Tvarka namuose per 15 minučių

Tvarka namuose per 15 minučių / Fotolia nuotr.
Tvarka namuose per 15 minučių / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-05-23 15:12
AA

Užsivertusios darbais namams skiriame vis mažiau laiko, tačiau grįžti po sunkios dienos norisi į švarų, jaukų ir, žinoma, tvarkingą būstą.

Taigi, kartais paprasčiausias planelis ir tinkamas darbų paskirstymas ne tik padės palaikyti tvarką, bet ir sutaupys jums laiko. Juk jei kasdien pasirūpintumėte mažutėle namų dalele, tai savaitgalį iš širdies nereikėtų kuopti visos savaitės netvarkos. Taigi, jeigu norite visada palaikyti tvarką, principas paprastas: kasdien skirkite po 15 minučių kuriai nors sričiai. Pavyzdžiui, vieną dieną išblizginkite veidrodžius, kitą – nuvalykite spinteles. Kai ratas įsisuks, taps kur kas paprasčiau – nereikės savaitgaliais kuopti visko iš eilės.

 

Dar keli pravartūs patarimai, svajojančioms apie tvarkingus namus

► Atsižvelgdamos, kokio dydžio būste gyvenate ir kokiuose kambariuose daugiausia praleidžiate laiko, jiems ir skirkite daugiausia dėmesio. Virtuvė, valgomasis kambarys ir vonia – štai kur išliekite visą savo energiją.

 

► Įtraukite ir vaikus! Išmėtyti žaislai, drabužėlių krūvos, knygos gali būti sutvarkyti labai greitai, jei pateiksite tai kaip žaidimą arba lenktynes, pavyzdžiui, kas greičiau. Be to, geras tėvelių pavyzdys užkrečia. Argi nesmagu matyti, kaip augantys mažyliai noriai palaiko tvarką savo kambaryje?

 

► Labai dažnai netvarkos įspūdį sukuria pavieniai išbarstyti daiktai: knygos, žurnalai ir t. t. Tad stenkitės kiekvienam daiktui surasti jam geriausią vietą – tokią, kuri jums būtų patogi.

 

► Dulkių kamuoliai, besikaupiantys grindų kampuose, ar palubėse kybantys voratinkliai turėtų būti išgaudyti. Pereikite šlapia pašluoste per visus, itin dulkes traukiančius paviršius: palanges, stalus, nepraleiskite kompiuterio, televizoriaus ekranų, kurie kažkodėl prisimenami tik tuomet, kai jau nieko nebematome.

 

► Vonios kambarys, kaip ir minėjome, yra viena tų vietų, kurioje būtina švara. Jei tvarką palaikysite sistemingai, tuomet švarindamasi užtruksite vos kelias minutes.

 

► Virtuvėje daugiausia dėmesio skirkite plautuvei, maišytuvui ir visiems paviršiams – tegul jie švyti! Ar žinojote, kad daugiausia bakterijų galima rasti virtuvės kempinaitėje? Visas pašluostes ir kempines keiskite reguliariai.

 

► Na, o ruošos darbus užbaikite malonių aromatų dvelksmu. Tam galite naudoti eterinius aliejus, smilkalus, kvapiąsias žvakes.

Taigi vos 15 minučių kasdien – ir jūsų namuose vyraus tvarka bei švara!

 

Susidaryti tiesiog tobulą tvarkos planą jums gali padėti tvarkymosi sistema Lady Fly. Kas tai, galite sužinoti straipsnyje TVARKOS PLANAS PAGAL LADY FLY.