Trumpa miego drabužių istorija – nuo beformių marškinių iki suknelių su šilko proteinais
Patogūs ir kokybiški miego drabužiai – vienas svarbiausių kokybiško nakties miego elementų, kuris užtikrina, kad prabusime pailsėję ir kupini jėgų. Šiais laikais naktiniams drabužiams skiriamas nemažas dėmesys – kuriami nauji modeliai, naudojamos inovatyvios medžiagos. Tačiau taip buvo ne visada. Tad kokį kelią nukeliavo miego drabužiai keičiantis laikams, madoms ir žmonių poreikiams?
Tie patys – ir dienai, ir nakčiai
Konkrečiai miegui skirti drabužiai atsirado ne taip ir seniai – Viduramžių laikotarpiu. Iki tol žmonės dėl šios garderobo dalies nesuko galvos – į lovas guldavosi nuogi arba su tais pačiais apatiniais, kuriuos visą dieną nešiojo po viršutiniais drabužiais.
Visgi ilgainiui žmonės ėmė skirti daugiau dėmesio higienai, patobulėjo tekstilės technologijos, todėl jau XVII amžiuje žmonės, pirmiausia kilmingieji ir miestiečiai, ėmė dėvėti specialiai nakties miegui sukurtus drabužius. Tai buvo beformiai ilgi marškiniai, kuriems kelti tik du reikalavimai – nevaržyti judesių ir sugerti prakaitą. Todėl tokie miegui skirti marškiniai dažniausiai buvo siuvami iš lino, nes ši medžiaga pasižymi tokiomis savybėmis.
Kitas reikšmingas miego drabužių etapas – pižamų išpopuliarėjimas. Šis drabužis XVII amžiuje atsirado Azijoje, o dar po šimtmečio atkeliavo į Europą – jį iš Indijos į gimtąją Angliją parsivežė britų kolonistai. Iš pradžių pižamos dėvėtos taip pat kaip ir Azijoje – kaip lengvas laisvalaikio drabužis, vėliau pastebėta, kad jis puikiai tinka ir miegui.
Britų džentelmenai pižamas greitai pamėgo, nes šis drabužis jiems leisdavo išlaikyti solidumą, tačiau kartu suteikdavo laisvės po dienos darbų ir pareigų vykdymo. Prieš miegą apsivilkti patogią pižamą ir sėdint svetainėje pasimėgauti pypke bei taure gėrimo buvo dažno tų laikų džentelmeno ritualas.
Viską pakeitė Coco Chanel
Ilgą laiką pižamos laikytos grynai vyrišku drabužiu, o moterys į lovas guldavosi vilkėdamos ilgas apatines sukneles. Tačiau karalienės Viktorijos laikotarpiu situacija ėmė keistis, o savotišką revoliuciją šioje srityje sukėlė garsioji dizainerė Coco Chanel, kuri ir moteris įtikino, kad pižamos gali būti patogus, joms visiškai priimtinas ir net gundantis drabužis. Tada miego drabužiai tapo ir mados objektu, o moteriški naktiniai ėmė keisti savo formas, medžiagas ir savybes.
Dabar moterys gali rinktis iš gausaus miegui skirtų drabužių asortimento ir prisitaikyti prie pačių įvairiausių situacijų. Vieni naktiniai sukurti tvankioms vasaros naktims, kiti – šildys žvarbią žiemą. Vieni bus puikus pasirinkimas intymiam miegui namuose, kiti – kelionėms ar nakvynėms svečiuose.
Inovatyvaus baltiško prekės ženklo „About“ apatinio trikotažo kolekcijoje moterys taip pat ras pačių įvairiausių miego drabužių: klasikinės pižamos su kelnėmis ir marškinėliais, šortukai, suknelės tipo apatiniai, chalatai leidžia gerai ir patogiai išsimiegoti, kad ir kokiomis aplinkybėmis tektų gultis į lovą.
Naujausias žingsnis – inovatyvios medžiagos
Galima sakyti, kad dabar yra tris pagrindiniai banginiai, ant kurių laikosi miego drabužių pasaulis – tai patogumas, grožis ir medžiagų kokybė. Jei dėl pirmųjų dviejų kiekviena moteris turi savo nuomonę, tai su medžiagomis viskas kiek sudėtingiau – juk nesinori pasirinkus nors ir gražius, tačiau iš nekokybiškų medžiagų pasiūtus, naktinius visą naktį praleisti vartantis nuo šono ant šono dėl niežėjimo ar kitų nemalonių pojūčių.
Vis dėlto šiuolaikinės medžiagos ir trikotažo inovacijos leidžia kurti tokius naktinius, kurie ne tik nedirgina odos, bet, priešingai, ją puoselėja, kol mes miegame. Miegui skirto „About“ apatinio trikotažo medžiagos yra praturtintos šilko proteinais – jie suminkština medžiagų tekstūrą, todėl miegas tampa patogesnis ir kokybiškesnis. Be to, kol jūs miegate, šilko proteinai drėkina odą, neleidžia perkaisti, todėl oda išlieka lygi ir sveika.
Tad nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad nėra skirtumo, ką vilkėdami einame miegoti, iš tiesų skirtumas – milžiniškas. Naktiniai darbužiai – ne smulkmena, o labai svabus veiksnys, galintis nulemti, kaip išsimiegosime ir kiek turėsime energijos kiekvieną dieną.