Ukrainoje vieši Lietuvos pirmoji ponia D.Nausėdienė: apsilankė Irpinėje ir Bučoje, pagerbė aukas

Diana Nausėdienė / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Ukrainoje šeštadienį viešinti Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė apsilankė Rusijos agresiją patyrusiuose Irpinės ir Bučos miestuose.

Bučoje D.Nausėdienė pagerbė brutaliai nužudytų ir masinėje kapavietėje palaidotų miesto civilių gyventojų atminimą, taip pat apsilankė čia persikėlusioje Irpinės ligoninėje, pranešė Prezidentūra.

„Čia, greta Kijevo, mes šiandien matome neišmatuojamą agresoriaus žiaurumą ir karo nusikaltimus – raketomis ir artilerijos sunaikintą Irpinę, nužudytus taikius gyventojus Bučoje. Kartu mes matome didžiulį ukrainiečių didvyriškumą ir norą atstatyti savo miestus, gyvenimus ir kurti ateitį“, – sakė Lietuvos pirmoji ponia.

Diana Nausėdienė lankosi Bučoje ir Irpinėje / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

D.Nausėdienę lydėję Irpinės ir Bučos merai dėkojo Lietuvai už nuolatinę diplomatinę, karinę ir humanitarinę pagalbą Ukrainai.

Vėliau šeštadienį Lietuvos pirmoji ponia D. Nausėdienė dalyvaus Kijeve Ukrainos prezidento žmonos Olenos Zelenskos rengiamoje antrojoje pirmųjų ponių konferencijoje „Ukraina ir pasaulis: Ateitis, kurią (at)kuriame. Kartu“.

D.Nausėdienė kartu su O.Zelenska ir Latvijos pirmąja ponia Andra Levite iš studijos Kijeve kreipsis į valstybių vadovų sutuoktines, Jungtinių Tautų, UNICEF, Pasaulio sveikatos organizacijos vadovus, žinomus mokslininkus, muzikantus, aktorius, sportininkus ir papasakos apie Lietuvos patirtį įtraukiant ukrainiečius vaikus į mūsų šalies švietimo ir ugdymo sistemą.

Diana Nausėdienė lankosi Bučoje ir Irpinėje / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Pirmoji ponia tarptautinei bendruomenei taip pat pristatys pirmąjį pasaulyje Ukrainos centrą, kuris D.Nausėdienės ir O.Zelenskos iniciatyva birželį atvėrė duris Vilniuje.

Kartu su Lietuvos pirmąja ponia konferencijoje dalyvaus JAV, Kanados, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Turkijos, Latvijos, Serbijos, Islandijos valstybių vadovų sutuoktinės, Jungtinių Tautų, UNICEF, Pasaulio sveikatos organizacijos vadovai, žinomi mokslininkai, istorikai, muzikantai, aktoriai, sportininkai.

Diana Nausėdienė lankosi Bučoje ir Irpinėje (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau