Ukraina nepritaria sprendimui 2023-ųjų „Euroviziją“ rengti kitur: reikalaus papildomų derybų

2022-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
2022-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-06-17 22:18
AA

Penktadienį Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pranešė, kad kitais metais dainų konkursas nebus rengiamas Ukrainoje. Anot rengėjų, netrukus prasidės derybos su antrąją vietą konkurse iškovojusia šalimi, kurioje ir turėtų būti surengta 2023-ųjų „Eurovizija“. Vis tik Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministras Oleksandras Tkačenka pranešė, kad jo šalis šiam sprendimui nepritaria ir reikalaus papildomų derybų.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) penktadienį išplatino pranešimą, kuriuo paskelbė, kad dėl besitęsiančio karo 2023-ųjų „Eurovizijos“ nebus galima surengti nugalėtojų „Kalush Orchestra“ tėvynėje Ukrainoje. Šį sprendimą feisbuke pakomentavo bei nepritarimą išsakė Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministras Oleksandras Tkačenka.

„Ukraina nesutinka su tokiu sprendimo pobūdžiu – šį faktą sužinojome neaptarę kitų galimų variantų – ir tiki, kad šalis turi priežasčių rengti tolimesnes derybas ir surasti tokį sprendimą, kuris tenkins visas šalis“, – Ukrainos poziciją išsakė O.Tkačenka.

Ministras rašė, kad Ukraina su „Kalush Orchestra“ garbingai nugalėjo 2022-ųjų „Euroviziją“ ir per nurodytą laiką įvykdė reikiamas sąlygas, kad dainų konkursas galėtų vykti Ukrainoje. Jis pridūrė, kad buvo užtikrinti visi saugumo reikalavimai, taip pat pasiūlytos vietos, kur būtų galima rengti dainų konkursą.

„2023-ųjų „Eurovizijos“ rengimas Ukrainoje yra stiprus ženklas visam pasauliui, šiuo metu palaikančiam Ukrainą. Reikalausime pakeisti šį sprendimą, nes tikime, kad galėsime įvykdyti visus įsipareigojimus, ką net keletą kartų pabrėžėme Europos transliuotojų sąjungai. Todėl reikalaujame papildomų derybų dėl 2023 m. „Eurovizijos“ rengimo Ukrainoje“, – tvirtino ministras.

Žmonės.lt primena, kad penktadienį Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pranešė, jog su nors su Ukrainos visuomeniniu transliuotoju UA:PBC nagrinėjo galimybės dėl 2023-ųjų „Eurovizijos“ rengimo jų šalyje, galiausiai nusprendė, kad dainų konkurso čia suorganizuoti nepavyks.

„Jau tapo gerai žinoma tradicija, kad „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas kitais metais rengia konkursą, jei laikomasi tam tikrų kriterijų, įskaitant renginio organizavimo perspektyvumo ir visų suinteresuotųjų šalių, tarp jų visuomenės, saugumo užtikrinimą.

Atsižvelgdama į karą, vykstantį dėl Rusijos invazijos į šių metų nugalėtojos šalį, EBU skyrė laiko visapusiškam įvertinimui ir galimybių studijai, kurią kartu su UA:PBC ir trečiųjų šalių specialistais atliko ir saugos bei saugumo klausimais.

„Eurovizijos“ dainų konkursas yra vienas sudėtingiausių televizijos renginių pasaulyje, prie kurio dirba ir jame dalyvauja tūkstančiai žmonių, o pasiruošimui reikia 12 mėnesių. 

Atlikusi objektyvią analizę, Referencinė grupė, ESC valdyba, su dideliu apgailestavimu padarė išvadą, kad, atsižvelgiant į dabartines aplinkybes, UA:PBC negali užtikrinti saugumo ir veiklos tęstinumo garantijų, kurių reikia, kad transliuotojas galėtų rengti, organizuoti ir prodiusuoti „Eurovizijos“ dainų konkursą pagal ESC taisykles“, – rašoma pranešime.

„Kalush Orchestra“ 2022 m. „Eurovizijoje“ / EBU nuotr.

Konkurso rengėjai darkart išreiškė visapusį palaikymą Ukrainai ir apgailestavo, kad negalės šioje šalyje surengti „Eurovizijos“ kitais metais. Europos transliuotojų sąjunga patikino, kad pradės diskusijas dėl konkurso rengimo su Jungtine Karalyste, kurios atstovas Samas Ryderis Turine užėmė antrą vietą.

„EBU remia UA:PBC įvairiose kryptyse nuo pat invazijos. Užtikrinsime, kad ši parama būtų tęsiama ir toliau, kad UA:PBC galėtų toliau teikti būtiniausias paslaugas ukrainiečiams.

Dėl šio sprendimo, laikydamasi taisyklių ir siekdama užtikrinti renginio tęstinumą, EBU dabar pradės diskusijas su BBC, kuri šiemet užėmė antrąją vietą, dėl galimo 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso rengimo Jungtinėje Karalystėje“, – skelbė konkurso rengėjai.

Koncertas „Aš esu Ukraina“ su „Kalush Orchestra“ (54 nuotr.)
+48
„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ (22 nuotr.)
+16