Trys įkvepiančios istorijos – iš žinomų kūrėjų lūpų
Antradienio vakarą jau vienuoliktąjį kartą vyko „Ką žmonės dirba?“ renginys, kuriame puikiai pažįstami žmonės pasakojo savo karjeros istorijas: nuo nelengvų darbų paauglystėje iki ne visada patogių ar finansiškai logiškų pasirinkimų. Esame įpratę girdėti garsius ir iš pažiūros itin sėkmingus žmones dalijantis tik gražiąja savo gyvenimo puse, nutylint nepavykusius kartus. Rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko, papuošalų kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė ir atlikėjas Free Finga – trys jaunajai kartai gerai pažįstami žmonės, su į Kaune esančią „Sinagoga Studio“ susirinkusia publika dalinosi savo išgyvenimais.
„Laikas sau. Jis būtinas. Filmas, knyga ar tiesiog pasivaikščiojimas“, – savo įkvėpimais dalijosi sceniniu Free Finga slapyvardžiu žinomas Tomas Narkevičius.
Nuo vaikystės dainavęs vaikinas neslepia – kūrybiškumas yra sunkiai nusakomas reiškinys, kurio būtina sąlyga – laisvė. Tiesa, kartais Tomas pats save suvaržo terminais tam, kad vyktų gyvenimo proveržiai. Jis prisiminė kartą pajutęs, jog pirmasis dainų albumas turi išvysti dienos šviesą tam tikru metu.
„Neturėjau nieko konkretaus, bet sukūriau albumo pristatymo renginio skelbimą. Tai rizikinga, bet, turint komandą, įmanoma“, – kalbėjo Free Finga.
Atlikėjo sumanymas ir debiutas pavyko. Free Finga patikino – sukūręs hitu tapusį kūrinį „Tu maivais“, jis tikėjo dainos sėkme ir nedelsė jos pristatydamas.
„Žinote, daina būtų sėkmingai ištransliuota ir kitu metu. Bet kartais jauti, kad jos laikas – būtent dabar“, – sakė jis.
T. Narkevičius įsitikinęs – parašyti pirmąjį albumą autorius turi visą gyvenimą, o antrajam taikomos kitokios sąlygos, nes nebūtina pateisinti publikos lūkesčius. Jau kurį laiką Free Finga laikosi savotiško grafiko – rytais jis daro nuobodžius, techninius darbus, vakarais kuria, o naktimis miega.
„Muzikai skiriu bent 2-3 valandas, todėl, jei tiek laiko nėra, veikiu ką nors kitą“, – sakė Tomas.
Savo mintimis dalijosi ir papuošalų iš betono kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė. Mediciną studijavusi mergina 2016-aisiais atrado save netikėtoje srityje. Mergina, kuriai aplinkiniai kėlė didelius lūkesčius, kartą tėvų garaže susidomėjo betonu. Iš pradžių net ji pati nesitikėjo, kad dėmesys statybinei medžiagai išaugs į jos gyvenimo užsiėmimą.
„Nemėgau papuošalų. Todėl norėjau sukurti tai, kas patiktų būtent man. Dabar žinau ir galiu užtikrinti – neklausykite kitų, kas yra gražu. Niekada“, – sakė kūrėja.
Netradicinius aksesuarus ėmusi kurti mergina sulaukė paramos iš Kauno miesto savivaldybės, vėliau dalyvavo parodoje Japonijoje, pristatė naujas kolekcijas. Nors viskas atrodė sklandu, vidinio pasitenkinimo Gerda nejuto.
„Turėjau išsikapstyti iš juodosios skylės. Tai pradėjo vykti, kai iš „Reikia“ pasaulio persikrausčiau į „Noriu“. Nė viena laimės istorija nėra iš laimės. Arba jos yra netikros“, – įsitikinusi mergina.
Ne vieną savo gyvnimo istoriją klausytojams pasakojo ir Marius Povilas Elijas Martynenko. Darbas bare, gyvenimas vienuolyne, sunki liga ir daugybė patirtų komų, vestuvės ir vaiko gimimas – tai tik dalis rašytojo, studijuojančio vaidybą, biografijos.
Anot jo, yra įvykių, kurie gali itin skaudžiai įsilieti į atmintį. Pavyzdžiui, Elijas įsidėmėjo vaikystėje sulaukęs kritikos dėl dainavimo. Tai jis prisimena iki šiol, nors, studijuodamas sutiko dėstytoją, padėjusį atskleisti jam derantį muzikinį stilių.
Kūrėjas pasakojo ir apie savo vaidmenį teatre, kurį atlikdamas privalėjo apsinuoginti.
„Tuomet buvau toks pažeidžiamas, kad niekas nebegalėjo manęs sužeisti“, – sakė Elijas.
Visi trys kalbėtojai patikino – kiekvienas savąjį sėkmės receptą turi atrasti pats, žinodamas, kad jei tai gali padaryti kiti, gali kiekvienas.