Ukrainoje rankinį žaidęs A. Malašinskas: „Liūdna, kai miestą, kuriame gyvenai niokoja raketos“

Aidenas Malašinskas / Scanpix nuotrauka
Aidenas Malašinskas / Scanpix nuotrauka
ARNAS ŠARKŪNAS
Šaltinis: Žmonės
2022-11-01 19:19
AA

Penkiskart geriausias Lietuvos rankininkas Aidenas MALAŠINSKAS (36) dėl karo turėjo palikti pamėgtą Ukrainą, o dabar bent metams pasirinko vieną stipriausių Europoje rankinio lygų – „Bundeslygą“. Tiesa, Vokietijoje jis nenutolo nuo ankstesnio savo klubo, kurį taip pat čia atvedė karo pavojai.

Rungtyniavote Lietuvoje, Ispanijoje, Ukrainoje, dabar pasirinkote Vokietiją. Koks įspūdis?

Per priešsezonį žaidėme neblogai, bet pirmos rungynės buvo prisvilęs blynas, – lyg ne ta komanda. Tad sezoną, galima sakyti, gerai nusiteikę pradėjome nuo antrųjų rungtynių. O šiaip nuotaikos pozityvios, juolab niekada negalvojau, kad galiu čia žaisti, – gavęs šio klubo pasiūlymą greitai sutikau, norėjau pažiūrėti, kaip iš vidaus atrodo vienos stipriausių lygų Europoje virtuvė.

Dar neprasidėjus sezonui pamačiau nemažai skirtumų – tai buvo vienas sunkiausių pasirengimo etapų per visą karjerą: daug fizinio krūvio ir treniruočių, mažai poilsio. Tik prasidėjus sezonui krūvis sumažėjo, bet sezonas bus ilgesnis, nei esu įpratęs. Kitaip sakant, sunkiausia praėjo, dabar – įdomiausia dalis.

Juk net turnyrinės lentelės dugne esanti ekipa gali nugalėti lyderius, tad reikia tinkamai nusiteikti kiekvienoms rungtynėms. Patinka ir sirgalių palaikymas – per kiekvienas rungtynes susirenka pilnos tribūnos, jos kelia nemažai triukšmo. Rankinis yra antras pagal populiarumą sportas Vokietijoje.

Nudžiugino klubo dėmesys ir pagalba – jo atstovai Melsungeno miestelyje man rado butą su visais baldais, tad telieka treniruotis ir žaisti. Žinoma, reikia ir apylinkes apžiūrėti, tam dar neturėjau laiko. Būtina pasistengti, nes aplankys šeima – visiems įdomu, kaip gyvenu. Berlyne apsistojusi mano sesuo, taigi svečių, manau, netrūks.