Trapūs ir lūžinėjantys nagai: priežastys, priežiūra, stiprinimas
Kiekviena moteris nori turėti gražius, tvirtus bei išpuoselėtus nagus. Jeigu nagai linkę lūžinėti, nepadės ir problemos nepaslėps joks manikiūras. Ką daryti, kad nagai būtų gražūs ir tvirti? Reikia tik šiek tiek laiko ir kantrybės.
Dažniausios trapių nagų priežastys:
- Avitaminozė
Jeigu skilinėja nagų krašteliai, o odelės aplink nagus atsilupa, kraujuoja ir sukelia skausmą – trūksta vitamino A. Trūkstant vitamino D, nagai nuolat sluoksniuojasi, o dėl vitamino C deficito jie praranda elastingumą ir trupa.
- Prastos kokybės nagų priežiūros priemonių naudojimas
- Storas lako sluoksnis ant nagų
Dėl dažno lakavimo nagai yra nedrėkinami, negauna pakankamai deguonies, dėl to tampa silpni ir neatsparūs išoriniam poveikiui.
- Nuolatinis rankų sąlytis su cheminėmis medžiagomis, „agresyviais“ indų plovikliais ir pan.
- Rankų plovimas labai karštu vandeniu
- Pirštinių ignoravimas šaltuoju metų laiku
- Netinkama ir nepakankama nagų priežiūra
- Ligos
Nagai gali skilinėti dėl ligų, susijusių su nervų ir endokrinininės sistemos sutrikimais bei hormonų pokyčiais.
TAIP PAT SKAITYKITE: Geriamoji soda: kaip ją panaudoti grožiui
Lūžinėjančių nagų priežiūra
1. Įtraukite į kasdienį racioną daugiau šviežių vaisių bei daržovių, uogų, žuvies, mėsos. Produktų, turinčių A, C ir D vitaminų.
2. Vietoj metalinės dildės rinkitės stiklinę. Ji labiau saugo nago plokštę ir nežaloja jos taip stipriai, kaip metalinės dildės.
3. Manikiūras turėtų būti daromas tik švarioms, sausoms rankoms, o po procedūros rankas reikėtų tepti rankų ir nagų kremu.
4. Darykite nagų odelės minkštinančias ir nagus stiprinančias voneles.
5. Rinkdamosios nagų lako valiklį, įsitikinkite, kad jo sudėtyje nėra (arba yra visai nedaug) acetono, kuris itin džiovina nago plokštelę.
6. Leiskite nagams „pailsėti“ nuo lako. Kas 4–5 dienas pašalinkite laką ir palikite nagus nelakuotus 3–4 dienas.
7. Šveisdamos namus bei plaudamos indus nepamirškite užsimauti guminių pirštinių.
8. Karštas vanduo kenkia ne tik rankų odai, bet ir nagams. Plaukite rankas kambario temperatūros vandeniu. Beje, šaltas vanduo kenkia taip pat kaip ir karštas.
Jeigu laikysitės šių paprastų taisyklių, nagai turėtų sustiprėti jau po 2–3 savaičių. O kai nagai atsigaus, nepamirškite jų palepinti stiprinančiomis vonelėmis.
Naminės nagus stiprinančios vonelės
Jeigu nagai yra itin trapūs, voneles galima daryti kas antrą dieną. Jeigu padėtis nėra tokia katastrofiška ir nagai tampa trapūs laikas nuo laiko, voneles galima daryti vieną kartą per 3–4 dienas. Beje, jeigu jūsų nagai yra sveiki ir stiprūs, profilaktikos tikslais šias voneles galima daryti kartą per 7–10 dienų.
- Citrinos
Perpjaukite prinokusią citriną į dvi lygias dalis. Į kiekvieną dalį kuo giliau „panardinkite“ nagus ir pabūkite taip 10–15 min. Svarbu: jeigu nagų odelės yra pažeistos, skausmingos ir kraujuojančios, šios procedūros jums negalima daryti.
• Alyvuogių aliejus ir obuolių actas
Sumaišykite po 2 valg. š. alyvuogių aliejaus ir obuolių acto. Gautą mišinį šiek tiek pašildykite mikrobangų krosnelėje, o po to 10–15 min. panardinkite į jį pirštus.
- Bulvių nuoviras
Nuskuskite bei išvirkite šviežias bulves. Vandenį, kur virė bulvės šiek tiek atvėsinkite ir 15–20 min. palaikykite jame rankas.
- Jūros druska
Šiltame vandenyje (100 ml) ištirpinkite 2 valg. š. jūros druskos bei 20 min. palaikykite nagus šiame tirpale. Didesniam efektui į tirpalą galima įlašinti 2–3 lašus jodo.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip išvengti nagų grybelio
- Uogos
Sutrinkite bet kokias rūgščias uogas: spanguoles, bruknes, raudonuosius ar juoduosius serbentus. Nagus šioje tyrėje laikykite 5–10 min.