Trečios vakcinos dozės laukiantis D.Vaitiekūnas pasiskiepijo ir nuo gripo: „Man gaila gydytojų“

Dominykas Vaitiekūnas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktorius Dominykas Vatiekūnas atkreipė dėmesį į sudėtingą situaciją Lietuvos ligoninėse: kol visas pajėgumas skiriamas koronavirusu užsikrėtusiems pacientams, kitomis ligomis sergantys žmonės lieka užnugaryje, tad medikams belieka nertis iš kailio. Savo mintimis aktorius pasidalijo su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

Po pokalbio su savo šeimos gydytoja, aktorius Dominykas Vaitiekūnas nusprendė ne tik laukti trečios vakcinos dozės, bet ir pasiskiepyti nuo gripo. Portalui Žmonės.lt aktorius patikino, kad šiuo metu jaučiasi gerai.
 
Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, jis pasidalijo viso pokalbio esme, po kurio jam pagailo Lietuvos medikų ir jis ryžosi šiam žingsniui.
 
„Vakar Žirmūnuose išbėgo mergaitė į gatvę pamaniusi, kad raudonas šviesoforas varžo jos judėjimo laisvę per perėją. Aš vos sustabdžiau automobilį, šuo trenkėsi į sėdynę. Skaudžiai.
 
Važiavau į polikliniką. Mano šeimos gydytoja sakė, kad viskas užsidaro ir jeigu kas nutiks – negalės padėti, nes kovidiniais užkišami skyriai. Poliklinikoje irgi jau ribojamos paslaugos. O jai reiks ko gero dirbti ir šeštadieniais, ir sekmadieniais pradėti. Sakė raunasi plaukus, nes bando savo sunkesniems pacientams sergantiems kitom ligom rasti būdų kaip padėti, kad tik gautų reikiamas paslaugas. Paklausiau, ar jos pacientai serga kovidu ir ar serga sunkiai. Sunkiai serga tik neskiepyti. Skiepyti irgi pradėjo sirgti šiek tiek, bet visi serga lengvai.
 
Pasiūlė pasiskiepyti nuo gripo. Sutikau. Nes prisiminiau, kaip baisu buvo susirgti tada kai nusprendžiau vienais metais nesiskiepyti. Užsikrėčiau ir turėjau 4 mėn. užsitęsusias pasekmės. Daugiau nebenoriu. O ir gydytojų trikdyti nenoriu. Jau dabar man gaila jų, kad jų ir sunkių pacientų sąskaita sumokama yra už žmonių užsispyrimą nesiskiepyti nuo kovido.
 
Dominykas Vaitiekūnas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Šiandien pasiskiepijau nuo gripo. Po mėnesio eisiu trečio skiepo nuo kovido. Abejonių neturiu nė krislo.
 
Praeitą savaitę buvau Kaune, vaidinau spektaklyje. Girdėjau pletkų, kad Kauno muzikantų bendruomenėje yra žmonių, kurie nesiskiepija. Kauno muzikantų bendruomenėje ne vienas mirė nuo kovido. Kai kurie sunkiai sirgo ir iki dabar dar jaučia pasekmes. Tada supratau, kad esu naivus. Ir kad jeigu jau sudėtingi atvejai ir mirtis aplink nėra aiškus argumentas pasiskiepyti, tai nežinau kokie dar argumentai galėtų čia padėti. Nežinau. Biški liūdna. Net ne biški. Nes ne tik gydytojai, bet ir mano profesijos žmonės sumoka savo kainą.
 
Saugos diržas irgi varžo mūsų laisvę ir tarnauja automobilių gamintojų interesams. Jie is to daugiau uždirba. Bet as jį segiu. O šuniui nupirksiu naują. Nes mašinų plovykloje nusegė ir praganė“, – savo mintimis „Facebook“ įraše dalijosi aktorius.
Skaitykite daugiau