Populiariausias Lietuvos vaikų rašytojas Tomas Dirgėla rugsėjo 5-ąją mini 35-tąjį gimtadienį. Ta proga — žinomi ar dar negirdėti faktai apie vaikų ir tėvų mylimą autorių!
- T. Dirgėla užaugo Palangoje su močiute, kuriai auginti būsimą rašytoją padėjo ir Tomo teta.
- Jei Tomas pabėgdavo iš pamokų, dažniausiai jį būdavo galima sutikti kopose kuriantį eilėraščius.
- Savo pirmąjį honorarą už kūrybą, 50 litų, gautus iš direktoriaus dėl mokyklos vardo garsinimo mokinių poezijos konkursuose, Tomas pravalgė iš karto po pamokų vienoje Palangos picerijų.
- Mylimas vaikų rašytojas yra metus praleidęs Lukiškių kalėjime ir Vilniaus pataisos namuose — ten jis dirbo lietuvių kalbos mokytoju.
- Pirmasis T.Dirgėlos darbas buvo pardavinėti vandenį gatvėje link jūros einantiems poilsiautojams – tokia idėja jam kilo būnant penkerių.
- Tomas iki šiol niekaip nesupranta, kaip išskalbti marškinėlius, kad šie po skalbimo nebūtų susitraukę per vienu dydžiu.
- Rašytojas šiuo metu yra Išleidęs beveik 60 knygų, o kiekvieną mėnesį parašo mažiausiai po vieną naują.
- Mylimiausias Tomo laisvalaikio užsiėmimas — važinėti automobiliu įsijungus Sport režimą. Nemylimiausias — mokėti baudas už viršytą greitį.
- T.Dirgėlos žmona Skaistė taip pat kuria knygas vaikams, o drauge šis duetas yra parašęs jau keturias istorijas.
- Vaikystėje būsimasis rašytojas buvo nuvaręs automobilį, bet Tomo teta ilgą laiką netikėjo, kad jos mašinos išdaužtas galinis rūko žibintas buvo sūnėno darbas.
Taip pat skaitykite
- T.Dirgėla paniškai bijo roplių, todėl miške pamatęs žaltį gali nesunkiai uždainuoti falcetu.
- Rašytojas ruošiasi išbandyti jėgas ir kaip aktorius, nes debiutuos savo kurtame miuzikle „Domas ir Tomas. Dingusių veikėjų byla“.
- Vaikystėje T.Dirgėla kovodavo su bobutėmis autobusų stotyje „gaudydamas poilsiautojus”.
- T.Dirgėla yra parašęs knygų ir neįprastose vietose — „Akropolio“ prekybos centre, IKEA ekspozicijoje, LIDL parduotuvėje, Tele2 salone, kavinės vitrinoje ir kitur.
- Visi trys Tomo vaikai neskaito savo tėčio knygų — siužetą ir pabaigą jie išsiaiškina dar rašant, tad vėliau skaityti tą pačią atspausdintą istoriją jiems būna tiesiog nebeįdomu.
Tomas Dirgėla (26 nuotr.)
+20
Temos: