Ukmergės piliakalnį apgaubė Lietuvos šimtmečiui paminėti skirta šviesų misterija 

Ukmergės šventė / Martyno Ambazo nuotr.
Ukmergės šventė / Martyno Ambazo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Švęskime taip, kaip norime“, – vakar ne kartą ir ne du nuskambėjo šalia Ukmergės piliakalnio.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui savo dovanas čia dovanojo apie istorinę šalies spalvą pasakojusi dizainerė Renata Maldutienė, savo kelionėse po pasaulį sutiktus lietuvius prisiminęs keliautojas Vytaras Radzevičius, svarbiausius šalies istorijos faktus dėstęs profesorius Alfredas Bumblauskas, moderniais ritmais lietuviškas dainas apipynusi grupė „Okata“ ir nepaprastą šviesos šou ant piliakalnio surengęs šviesų menininkas Arvydas Buinauskas. Vakarą vedė TV laidų vedėjas Rolandas Vilkončius.

Šventės sau idėja gimė renginių organizatoriams „Name“ ir buvo įgyvendinta be rėmėjų, tik partnerių lėšomis. Nuo pirmosios dienos šventės idėją palaikė Ukmergės savivaldybė, kuri geranoriškai įsitraukė į renginio organizavimą. Bendrystė, visuomeniškumas ir bendruomenių susitelkimas buvo vienas svarbiausių šventės akcentų.

„Vilnius ir taip pilnas renginių, o Ukmergė noriai mums padėjo“, – aiškina „Name“ vadovė Matilda Kurilavičiūtė. Ji be galo džiaugėsi, kad šventės sau idėja atrado atgarsius daugybės žmonių širdyse. Būtent jie patys ir sukūrė tikrą šventę joje dalyvaudami, klausydami viešų paskaitų ir priimdami muziką bei nepaprastą šviesų šou. Nė vienas šventės dalyvis už pasirodymą joje nepaprašė atlygio.

„Mes nuolat girdime klausimą: ką man duoda Lietuva? Gal užteks imti, pradėkime duoti? Esame renginių organizatoriai, taigi Lietuvai galime dovanoti jos 100-mečio renginį, tokį kokį įsivaizduojame, su tokiais žmonėmis, su kuriais norime, tokioje vietoje, kuri mums patinka. Tai – visų mūsų šventė“, – sako viena iš renginio Ukmergėje organizatorių.

„100 švęskime patys“ prasidėjo Taujėnų dvare. Čia atidaryta įspūdinga drabužių dizainerės, Vilniaus dailės akademijos docentės Renatos Maldutienės paroda, kviečianti į kelionę per istorines mados epochas. Daugiau apie nuotraukas ir istorines Lietuvos spalvas dizainerė papasakojo prie piliakalnio susirinkusiems.

Istorinėje vietoje apie Lietuvos praeitį smagias istorijas rietė ir savo neišsemiamais žinių lobiais dalijosi profesorius Alfredas Bumblauskas.

Prie piliakalnio susirinkusius klausytojus labiausiai prajuokino ką tik iš kelionės po Aliaską grįžęs žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius. Svarbiausi jo pasakojimų veikėjai buvo pasaulyje gyvenantys ir savo vietas suradę lietuviai.

Temstant ant piliakalnio pasirodė iš Ukmergės kilusi atlikėja Raminta Naujanytė Bjelle, ją piliakalnio scenoje pakeitė grupė „Okata“. Moderniai skambančias lietuvių liaudies dainas iliustravo vienas geriausių Lietuvos šviesos dailininkų Arvydas Buinauskas. Šventės garsu rūpinosi vienas geriausių garso režisierių Lietuvoje Jurgis Stasikėlis.

Piliakalnis gražiausiomis spalvomis sužibo skambant Ukmergės menininko, dambrelių virtuozo Egidijaus Darulio atliekamai melodijai, o po koncerto „Name“ šventės dalyviai pakviesti pasilikti dūzgėse ir naktį ant piliakalnio dainuoti sutartines.