U.Zavistauskaitės santykiai su salsos partneriu – it amerikietiški kalneliai: „Nuo meilės iki neapykantos“

Ugnė Zavistauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Ugnė Zavistauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-02-24 13:04
AA

Vis dažniau ekranuose matoma aktorė Ugnė Zavistauskaitė neslepia – kiekvienas, susidūręs su salsa, ją apibūdintų kitaip. O štai pačiai aktorei tai – stipriausios meilės ir karščiausios aistros šokis. TV3 šokių bei pažinimo projekto „Salsamanai“ dalyvė neslepia – nusikėlus į Kubą, išvengti visų šių emocijų tikriausiai buvo neįmanoma. Juk Ugnės ir jos partnerio santykiai visą šį laiką priminė pačius tikriausius amerikietiškuosius kalnelius.

Būti savimi – nelengvas iššūkis

Nors aktorei U.Zavistauskaitei – tik 25-eri, ji jau gali pasigirti ne vienu puikiu vaidmeniu žinomuose lietuvių serialuose ar naujausiose kino juostose. Tiesa, nors daugeliui iš mūsų galėtų pasirodyti, kad sukurti įtikinamą personažą visuomet yra be galo sunku, Ugnė tikina priešingai. Projektas „Salsamanai“ metė jai ir dar sunkesnę užduotį – išdrįsti būti pačia savimi.

„Supratau, kad reikės būti be jokių kaukių, kad neužsidėsiu jokio vaidmens. Ugnei reikėjo būti Ugne. O tai, ko gero, aktoriui yra sunkiausia užduotis. Ir nors tai skamba lengvai, būti savimi ir nuoširdžiu žmogumi yra sudėtinga“, – atvirauja ji.

Ugnė Zavistauskaitė projekte „Salsamanai“ / L.Griciaus nuotr.

Projekte Ugnė atskleidžia patyrusi ir pakilimų, ir nuosmukių. Tačiau kelionę į Kubą ji neabejotinai prisimins visą likusį gyvenimą. Juk, galiausiai, tai tapo savotišku atspirties tašku ir ateičiai.

„Kuboje išgyvenome daug vidinių virsmų. Jaučiu, kad kaip asmenybė iš ten pasiėmiau labai daug pasitikėjimo savimi, drąsos. Šiomis savybėmis dabar naudojuosi ir Lietuvoje“, – sako aktorė.

Santykiai su partneriu – nuo meilės iki neapykantos

Šokant salsą, būtinas pasitikėjimas partneriu. O kaip imti besąlygiškai pasitikėti tuo, su kuriuo ką tik susipažinai? Kaip atsiskleisti ir tikėtis, kad būsi suprastas? Ugnė neslepia – jos ir partnerio ryšys buvo tikrai ugningas. O ypač todėl, kad jiedu… pernelyg panašūs.

„Mano partneris labai jautė mano baimes. Jis man dažnokai sakydavo šypsotis publikai, bet aš jam visada atrėždavau, kad šypsosiuosi tik tada, kai jis mane privers tai padaryti. Jam tikrai reikėjo labai stengtis su manimi palaikyti kontaktą. Kitu atveju, aš nedarydavau to, ko jis nori (juokiasi). Tarp mūsų buvo tokie žaidybiniai mainai – jis mėgsta dominuoti, o aš nemėgstu nusileisti, tad mes turėjome gudriai susitarti savomis taktikomis“, – pasakoja aktorė.

Ugnė Zavistauskaitė projekte „Salsamanai“ / Asmeninio albumo nuotr.

Tokiu būdu Ugnė ir jos partneris tapo tikriausiai plačiausią jausmų ir emocijų amplitudę patiriančia projekto pora: „Kartais po barnio jaučiau partnerį visa siela. Bet kartais būdavo momentų, kai vienas kitą pakęsti tekdavo per sukąstus dantis. Mūsų santykiai perėjo nuo meilės iki neapykantos, tačiau bendrai aš savo partnerį labai myliu.“

Tiesa, Ugnė neslepia – užmegzti artimą draugystę su partneriu pavyko ne iš karto. Koją kišo ne tik skirtingos kultūros, bet ir temperamentas, įpročiai.

„Tai, kas mums atrodo ne visai priimtina, Kuboje jiems būna natūralu. Negalima to teisti – kaip tik reikia suprasti. Mes su tuo užtrukome – žiūrėdami projektą pamatysite, kad mūsų poros santykiai buvo kaip amerikietiški kalneliai. Bet galiausiai bendrą kalbą suradome – iki šiol apie jį pagalvoju. O jis, sakydamas, kad Lietuvoje manęs negalės saugoti, bet kažkas turėtų tai padaryti, man netgi padovanojo apyrankę. Man ji labai svarbi“, – atskleidžia U.Zavistauskaitė.

Ugnė Zavistauskaitė projekte „Salsamanai“ / V.Ovadnevo nuotr.

Šokti salsą – sunku. Šokti ją be jausmų – neįmanoma

Iššūkių Kuboje buvo gausu. Pradedant užsitęsusiomis bendros kalbos su partneriu paieškomis, baigiant didžiulės fizinės ištvermės reikalaujančiomis treniruotėmis. Mergina neslepia – kartais imdavo atrodyti, jog tokio krūvio niekuomet anksčiau gyvenime nebuvo patyrusi.

„Kiekvieną dieną repetuodavome po 7 valandas, nepaisant nei virškinimo sutrikimų, nei kitų dalykų, kurie labai kišo koją. Fizinis krūvis tikrai buvo didžiulis. Turbūt gyvenime nesu tiek daug dirbusi. Kelis kartus galvojau, kad kojos jau tikrai nukris, o naktį net esu atsikėlusi nuo stipraus kojas sukančio skausmo. Paaiškėjo, kad tai – nuo aukštakulnių, su kuriais prašokdavome visą dieną. Dabar galiu teigti, kad suprantu modelių darbą. Bet, aišku, emocijos ir žmonės viską atpirko“, – dabar jau su šypsena visą patirtį prisimena Ugnė.

Ugnė Zavistauskaitė projekte „Salsamanai“ / A.Lygnugario nuotr.

O ką šiandien aktorei reiškia salsa? Anot Ugnės, kiekvienas projekto dalyvis neabejotinai į šį klausimą atsakytų kitaip.

„Salsa man yra meilės, aistros šokis – tą geriausiai supratau per vietinių vakarėlius Havanoje. Tikriausiai ir mūsų pora tokia aistringa ir temperamentinga buvo todėl, kad savo šokiuose bandėme perduoti meilę ir aistrą. Mes stengėmės tai transliuoti, o žiūrovai mūsų aistrą ir tai, kaip mes su partneriu ją pajutome, galės įvertinti“, – sako ji.

„Salsamanai“ – nuo kovo 3 d., sekmadieniais, 19.30 val. per TV3.

Ugnė Zavistauskaitė projekte „Salsamanai“ (37 nuotr.)
+31