėjau, jog pastaruoju metu atsiranda ir vaikinų bei vyresnio amžiaus žmonių. Visi šie žmonės turi savo pomėgius, apie kuriuos nori paskleisti žinią, ir laikui bėgant iš to uždirbti. Tiesa, dauguma mano klientų gyvena JAV, Australijoje, Europoje, bet kartais tenka dirbti ir su talentingais lietuviais, kas visuomet labai pradžiugina.

Ar įmanoma pragyventi iš tinklaraščių rašymo, jei rašoma lietuvių kalba? T. y. – Lietuvoje?

Lietuvoje tinklaraštis gali puikiai pasitarnauti kaip platforma pristatyti savo veiklą, pademonstuoti savo teikiamas paslaugas, kuriamus produktus.

Manau, kad tikrai taip, be to, turime puikių pavyzdžių. Žinoma, dėl mažesnės rinkos sunkiau pragyventi iš reklamos skydelių ar partnerystės programų, bet Lietuvoje tinklaraštis gali puikiai pasitarnauti kaip platforma pristatyti savo veiklą, pademonstuoti savo teikiamas paslaugas, kuriamus produktus. Įmonės Lietuvoje vis dažniau pasitelkia tinklaraštininkus į pagalbą reklamuodamos savo produktus, tad, manau, jog laikui bėgant tinklaraštininkų paklausa tik didės.

Kviečiate tinklaraštininkus to live online. Ką tai reiškia?

Savo tinklaraštyje ir socialinėse medijode dalijuosi įvairiais patalimais, kaip galima susikurti sėkmingą veiklą dirbant internetu. To make a living online, išvertus iš anglų kalbos, reikštų „užsidirbti pragyvenimui internete“, o būtent to aš ir mokau kitus.

Jūsų net ir namai gražūs – ar visas jūsų gyvenimas tarsi iš paveikslėlio, paruoštas to live online?

Tikrai ne, esu gana chaotiška asmenybė, turiu ir blogų dienų, kai nesinori net pagalvoti apie fotografavimą, kūrybą, dažnai pasidaliju ir ne pačiomis šviesiausiomis mintimis savo tinklaraštyje, bet pagrindinis mano tikslas – įkvėpti žmones ir parodyti, jog viskas yra įmanoma nuosekliai dirbant ir turint aiškų tikslą.

Kotryna Bass
Kotryna Bass / Asmeninio archyvo nuotr.
Kotryna Bass Varšuvoje
Kotryna Bass Varšuvoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Su širdies draugu Tomu iš sostinės senamiesčio persikėlėte gyventi į Nidą. Prieš tai gyvenote Braitone. Pokytis – didelis. Kaip jaučiatės gyvendami ramybėje? Ir ką planuojate toliau, kiek ilgai truks projektas „Nida“? Žinau, kad dažnai keičiate gyvenamąją vietą.

Į Nidą atvykome pusmečiui, tad prieš įsivažiuojant vasaros sezonui jau trauksime atgal į žemyninę Lietuvą. Šis etapas iš tiesų padėjo dar labiau išsigryninti mintis ir susikoncentruoti ties darbu. Paskutinį pusmetį taip pat daug keliavome, tad grįžus Nida būdavo puiki reabilitacija. Lietuvoje dažnai mėgstame burbėti dėl šalto klimato, bet taip ir neišmokstame džiaugtis žiema. Šis pabėgimas iš miesto mus išmokė, jog tikrai nėra blogo oro, o žiemos metas gali būti toks pat produktyvus ir smagus, kaip ir vasaros.

Abu su Tomu kuriate internetinį verslą. Iš vienos pusės, tai suteikia galimybę dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio, iš kitos pusės, ar netrūksta miesto, juk tokiam verslui reikia jausti „pulsą“?

Kadangi mūsų klientai negyvena Lietuvoje, jiems iš tiesų nėra svarbu, ar mes atliekame darbus iš pulsuojančios gyvenimu sostinės, ar ramaus pajūrio miestelio. Tiesa, gyvenimas didmiestyje taip pat atneša daug įkvėpimo, tad iš tiesų dar galutinai neapsisprendėme, kur mums gyvenime reikės nuleisti sparnus, bet kol kas aišku, jog mums visai tinka ir patinka kontrastai.

Kotryna Bass
Kotryna Bass / Asmeninio archyvo nuotr.
Kotryna Bass Varšuvoje
Kotryna Bass Varšuvoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Įkvepiate kitus kurti, nebijoti, mąstyti. Kas jums pačiai, be gamtos ar miesto, yra įkvėpimas?

Turėdama laisvo laiko, visada stengiuosi jį praleisti produktyviai – skaitau, klausausi audio knygų, domiuosi kitais profesionalais, dirbančiais mano srityje, ir taip savaime gimsta idėjos. Tinklaraštininko darbas reikalauja nuolatinio savęs ieškojimo ir tobulėjimo, bet dėl to taip šia veikla ir džiaugiuosi.