Tobulas pedikiūras namie

Pedikiūras / Fotolia nuotr.
Pedikiūras / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Vasara – pedikiūro sezonas. Tačiau į grožio salonus skuba ne visos. Vienoms ši grožio procedūra yra per brangi, bet yra ir tokių, kurios nemėgsta nepažįstamųjų prisilietimų ar mano, kad tai yra laiko gaišatis. Tačiau gražiai atrodyti nori visos!

Namų sąlygomis atliktas pedikiūras gal ir nebus toks ilgalaikis, kaip atliktas profesionalų, tačiau jei besigražindamos pačios patiriate teigiamų emocijų ir taupote pinigus – kodėl gi ne? Kuo dažniau praktikuositės, tuo geresnis bus rezultatas kitą kartą.

Nuo ko pradėti?

Turbūt pati maloniausia dalis – reikiamų priemonių susipirkimas. Ne, brangios įrangos ir profesionalios kosmetikos tikrai nereikės. Pakanka norimos spalvos nagų lako ir jo pagrindo. Jei nesate įgudusi, verčiau rinkitės natūralius, šviesius atspalvius. Tokiomis spalvomis nulakuoti nagai ne taip prikausto žvilgsnį, o maži defektai beveik nepastebimi.

Geriau jokio pedikiūro nei prastas. Jei nagų lakas bent kiek nusilupo, pats metas jį kruopščiai nuvalyti ir kartoti procedūrą iš naujo.

Kojų odai suminkštinti galite nusipirkti specialią priemonę, vaikiškas aliejus voniai irgi tiks. Na o nagų žirklutes ir keletą manikiūro ar pedikiūro įrankių turėsite namie. Suragėjusiems kulnams įsigykite pėdų šveitimui skirtą įrankį. Jų esama įvairių – ir elektrinių, ir mechaninių. Maitinamasis ar drėkinamasis kremas pėdoms – ir pasiruošimas baigtas. Beje, vietoj jo galite naudoti pabodusį veido ar rankų kremą. Gal poveikis ir nebus maksimalus, bet toks odos maitinimas geriau nei joks.

Kaip paruošti?

Jei darotės pedikiūrą pati – vadinasi, tuo pat metu ir mėgaujatės laiku sau, ir dirbate. Nusiteikite, kad teks sugaišti valandą, todėl pasistenkite, kad tuo metu jūsų niekas netrukdytų. Į nedidelę vonelę prisileiskite šilto vandens ir įpilkite specialios priemonės minkštinti odai (tinka ir visos naminės priemonės – žolelių nuovirai, druska, lašelis vonios aliejaus ar mėgiamos dušo želės). Priklausomai nuo to, kiek sausa ir suragėjusi oda, pamirkykite kojas 10–15 minučių. Nušluosčiusios imkitės kulnų šveitimo. Tada švelniai nustumkite odeles (geriausia medinėmis mentelėmis), jei reikia – itin atsargiai nukirpkite jų kraštus.

Namų sąlygomis sterilių įrankių turėti nepavyks, tačiau prieš procedūrą patartina juos išvalyti spiritu.

Nagus reiktų kirpti tiesia linija, tada jie auga taisyklingai. Dilde nago kraštas gludinamas tik į vieną pusę, taip nagas saugomas nuo skilinėjimo.

Kaip lakuoti?

Jei turite specialius skirtukus, kuriais galima atskirti kojų pirštus, – puiku. Tačiau galima apsieiti ir be jų – į tarpupirščius galite dėti sulenktus vatos apskritimus, kuriais valotės makiažą. Taip būsite tikra, kad nulakuoti nagai nepalies „kaimyno“ – šalia esančio piršto, jo neišteps ir paties nago nereikės perlakuoti.

Pirmiausia tepamas lako pagrindas, jis išlygina nago paviršių. Po poros minučių švelniais judesiais tepame nagų laką. Jei lakas kokybiškas – dažniausiai pakanka ir vieno sluoksnio. Norėdamos, kad spalva būtų intensyvesnė, galite tepti ir antrą sluoksnį.

Baigusios procedūrą, neskubėkite ir leiskite lakui džiūti bent 10–15 minučių. Tačiau ir po to neskubėkite mautis kojinių ar autis uždarų batelių, nes ant lako gali likti įspaudų.

Pedikiūras
Pedikiūras / Vida Press nuotr.

Taisyti klaidas

Kai visi nagai sutvarkyti, galima atsargiai įtrinti pėdas maitinančia priemone. Tačiau ką daryti, jei neatsargiu judesiu ar teptuko potėpiu kuris nors nagas „sugadinamas“? Nebandykite jo gelbėti paprasčiausiai tepdama dar vieną sluoksnį lako – jis vis tiek išdavikiškai skirsis nuo kitų. Verčiau su valikliu kruopščiai nuvalykite visą nagą ir neskubėdamos pakartokite procedūrą – tepkite pagrindą, paskui vieną ar du lako sluoksnius.

Jei prieš tai buvote nusilakavusi nagus ryškiu laku, o dabar renkatės šviesesnę spalvą, nepatingėkite itin kruopščiai nuvalyti senąjį.

Ko vengti?

Auksinė taisyklė – geriau jokio pedikiūro nei prastas. Tai reiškia, kad jei nagų lakas bent kiek nusilupo, pats metas kruopščiai jį nuvalyti ir kartoti procedūrą iš naujo.

Klaidinga manyti, kad pedikiūras – tik kruopščiai nulakuoti nagai. Iki švelnumo nupoliruoti kulnai daug svarbiau nei madingi lako atspalviai.

Pėdų odą reikia prižiūrėti nuolatos, ne tik tada, kai sugalvojame nusispirti batelius ir autis basutes. Geriausia jas palepinti šiltomis vonelėmis, prieš miegą ištepti riebiu kremu ir užsimauti medvilnines kojines.