Trumpas brolių pokalbis neatsvėrė šeimos šaltumo Harry atžvilgiu

Princai Harry ir Williamas / „Scanpix“ nuotr.
Princai Harry ir Williamas / „Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2021-04-18 16:30
AA

Išlydint Edinburgo hercogą princą Philipą į paskutinę kelionę, visi laukė princų Harry ir Williamo pasirodymo viešumoje. Žinoma, kad po ilgai tarp jų tvyrojusios įtampos, buvo neišvengta interpretacijų apie brolių elgesį senelio laidotuvių metu. Teigiama, kad procesijos rikiuotės pakeitimų reikalavo pats Williamas. Be to, šaltumas Harry atžvilgiu sklido ne iš vieno šeimos nario, rašo „Daily Mail“.

Dieną po laidotuvių užsienio žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, jog būtent princas Williamas norėjo, jog senelio laidotuvių procesijos metu tarp jo ir brolio Harry eitų pusbrolis Peteris Phillipsas.

Atsisveikinimas su princu Philipu buvo diena, kuomet po ilgo laiko ir plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusio „Megxit'o“ broliai pasirodė kartu viešumoje. Manoma, kad Williamas siekė išvengti bet kokios galimos kibirkšties tarp jo ir karališkųjų pareigų atsisakiusio Harry.

Princo Philipo laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.

Ir, nors po apeIgų Šv. Jurgio koplyčioje broliai buvo pastebėti besišnekučiuojantys, karališkąją šeimą akylai sekantys gerbėjai pastebėjo, kad šaltumo Harry atžvilgiu prieš laidotuves ir jų metu netrūko ne tik iš Williamo, bet ir kitų karališkosios šeimos narių.

Šaltiniai „Daily Mail“ patvirtino, kad anksčiau palikęs Jungtinę Karalystę princas, sugrįžęs į ją, nesutiktas išskėstomis rankomis. Atšiaurumas ypač buvo jaučiamas iš vyresnių karališkosios šeimos narių. Vos praėjusį sekmadienį atskridęs į Didžiąją Britaniją Harry dėl Covid-19 pandemijos karantinavosi Frogmoro kotedže, kurį jiems su Meghan Markle po vestuvių padovanojo karalienė Elizabeth II.

Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Tikinama, kad princesė Anne, princas Edwardas ir jo žmona Sophie iki laidotuvių ceremonijos Harry nepasveikino sugrįžus ir neparodė jokių ženklų, kad šis laukiamas.

Ironiška, tačiau vienintelis, kuris Harry užjautė – skandalų sukūryje ne kartą atsidūręs princas Andrew. Jis, kaip niekas kitas, gerai suprato, ką reiškia būti „atskalūnu“ garsiausioje pasaulio šeimoje.

Rašoma, kad savo gyvenimo partnerio netekusi karalienė Elizabeth II dėl Harry ir Meghan interviu su Oprah taip pat jautė nemenką apmaudą. Išsakyti princo Harry ir Meghan Markle teiginiai apie rasizmą, neteisybę ir sunkią jų dalią karališkojoje šeimoje labai įskaudino karalienę.

Princas Harry / „Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad, laužant įsisenėjusį paprotį, karališkosios šeimos nariai, tarnaujantys ginkluotosiose pajėgose arba turintys karinių garbės titulų, laidotuvėse dalyvavo be mundurų. Kalbėta, kad tokį sprendimą palaimino pati Elizabeth II, nerimaudama, jog Harry gali išsiskirti iš kitų šeimos narių. Jam atsisakius karališkųjų pareigų, iš Harry buvo atimti visi garbės titulai, neleista jam toliau eiti jūrų pėstininkų generolo kapitono pareigų. Būtent dėl šios priežasties Philipo vaikaitis būtų negalėjęs svarbią dieną vilkėti specialios uniformos.

Princai Harry ir Williamas senelio princo Philipo laidotuvėse:

Kita priežastis, dėl kurios galimai buvo atsisakyta specialių uniformų – anksčiau minėtasis karalienės antrasis sūnus, princas Andrew.

Buvęs Karališkojo jūrų laivyno sraigtasparnio pilotas dalyvavo 1982 metų kare dėl Folklando salų. Nors Andrew išsaugojo savo karinius garbės titulus, bet 2019 metais atsitraukė nuo karališkųjų pareigų, kilus visuomenės pasipiktinimui po vieno jo interviu, kuriame princas teisino savo draugystę su dabar jau velioniu JAV finansininku Jeffrey Epsteinu, nuteistu už lytinius nusikaltimus.

Princo Philipo laidotuvės (98 nuotr.)
+92