Top kalėdiniai filmai TELIA PLAY platformoje. Ar „Kietas riešutėlis“ jūsų namuose – kalėdinis filmas?
Ar jūs vienas tų, kurie vienuolika mėnesių laukia progos pradėti kalėdinį maratoną? Jei jau esate pasiruošę pagrindinius mėnesio atributus – kvepiančias žvakes, kelis kilogramus mandarinų, kalėdinę eglutę ir šventinę nuotaiką, galite drąsiai leistis ir į kalėdinių filmų žiūrėjimo maratoną. Patys populiariausi ir žiūrovų labiausiai pamilti šventiniai filmai laukia jūsų TELIA PLAY platformoje.
„Vienas namuose“ („Home alone“, 1990)
Tikrai pasaulyje yra žmonių, nemačiusių filmo „Titanikas“, ir tikrai yra nemačiusių legendinės kalėdinės komedijos „Vienas namuose“. Jei esate vienas jų – pats metas šią spragą užlopyti.
Filme susipažįstame su aštuonmečiu Kevinu, kuris atsitiktinai paliekamas didžiuliame name, šeimai išvykus atostogų į Paryžių. Jei iš pradžių visas šis nuotykis Kevinui atrodo lyg palaima, netrukus jam tenka susidurti akis į akį su įžūliais plėšikais, švarinančiais namus šventiniu laikotarpiu. Ar pavyks jam apginti savo namų tvirtovę? Ir didysis klausimas – kokiu būdu?
Smagu, kad „Telia Play“ suteikia galimybę žiūrėti šį kultinį filmą kada tik norisi, nelaukiant televizijos programoje numatyto laiko.
Nuoroda į komediją visai šeimai „Vienas namuose“
„Haris Poteris ir Išminties akmuo“ („Harry Potter and the Philosopher's Stone“, 2001)
Jei esate pasiryžę ir nusiteikę leistis į filmų maratoną šiuo švenčių laukimo laikotarpiu – magiškas Hario Poterio pasaulis ir „Telia Play“ paruošė jums visas aštuonias šios sagos dalis. Kada geriau jas peržiūrėti, jei ne dabar?
„Hario Poterio“ filmų saga yra sukurta pagal to paties pavadinimo rašytojos J. K. Rowling knygas, kuriose susipažįstame su pačiu Hariu Poteriu ir stebime jo gyvenimo kelionę, besimokant Hogvartso jaunųjų raganiukų ir burtininkų mokykloje bei susiduriant su pačiais grėsmingiausiais juodosios magijos atstovais.
Nuoroda į fantastinį nuotykių filmą „Haris Poteris ir Išminties akmuo“
„Kietas riešutėlis“ („Die Hard“, 1988)
Niekada nesibaigianti diskusija – ar įtempto veiksmo kupinas „Kietas riešutėlis“ – kalėdinis filmas?
Šią diskusiją bent jau kuriam laikui užbaigė filmų istorikas Jeremy Arnoldas, patvirtinęs, kad tai – kalėdinio laikotarpio filmas.
Anot jo, svarbiausi juostos momentai vyksta šventiniu laikotarpiu, o personažams šeiminės ir kitos problemos išsisprendžia pajutus kalėdinę dvasią ar gal net nutikus vienam kitam Kalėdų stebuklui.
Taigi, drąsiai rinkitės šį veiksmo filmą ir jo tęsinius, kuriuose pačia ryškiausia kalėdine viltimi šviečia šio žanro žvaigždė, aktorius Bruce’as Willisas.
Nuoroda į kultinį veiksmo filmą „Kietas riešutėlis“
„Košmaras prieš Kalėdas“ („The Nightmare Before Christmas“, 1993)
Sveiki atvykę į režisieriaus Timo Burtono pasaulį.
Filmo veiksmas vyksta mistiniame Helovyno miestelyje, kuriame kasmet šią šventę organizuoja pagrindinis juostos herojus Džekas Skelingtonas.
Vieną vakarą jis netyčia užsuka į Kalėdų miestelį ir susižavi kitokia šventine nuotaika. Džekas sugalvoja šią atmosferą perkelti į savo miestelį. Kaip jau suprantate, be nuotykių ir problemų šis jo projektas neapsieina.
Šis animacinis šedevras, kuriame susipina gotų ir šventinės kalėdinės nuotaikos, jau tapo savotiškos draugystės tarp Helovyno ir Kalėdų simboliu.
Nuoroda į fantastinį muzikinį filmą „Košmaras prieš Kalėdas“
„Bridžitos Džouns dienoraštis“ („Bridget Jones's Diary“, 2001)
Prieš daugiau nei 20 metų išleista romantinė komedija kasmet atranda kelią į namų kino teatrus gruodžio mėnesį. Jau nuo pat pirmų akimirkų filmas prasideda kalėdiniais vaizdais, tad kaipmat būsite įtraukti į šventinį laikotarpį.
Pagal to paties pavadinimo knygą sukurtas filmas sukasi aplink pagrindinę juostos heroję – 32 metų vienišę Bridžitą Džouns, kuri kasdien dienoraščiui atvirauja apie savo tikslus, nesėkmes, baimes bei, žinoma, romantinius nuotykius.
Susiraskite spintoje mylimiausią „bjaurųjį kalėdinį megztuką“ ir kartu su Bridžita leiskitės į jos šmaikščią ir iki kaulų smegenų pažįstamą, tobulai netobulą suaugusio žmogaus kasdienybę.
Nuoroda į romantinę komediją „Bridžitos Džouns dienoraštis“
„Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ („How the Grinch Stole Christmas“, 2000)
Ar dar yra nežinančių pasakymo „Nebūk kaip Grinčas“, apibūdinančio šventinės nuotaikos gadintoją, pastoviai urzgiantį ar viskuo nepatenkintą vakarėlio dalyvį? Tikrai niekas nenorėtų gauti tokios pravardės, ypatingai šiuo laikotarpiu.
Jei norite sužinoti, iš kur kilo šis pasakymas, kodėl ši istorija svarbi kalėdiniam laikotarpiui ir kaip išvengti tapimo Grinču – būtinai pasižiūrėkite šią šventinę komediją. Beje, pagrindinį vaidmenį čia atliko žanro virtuozas – aktorius Jimas Carrey.
Nors filmas gali atrodyt kiek tamsokas, pagrindinė juostos mintis šilta ir miela. Ne daiktai ar dovanos šventėms suteikia laimę, o buvimas visiems kartu.
Nuoroda į fantastinę komediją „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“
„Sukeisti Kalėdų seneliai“ („Santa Swap: Merry Christmas Mr. Andersen“, 2016)
Filmas sukurtas pagal norvegišką kalėdinę pasaką, kurioje šeimos galva, dailidė Andersenas, dievinantis Kalėdas, vis stengiasi tuo jausmu užkrėsti skepticizmą šiai šventei rodančius savo šeimos narius.
Visiško atsitiktinumo dėka ponas Andersenas sutinka tikrąjį Kalėdų senį bei sutinka su juo apsikeisti vietomis. Taip abu vyrai išgyvena jiems dar nepatirtus šventinius džiaugsmus: Andersenas – buvimą Kalėdų seniu, o pastarasis – tradicines šeimos Kalėdas.
Filmas pabrėžia šeimos, tikėjimo gėriu ir jo dalinimo kitam svarbą.
Nuoroda į kalėdinę pasaką visai šeimai „Sukeisti Kalėdų seneliai“
„Paskutinės Kalėdos“ („Last Christmas“, 2019)
Keitė – mergina, gyvenanti Londone ir dirbanti visus metus veikiančioje kalėdinių smulkmenų parduotuvėje. Įsivaizduokite Keitės motyvaciją dieną iš dienos persirenginėjant elfe. O kur dar keisti šeiminiai santykiai, netinkami sprendimai ir visa kita virtinė bėdų.
Merginos kasdienybė pasikeičia jos gyvenime atsiradus simpatiškam ir paslaptingam vaikinui Tomui. Kas jis toks ir kokias gyvenimiškas pamokas suteiks Keitei?
Šis kalėdinis filmas yra scenarijų parašiusios aktorės Emmos Thompson atminimo dovana jau į amžinybę iškeliavusiam bičiuliui dainininkui George’ui Michaelui. Gerbėjai tikrai atpažins juostoje skambančias jo dainas.
Nuoroda į romantinę komediją „Paskutinės Kalėdos“
„Žalioji knyga“ („Green Book“, 2018)
Ši 2018 metų „kelio“ drama, beje, laimėjusi „Oskarą“ už geriausią filmą, yra paremta tikrų tikriausia istorija. Joje išvysite užsimezgusią bičiulystę tarp juodaodžio pianisto virtuozo Donaldo Širlio ir jo vairuotojo Frenkio Valelongos. Jiems tenka leistis į nuotykių, pavojų ir smagių akimirkų kupiną koncertinį pianisto turą.
Kadangi istorija rutuliojasi šešiasdešimtųjų laikotarpio Amerikos pietuose, tad rasinė nelygybė ir diskriminacija tikrai bus viena pagrindinių juostos temų.
Nors iš pirmo žvilgsnio šis filmas galbūt nedvelkia klasikine šventinio laikotarpio dvasia, tačiau istorijos esmė ir moralas kuo tikriausiai apibūdina kalėdinę dvasią – žmogiškumo bei bičiulystės vienas kitam svarba.
Nuoroda į dramą „Žalioji knyga“
„Kalėdų karštinė“ („Jingle All the Way“, 1996)
Absoliuti kalėdinė klasika, jau įgaunanti ir kultinės komedijos statusą. Kas kitas, jei ne aktorius Arnoldas Shwarzeneggeris, mums primins ir pamokys apie tikrojo kalėdinio dvasingumo svarbą?
Čia jis – darboholikas tėvas, vis nuviliantis savo sūnų, ir norėdamas prisigerinti, pažada nupirkti berniuko taip išsvajotą žaislą. Vienintelė ir didžiausioji bėda – to paties žaislo kalėdiniu laikotarpiu trokšta ir tūkstančiai kitų vaikų.
Nostalgija dvelkianti komiška istorija primena, jog ne daiktai ar pirkiniai yra svarbiausi dalykai šventiniu laikotarpiu.
Nuoroda į kultinę komediją visai šeimai „Kalėdų karštinė“