Trečioji Vyrų mados savaitė: laukite staigmenų ir dendizmo parodos

Londono gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Londono gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-26 14:00
AA

Pavasario tradicija tampanti Vyrų mados savaitė šiemet vyks balandžio 26–gegužės 4 dienomis. Trečioji stilingųjų šventė stebins programa, kurioje, pasak organizatorių, dar daugiau renginių, naudingų paskaitų ir žinomų dizainerių kūrinių. Pasisemti įkvėpimo kvies į Lietuvą iš Toskanos atvežta dendizmo mados paroda. Kaip ir kasmet, Vyrų mados savaitės kulminacija taps stilingiausių Lietuvos vyrų rinkimai.

„Vyrų mados savaitė – tai mados šventė visiems. Platesnis požiūris į madą, o svarbiausia – išskirtinis dėmesys Lietuvoje dar nepakankamai įvertintam vyriškam stiliui bei vyriškai estetikai – tai pagrindiniai tikslai, skatinantys rengti tarptautinio lygio renginį. Šiuolaikinis vyras yra žavus ne tik savo pasiekimais ar vidine charizma – jis gali būti drąsus ir formuodamas išvaizdą. Mada – tai ne tik drabužis, tai mūsų gyvenimo būdas. Tad pabrėžti savo individualumą bei pamatyti madą plačiau kviečiami ne tik vyrai, bet ir moterys. Estetika neturi ribų, o savitas ir darnus poros įvaizdis turėtų būti siekiamybe, – sako renginį organizuojančių vyrų stiliaus namų „Trend Wave“ įkūrėja Marija Palaikytė. – Džiaugiuosi, kad lietuviai vyrai tampa vis drąsesni ir pradeda eksperimentuoti su išraiškingomis spalvomis ar kūrybiškais deriniais. Tad visus besidominčius mada – ir tuos, kurie dar tik žengia pirmuosius stiliaus žingsnius, ir jau patyrusius stileivas kviečiame susitikti Vyrų mados savaitėje ir įrodyti, kad Lietuva yra rafinuotų stilingųjų šalis.“

Marija Palaikytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Vyrų mados savaitės lankytojų laukia spalvinga programa ir gausybė įvairių renginių:

  • paroda: balandžio 26 d. Vilniaus rotušėje bus pristatyta išskirtinė paroda dendizmo tema. Vėliau ji bus perkelta į prekybos centrą „Ozas“, kur kiekvienas mados gerbėjas galės susipažinti su dendiška apranga bei eksponuojamais audiniais, kurių pavyzdžiai pasiekė mus iš 1830 m. Dendizmas išpopuliarėjo Didžiojoje Britanijoje dar XIX a. pradžioje, kai vyrai ėmė imituoti aristokratų gyvenimo būdą ir itin daug dėmesio skyrė savo kūno bei aprangos estetikai.
  • konferencija: balandžio 30 d. PC „Ozas“ apie ryškiausias vyrų mados tendencijas pasakos prestižinio mados instituto „Polimoda“ atstovai. Šis institutas jau dvejus metus iš eilės tarptautiniame reitinge pelno geriausio Italijoje ir penkto pasaulyje titulą. Taip pat konferencijoje įžvalgomis dalysis Lietuvos bei Latvijos mados ekspertai, padėsiantys į šiuolaikinę mados industriją pažvelgti kitu kampu. Konferenciją užbaigs specialus kino seansas.
  • kolekcijų pristatymai: gegužės 2 d. kultūros bare „Kablys“ mados sekėjai galės išvysti naujausias vyrų mados kolekcijas. Savo kūrinius pristatys žymūs lietuvių dizaineriai: Julija Janus, „Harmman“ ir kt. bei mados atstovai iš Italijos: Alessandro Trincone ir kt., Latvijos: „One Wolf“ bei „Status by Shtamguts“, Lenkijos atstovai „Trad Studio“ ir t. t.
  • „Pop Up“: gegužės 3–4 d. prekybos centre „Ozas“ laikinai veiksiančioje „Pop Up“ tipo parduotuvėje bus galima apžiūrėti ir įsigyti Vyrų mados savaitėje dizainerių pristatytų kolekcijų atributų: aksesuarų, drabužių ir parfumerijos gaminių. Pasak organizatorių, tai išskirtinė proga iš arti susipažinti su vienetiniais kūriniais, kurie paįvairins kiekvieno stilingojo garderobą.
  • Stilingiausio Lietuvos vyro apdovanojimai: gegužės 4 d. kultūros bare „Kablys“ iškilmingoje ceremonijoje bus apdovanoti šešiose kategorijose nominuoti stilingiausi Lietuvos vyrai bei stilingiausio metų vyro titulo laimėtojas.

Visa Vyrų mados savaitės programa bus atskleista artimiausiu metu. O kol kas organizatoriai kviečia pasidžiaugti, kad ir šiemet renginyje tradiciškai bus apdovanojami stilingiausi Lietuvos vyrai.

„Stilingųjų rinkimai – tai ne tik apdovanojimai tiems, kurie domisi mada ar tiesiog yra dėmesingi savo išvaizdai. Stilingiausias metų vyras – tai pavyzdys, kad nereikia bijoti išskirtinumo. O tai, kad laimėtoją noriai renka visi balsuojantys, parodo, kad žmonės vis labiau domisi vyriška estetika ir yra ne tik objektyvūs, bet ir aktyvūs, kai reikia nuspręsti, kas nusipelno būti geriausias“, – teigia „Trend Wave“ bendraturtė Julija Valiulienė.

Praėjusiais metais stilingiausio titulą iš Juozo Statkevičiaus perėmė Donatas Montvydas.