Ugnė Galadauskaitė šventiškai pasipuošė namus: „Ne nuodėmė eglutę turėti nors ir visus metus“

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-05 11:17
AA

Iki šiol didelę gražią eglutę laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė (26) puošdavo tik Marijampolėje, tėvų namuose. Nuo tada kai persikraustė gyventi į Vilnių, vis nepavykdavo – tai studentų bendrabutyje netilpdavo, tai kalėdines santaupas vietoje papuošimų iškeisdavo į dovanas brangiems žmonėms, tai laiko pritrūkdavo. Tačiau šiemet jau pasižadėjo – kad ir kas bebūtų, didelė eglė namuose Vilniuje stovės.

„Šis švenčių laukimo laikotarpis man – pats gražiausias metuose, todėl, net ir neturėdama eglės, namus bent girliandomis, lemputėmis, žvaigždėmis ant langų išpuošiu. Tuomet tas laukimas tampa dar jaukesnis ir mielesnis. Todėl vos atsirado eglučių prekyboje – iškart pirkau pačią didžiausią, kokia tik telpa kambaryje, ir nieko nelaukdama ją papuošiau“, – 15min pasakojo Ugnė.

Eglė jos namuose atsirado dar lapkritį, todėl Ugnė neslepia – spėjo sulaukti ne vieno skeptiško komentaro su klausimu, kam reikia taip skubėti švęsti? Tačiau mergina tokiems komentatoriams turi ką atkirsti. „Jei tik eglutės namuose tetrūksta, kad širdyje būtų labai labai gera, manau, ne nuodėmė tą eglutę turėti nors ir visus metus“, – šypteli.

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Tiek Ugnės gimtinėje, tiek namuose sostinėje suspindo dirbtinės eglės. Norėdama, kad namuose pasklistų švenčių kvapas, ji uždega kvepiančias žvakes.

Puošdama eglę ji sako nesukanti galvos dėl dekoracijų ir papuošimų. Esą eglė – tai tas interjero akcentas, apie kurio stilių reikia galvoti mažiausiai. „Žaisliukai gali tarpusavyje ir visai nederėti, svarbiausia – džiaugsmas, o ne žaisliukų spalva, todėl mūsų eglutė dažniausiai būna visų spalvų ir ornamentų, labai ryški – tokios ir turi būti Kalėdos“, – tikina Ugnė.

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak jos, juk kiekvienas turi savo mėgstamiausius papuošimus, per metus sukauptų žaisliukų kolekciją, kai kurie jų gal ir savo rankomis pagaminti, gal iš užsienio parvežti – visi savaip brangūs.

Jos pačios mėgstamiausias papuošimas – eglės viršūnė. Tačiau ne tiek dėl dėl pačios viršūnės, kiek dėl jos reikšmės – namuose ją ant eglės visuomet uždeda tėtis, šeimos galva.

„Tuomet įjungiame lemputes ir... pradedam laukti Kalėdų. Tai mano mėgstamiausias ritualas metuose – kalėdinės dainos, visa šeima kartu ir labai gera nuotaika“, – pasakojo Ugnė.

Kalėdinio laikotarpio ji sako neįsivaizduojanti be advento kalendoriaus – šį kasmet ji gauna dovanų nuo tėčio, tokį jis padovanoja ir sesei, ir jų abiejų draugams. Paskutinės metų savaitės jai neatsiejamos nuo kalėdinių filmų, itin mėgstamos dovanų pirkimo ir jų pakavimo karštinės. Taip pat privalomi įvairūs skanėstai, Ugnė mėgsta namiškius pradžiuginti įvairiais kepiniais, o šiemet net nusipirko naują, kalėdinio vainiko formos kepimo skardą.

Ugnė Galadauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Šiemet laidų vedėja artimiesiems prisižadėjo pasirūpinti ir Kūčių stalu, ant kurio jos šeimoje privaloma visiems paragauti dvylikos skirtingų patiekalų. Tarp jų – ir jau tradicinėmis tapusių bandelių su grybais, visų mėgstamų kūčiukų.

„Mūsų Kalėdos visada buvo ir yra labai tradicinės – pas senelius susirenka visa šeima, kiekvienais metais ateina Kalėdų Senis, vaikai deklamuoja eilėraščius ir dainuoja daineles. Tačiau pati svarbiausia tradicija – būti visiems kartu. Pernai sesers nebuvo prie Kalėdų stalo, ji buvo Amerikoje, todėl prie stalo, jos vietoje padėjau kompiuterį ir įjungiau ją su vyru „Skype“ pokalbiui – buvo visai linksma, nesulaužėme tradicijos. Skirtumas tik vienas – jie pusryčiavo, mes vakarieniavome“, – pasakojo Ugnė.

Ugnė Galadauskaitė šventiškai pasipuošė namus Kalėdoms (5 nuotr.)
Asmeninio albumo nuotr.
+2