TV bokšte I.Bakėjus „užkūrė“ vakarėlį su pusantro šimto žmonių: 170 metrų aukštyje – šokiai ir kova su gėda

Renginys Vilniaus televizijos bokšte / Nerijaus ir Gintarės nuotr.
Renginys Vilniaus televizijos bokšte / Nerijaus ir Gintarės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Trečiadienį sveikatingumo treneris Ignas Bakėjus ir festivalio „Masters of Calm“ organizatorė Justina Čebatavičiūtė subūrė daugiau nei pusantro šimto žmonių pasitikti saulę 170 metrų aukštyje. Suvieniję jėgas jie suorganizavo „Rytėlį“ Vilniaus televizijos bokšte.

Šiandien jau 5.00 val. buvo atvertos TV bokšto durys ir „Rytėlio“ dalyviai pasitiko saulę vieno iš aukščiausių pastatų Europoje bistro. Pasitiesę kilimėlius drauge su profesionalia jogos trenere Milana Jašinskyte pradėjo jogos užsiėmimą, sveikino kylančią saulę, o po meditacijos ir jogos pratimų visi nėrė į šokių ritmą.

Vėliau atliko manifestaciją, vieni kitiems ir kiekvienas sau linkėdami įkvepiančių dalykų, kurie pastūmėtų judėti į priekį. Daugeliui tai buvo unikali proga dieną pasitikti neįprastai.

Renginys Vilniaus televizijos bokšte
Renginys Vilniaus televizijos bokšte / Nerijaus ir Gintarės nuotr.

Sveikatingumo treneris I.Bakėjus, šį rytą visus drąsinęs ir palaikęs, „Rytėlius“ organizuoja jau daugelį metų ir kaskart stengiasi žmones pakviesti į unikalias erdves – Gedimino bokštą ar pilį, plaukiojantį laivą, bažnyčią ar kt. Pasak sveikos gyvensenos trenerio, šokti kylant saulei – unikali patirtis.

„Žmonės susirenka, pašoka, pamedituoja, atlieka jogos pratimus, o tada eina į darbą. Mačiau, kiek daug pozityvios energijos šį rytą visi gavo. Tikiu, kad šio geros nuotaikos užtaiso visiems užteks savaitei, o gal ir dar ilgiau. Kai girdžiu žmones skundžiantis, jog yra nelaimingi, visada rekomenduoju pasinaudoti mūsų senolių išmintimi – pašokti ir padainuoti! Šokis mažina stresą ir padeda išlikti fiziškai aktyviems. O jei tai daroma su bendraminčiais, bendruomenėje, mezgami nauji ryšiai ir netgi vyksta tam tikra terapija, – sako pašnekovas. – „Rytėlio“ dalyviams dažnai tenka padirbėti su gėdos jausmu, nes visi šoka blaivūs ir tai daro šviesoje. Taigi tenka atsikratyti tam tikrų suvaržymų, atsipalaiduoti ir atsiverti. Kelios rytinės valandos gali prilygti ilgametei terapijai.“

Prieš akis vyksta virsmas

Jau daugiau nei 20 „Rytėlių“ suorganizavęs I.Bakėjus pasakoja per šiuos renginius tampantis pokyčio liudininku.

„Per visą pasaulį ir, žinoma, Lietuvą, šiuo metu vilnija blaivumo ir sąmoningumo banga. Mūsų „Rytėliuose“ esu matęs ir besijuokiančių, ir verkiančių, ir sutrikusių, atokiau nuo visų atsitraukusių žmonių, kurie galiausiai su visais pradeda judėti vienu ritmu. Pakanka pakalbinti, nusišypsoti, ir žmonės pamažu nusimeta baimes, skausmą, tam tikrus prisirišimus ir atsiduoda šokiui. Mano tikslas yra didinti laimės kiekį Lietuvoje. Noriu, kad žmonės būtų laimingesni, laisvesni. Nors vidiniam išsilaisvinimui puikiai tinka pavasaris, tačiau norime skleisti žinią, kad švęsti gyvenimą galima ir tada, kai saulę gaubia tamsūs debesys. Tereikia pakeisti požiūrį – juk už debesų yra labai daug saulės, net jei jos šiuo metu ir nematome. Puikiai pradėtas rytas puikiai nuteikia visai dienai, taip pat keičia požiūrį į gyvenimą“, – sako pašnekovas.

Renginys Vilniaus televizijos bokšte
Renginys Vilniaus televizijos bokšte / Nerijaus ir Gintarės nuotr.

„Rytėlio“ efektą dalyviams ne kartą stebėjusi festivalio „Masters of Calm“, kuris šiemet jau keturioliktus metus vyks Molėtuose, išskirtinio grožio „Auksinėje girioje“, organizatorė J.Čebatavičiūtė pritaria Ignui, kad rytus galima pradėti be streso ir skubos. „Stebėjau šiandien susirinkusiuosius ir mačiau, kokie visi pakylėti, energingi, atradę vidinę ramybę ir laimę. Ignas yra mūsų festivalių laimės ambasadorius, todėl labai džiaugiuosi jo iniciatyva surengti „Rytėlį“ televizijos bokšte. Ši patirtis visus pakylėjo, uždegė, paruošė lengvai, džiaugsmo ir bendrystės kupinai dienai.“

Renginys Vilniaus televizijos bokšte
Renginys Vilniaus televizijos bokšte / Nerijaus ir Gintarės nuotr.

Rytas – ypatingas metas

Sveikatingumo treneris atskleidžia, kad rytą savo renginiams pasirinko neatsitiktinai. „Visuomet buvau fiziškai aktyvus ir sportuodavau vakarais, bet kai susilaukėme vaikų, teko keisti rutiną, keltis 5 val. ryto, kad 6 val. jau galėčiau išvažiuoti iš namų. Dėl šio pokyčio pasikeitė visas mano gyvenimas, supratimas apie sveiką gyvenseną. Juk kažkas turi atsitikti žmogui, kad jis iš vakaro ruoštųsi 5 val. ryto eiti į šokius, – šypsosi pašnekovas. – Kas rytą pasitinku kylančią saulę ir su dėkingumu jai nusišypsau. Kai ryte pasitinki saulę, visai dienai gauni ypatingos energijos. O jei saulėtekį šventi su kompanija, su šokiais, tai kitokia tampa visa savaitė, o kartais ir keli mėnesiai. Norime, kad kiekvienas „Rytėlio“ dalyvis taptų masinio judėjimo ambasadoriumi ir skleistų žinią apie tai, koks pokytis atsitinka rytais. Su festivalio organizatoriais imamės atsakomybės rengti daugiau tokių „Rytėlių“ ir kituose miestuose, festivaliuose, įmonių renginiuose. Norisi suorganizuoti bent keletą renginių per metus ir galbūt vieną grandiozinį.“