Trumpų šeimos istorija: Donaldas, Fredas ir Kukluksklanas

Donaldas Trumpas su tėvu Fredu Christu Trumpu ir mama Mary Trump / Vida Press nuotr.
Donaldas Trumpas su tėvu Fredu Christu Trumpu ir mama Mary Trump / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-31 19:58
AA

Po tragedija pasibaigusių protestų baltuosius nacionalistus gynęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas prarado užnugarį – jį apleido respublikonai, kariuomenės lyderiai, įtakingiausi verslininkai ir net iki šiol jį palaikiusi spauda. Kaip jau įprasta, dėl susiklosčiusios padėties Donaldas Trumpas kaltina... žiniasklaidą.

Iš tiesų Donaldas Trumpas pats save pasmerkė, kai per spaudos konferenciją pasakė, kad už smurto proveržį Šarlotsvilyje vienodai kalti tiek kairiosios ideologijos atstovai, tiek baltieji nacionalistai. Pastarųjų eitynių dalyvių ir jų oponentų susirėmimų metu žuvo moteris, kai vienas neonacių su automobiliu įsirėžė į kairės atstovų minią.

Tad kodėl Donaldui Trumpui neapsivertė liežuvis pagrūmoti neonaciams už ekstremizmą? Regis, prezidentas turėjo pasimokyti iš priešiškumo bangos, užplūdusios jį po to, kai užsipuolė legendinį Amerikos pilietinių teisių judėjimo lyderį Johną Lewisą. Priežasčių, kodėl Donaldas Trumpas antrą kartą lipo ant to paties grėblio, reikėtų ieškoti jo šeimoje.

Prezidentas niekada neslėpė susižavėjimo savo tėvu Fredu Christu Trumpu ir jo darbais. Tačiau ne visi jo darbai buvo verti liaupsių. 1927 metais Fredas Christas Trumpas buvo suimtas per Kukluksklano (KKK) ir policijos riaušes. Tiesa, savo knygoje „The Art of the Deal“ prezidentas bandė apginti tėvą, tikindamas, kad jam niekada nebuvo pareikšti kaltinimai. Tačiau šia knyga aklai pasitikėti neverta, nes joje gausu teiginių, neatitinkančių tikrovės. Pavyzdžiui, knygoje teigiama, kad Trumpai kilę iš Švedijos, nors iš tiesų jų šaknys yra Vokietijoje.

Kukluksklano apeigos. 1950 m., Džeksonvilis / Vida Press nuotr.

Pasak theguardian.com, originali prezidento tėvo pavardė buvo Drumpfas. Be to, Fredas laisvai kalbėjo vokiškai. Vis dėlto vyras kruopščiai stengėsi nuslėpti savo kilmę, mat prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Amerikos vokiečiams atėjo tamsūs laikai.

Iki šiol nėra aišku, ar per KKK susirėmimus su policija Fredas Christas Trumpas vilkėjo grupuotės aprangą. Prabėgus dviem dienoms po susirėmimų su teisėsauga jis buvo paleistas iš areštinės. Paleidimo priežastis viešai nepateikiama.

Galbūt ši istorija ir nebūtų išlindusi į dienos šviesą, jei ne tinklalapis boingboing.net, kuris 2015 metais kapstėsi po „The New York Times“ archyvus. Beveik 90 metų senumo laikraštyje buvo aprašyti KKK susirėmimai su policija, per kuriuos suimti septyni vyrai. Straipsnyje nurodyta Fredo Christo Trumpo pavardė, jo gyvenamosios vietos adresas.

Baltųjų viršenybę skelbiančios KKK organizacijos šaknys siekia 1866 metus. Iš pradžių organizacija siekė neleisti juodaodžiams pasinaudoti pilietinėmis teisėmis, suteiktomis po pilietinio karo. Siekdami savo tikslų KKK nariai dažnai naudojo terorą ir prievartą. Vėliau KKK „vertybės“ buvo praplėstos – tai ne tik rasistinė, bet ir antisemitinė, seksistinė, homofobiška organizacija. Nors ir smerkiamas, bet KKK Amerikoje nėra uždraustas dėl žodžio laisvės.

Šarlotsvilio tragedija (20 nuotr.)
+14