Treji marškiniai, keturios kelnių poros: susipažinkite su užkietėjusiais Japonijos minimalistais

Vonios kambarys. / Fotolia nuotr.
Vonios kambarys. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-06-30 20:06
AA

Fumio Sasaki atidavė didžiają daugumą savo daiktų ir dabar gyvena turėdamas tik pačius būtiniausius daiktus.Jo vieno kambario butas Tokijuje yra toks tuščias, kad jo draugai lygina jį su tardymo kambariu. Jis turi vos trejus marškinius, keturias poras kelnių, keturias poras kojinių ir skurdžiai pasklidusius įvairius kitus daiktus, rašo „The Guardian“.

22 kv. metrų bute – tik stalas ir lova

Pinigai Fumio nėra problema. 36-erių redaktorius sąmoningai pasirinko tokį gyvenimą, taip prisijungdamas prie vis didėjančio būrio žmonių, manančių, kad mažiau yra daugiau.

Minimalistai, paveikti japonų dzenbudizmo santūriosios estetikos, drastiškai sumažindami turimų daiktų kiekį, laužo vartotojiškos visuomenės standartus.

Kaip atrodo minimalizmas namų erdvėje, galite pasižiūrėti, paspaudę ČIA.

Fumio Sasaki, kažkada kolekcionavęs knygas, CD ir DVD plokšteles, prieš dvejus metus pavargo vaikytis mados.

„Aš vis svarsčiau apie tai, ko neturiu, ko man dar trūksta“, – sakė vyras portalui. Kitus metus jis jau praleido pardavinėdamas savo daiktus arba išdalindamas juos draugams.

„Mažiau laiko praleidžiu tvarkydamasis ar apsipirkinėdamas, laisvadieniais galiu daugiau laiko leisti su draugais, vaikščioti į pasimatymus ar pakeliauti. Tapau daug aktyvesnis“, – minimalistinio gyvenimo privalumus vardijo vyras.

Kiti priima galimybę turėti tik tuos daiktus, kurių jiems tikrai reikia. Tokią filosofiją taip pat taiko Mari Kondo – konsultantė, kurios „KonMari“ organizaciniai metodai pakerėjo Jungtines Valstijas.

„Aš tikrai neturėjau daugiau daiktų, nei bet kuris vidutinis žmogus, tačiau tai nereiškė, kad vertinau ir mėgau viską, ką turėjau“, – sakė Katsuya Toyoda, internetinio leidinio redaktorius, savo 22 kvadratinių metrų bute turintis tik stalą ir futoną – japonišką lovą ant žemės.

„Tapau minimalistas, kad leisčiau man tikrai patinkantiems dalykams ateiti į mano gyvenimą“, – sakė redaktorius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ši japonų praktika pagerins jūsų savijautą, padės įveikti vėžį

Dzenbudizmas palieka erdvės vaizduotei

Įkvėpimas japonų minimalistams atėjo iš Jungtinių Valstijų, kur vienas pirmųjų šalininkų buvo Steve‘as Jobsas.

Apibrėžimai skiriasi, nes tikslas yra ne tik atsikratyti nereikalingų daiktų, bet ir iš naujo įvertinti, ką tie daiktai reiškia, kad galėtumėte gauti ką kita – F. Sasaki atveju, laiko pakeliauti.

F.Sasaki ir kiti tiki, kad yra tūkstančiai užkietėjusių minimalistų bei dar tūkstančiai susidomėjusiųjų.

Kai kurie teigia, kad minimalizmas iš tiesų yra keista, tačiau natūrali dzenbudizmo ir jo supaprastintos pasaulėžiūros atšaka.

„Vakaruose „užpildyti erdvę“ reiškia kažką joje patalpinti, – teigia Naoki Numahata, 41 metų laisvai samdoma rašytoja. – Tačiau arbatų ceremonijose, arba Zen, kai kas paliekama neužbaigta tam, kad erdvę išpildytų žmogaus vaizduotė.“

Minimalistai taip pat teigia, kad Japonijoje turėti mažiau daiktų yra praktiška, kadangi ją nuolat drebina žemės drebėjmai.

TAIP PAT SKAITYKITE: 50 japonų išminties perlų