Turininga Belgijos karalienės Mathilde ir D.Nausėdienės diena: užsuko ir į ypatingą restoraną

Diana Nausėdienė ir karalienė Mathilde lankėsi socialiniame restorane „Pirmas blynas“ / Eitvydo Kinaičio / Prezidento kanceliarijos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir Belgijos karalienė Mathilde trečiadienį užsuko į Vilniuje įsikūrusį socialinį restoraną „Pirmas blynas“ bei Ukrainos centrą. Popiet pirmosios ponios lydima garbinga viešnia lankėsi Kaune.

Trečiadienį Lietuvos pirmoji ponia ir Belgijos karalienė Mathilde susipažino su restorano įkūrėju Timu Van Wijku ir „Pirmojo blyno“ komanda, kurią visą sudaro žmonės su negalia, taip pat bendravo su restorano partneriais ir įkūrėjo šeima.

D.Nausėdienės teigimu, „Pirmas blynas“ yra puikus socialinio verslo pavyzdys, realiai keičiantis požiūrį į negalią turinčius žmones darbo rinkoje ir visuomenėje.

Diana Nausėdienė ir karalienė Mathilde lankėsi socialiniame restorane „Pirmas blynas“ / Eitvydo Kinaičio / Prezidento kanceliarijos nuotr.

Restoranas yra įsikūręs ypatingoje sostinės vietoje – Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, kuri siekia tapti šiuolaikiška vieta, vienijančia dvasingumą, socialines inovacijas, švietimą ir paveldosaugą.

„Siekdami kurti stiprią ir visiems teisingą valstybę, turime galvoti apie visus jos piliečius. Šiandieniniame pasaulyje neturi likti vietos socialinei atskirčiai. Tokių socialinę misiją vykdančių verslų ir naujai atgimusių erdvių bendruomenėms reikia Lietuvai daugiau. Tik visi drauge galime sukurti didelį pokytį ir suteikti vienodas galimybes visiems dalyvauti tiek bendruomeniniame gyvenime, tiek įsilieti į darbo rinką“, – sakė D.Nausėdienė.

Diana Nausėdienė ir karalienė Mathilde lankėsi socialiniame restorane „Pirmas blynas“ (6 nuotr.)

Restorano įkūrėjas T. Van Wijkas už veiklas, skirtas negalią turinčių žmonių integracijai į darbo rinką, yra apdovanotas ordino medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Tęsiantis Belgijos karalių vizitui Lietuvoje, trečiadienį Diana Nausėdienė ir karalienė Mathilde aplankė ir Vilniuje įsikūrusį Ukrainos centrą, susitiko su jo darbuotojais ir lankytojais.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir karalienė Mathilde apžiūrėjo ukrainiečių vaikų piešinių parodą, Ukrainos centro erdves, susipažino su ten vykdomomis edukacinėmis ir kultūrinėmis veiklomis.

Belgijos karalienė Mathilde ir Diana Nausėdienė lankėsi Ukrainos centre Vilniuje / Eitvydo Kinaičio nuotr.

D.Nausėdienė ir karalienė Mathilde apsilankymo metu bendravo su centro lankytojais – nuo karo Ukrainoje pabėgusiomis moterimis ir vaikais, domėjosi jų emocine būsena ir gyvenimu bei užimtumu Lietuvoje.

Pokalbyje su ukrainietėmis pirmoji ponia ir karalienė išklausė jų išgyvenimus bėgant nuo karo ir integracijos svečioje šalyje patirtis.

Diana Nausėdienė ir karalienė Mathilde lankėsi Ukrainos centre (8 nuotr.)
+2

„Šiandien kartu su karaliene Mathilde turime galimybę darkart atkreipti dėmesį į paramos ir emocinio palaikymo svarbą patyrusiems karo baisumus. Mūsų visų moralinis įsipareigojimas yra užtikrinti ne tik kokybišką psichologinę pagalbą, bet ir švietimą bei sklandžią integraciją į mūsų valstybės gyvenimą karo pabėgėliams tam, kad pasibaigus karui jie turėtų reikiamų žmogiškųjų ir intelektinių resursų Ukrainai atstatyti“, – teigė D.Nausėdienė.

Per vizitą Ukrainos centre pirmoji ponia ir karalienė taip pat stebėjo specialų ukrainiečių vaikų muzikos pasirodymą, kuriame vaikai pademonstravo savo talentus.

Belgijos Karaliaus ir Karalienės viešnagė Kaune / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Galiausiai Belgijos karalių vizitas Lietuvoje pasibaigė Europos kultūros sostinėje Kaune. Čia karalius Philippe'as ir karalienė Mathilde lankėsi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir bendroje Lietuvos ir Belgijos įmonių parodoje Vytauto Didžiojo universitete.

„Džiaugiuosi glaudžiais Lietuvos ir Belgijos kultūriniais ryšiais, M. K. Čiurlionio muziejaus ir Belgijos kultūros institucijų bendradarbiavimu. Dailės kūriniuose užfiksuoti istoriniai siužetai, vaizduojamų simbolių ir motyvų prasmė padeda vieniems kitus geriau suprasti, pažinti, rasti bendrų istorinių ir kultūrinių sąsajų“, – sakė prezidentas G.Nausėda.

Fotogalerija:

Belgijos karaliaus ir karalienės viešnagė Kaune (58 nuotr.)
+52
Skaitykite daugiau