Ukrainietės balerinos, gyvenančios Vilniuje: „Neįsivaizduojame gyvenimo Ukrainoje“

Ukrainietė balerina / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

BTV televizijos laidos „Yra kaip yra“ diskusijoje šį trečiadienio vakarą apie Ukrainos ir Lietuvos ateitį bei saugumą dalyvavo dvi garsios ukrainietės, baleto šokėjos Daria Olefirenko ir Kateryna Kistol. Abi jaunos merginos šiuo metu gyvena Vilniuje, dirba Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Merginos į Lietuvą atvyko prieš pusmetį ir neįsivaizduoja savo gyvenimo Ukrainoje.

Pasak jų, šalį valdžiusiems oligarchams rūpėjo tik jų asmeninė gerovė, o dauguma ukrainiečių gyvena žemiau skurdo ribos. Vidutinis atlyginimas, kurį gauna jaunas žmogus Ukrainoje siekia vos 250 eurų.

Ukrainietės balerinos nerimauja dėl savo artimųjų, likusių Ukrainoje, gyvybių. Kariniai neramumai jau prasidėjo. Kas laukia Kryme ir Ukrainoje gyvenančių žmonių? Kodėl Rusija suinteresuota Baltijos šalimis, o ypač Lietuva?

Ukrainietė balerina / Stop kadras

Laidos ekspertai teigia, kad propagandinis karas mūsų šalyje jau tęsiasi ištisus mėnesius. Rusijos informaciniai kanalai pateikia daugybę melagysčių, kuriomis patiki vis daugiau lietuvių. O būrėja ir astrologė Vaiva Budraitytė teigia, kad didžiausi neramumai įvyks labai greitai.

Kodėl laidos „Yra kaip yra“ dalyvė, visuomenės aktyvistė Milda Bartašiūnaitė su savo bendraminčiais filmavimo metu pabėgo iš studijos? Ar lietuviai gali gyventi ramiai? Kaip Ukrainoje bei Kryme kylančios karinės grėsmės palies Lietuvą? Apie tai – šį trečiadienio vakarą BTV laidoje „Yra kaip yra“ 20.30 val.

Ukrainietė balerina / Stop kadras

 

Skaitykite daugiau