Ukrainos prezidento V.Zelenskio apranga stebina kaina: kodėl jis nedėvi karinės uniformos?

Borisas Johnsonas ir Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.
Borisas Johnsonas ir Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-10 18:41
AA

Nuo pat karo pradžios Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nusprendė nesitraukti iš Ukrainos ir likti su savo tautiečiais – kasdien darydamas video kreipimusis į žmones ir pasakodamas karo situaciją, jis nuo pirmų dienų atkreipė žmonių dėmesį į savo aprangą: oficialų įvaizdį pakeitė neformali apranga, kas visiems tapo suprantama turint omenyje sudėtingas aplinkybes, kuomet aprangos klausimas nebetampa reikšmingas. Vis dėlto dabar aiškėja daugiau įdomių detalių dėl šio aspekto.

Verslo kostiumus ir marškinius jis pakeitė marškinėliais, džemperiais ir patogiomis kariško stiliaus kelnėmis. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis net savo aprangos stiliumi demonstruoja vienybę su Ukrainos žmonėmis per Rusijos karą prieš Ukrainą.

Kai kurie ekspertai atkreipia dėmesį į svarbų dalyką – Ukrainos valstybės vadovas nedėvi ginkluotųjų pajėgų uniformos, taigi jis siunčia signalą piliečiams, kad nesisavina kariuomenės šlovės.

Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.

Per pirmuosius kreipimusis į ukrainiečius po Rusijos okupantų įsiveržimo V.Zelenskis pasirodė vilkėdamas chaki spalvos marškinėlius. Nuo tos akimirkos jo karinio stiliaus drabužiai tapo jo kasdienybe.

Zelenskis buvo pastebėtas vilkintis prekių ženklų „5.11“, „Hallyard“, „281.z“ marškinėlius, kurių vidutinė kaina – 400-600 grivinų (apie 12.5 –19 eurų).

Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.

Be to, Ukrainos prezidentas dėvi chaki spalvos flysinius ukrainietiško prekės ženklo „M-Tas“ džemperius ir kariško stiliaus kelnes.

Ukrainos valstybės vadovo avalynė taip pat nebrangi. Pastebėta, kad jis atvyko į Bučą dėvėdamas „Saucony“ sportbačius už 50 dolerių.

Borisas Johnsonas ir Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.

Beje, juos jis avėjo ir susitikimo su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Borisu Johnsonu Kyjive metu. B.Johnsonas vilkėjo tamsų kostiumą, o V.Zelenskis – chaki spalvos kariško stiliaus drabužius. Tokią aprangą prezidentas vilki visuose viešuose pasirodymuose nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario pabaigoje pradžios.

Palyginimui: prieš kurį laiką Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į rusus vilkėdamas firminę striukę už 1,5 mln. rublių (apie 12 tūkst.eurų).

Žmonės.lt primena, kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, rodos, irgi buvo pradėjęs semtis stiliaus patarimų iš V.Zelenskio.

Panašią aprangą jis pasirinko kovą atvykęs į Eliziejaus rūmus. Jo stilius nustebino daugelį – visuomet kostiumą vilkintis, švariai nusiskutęs Pracūzijos prezidentas tąkart Eliziejaus rūmų auksiniame kambaryje, vadinamame prezidento darbo kambariu, pasirodė vilkintis džinsus ir tamsų sportinį megztinį. Jo veidą puošė poros dienų barzda. 

Emmanuelis Macronas pakeitė įvaizdį (5 nuotr.)
+2

„Daily Mail“ rašė, kad Prancūzijos lyderio įvaizdis netrukus buvo prilygintas V.Zelenskio išvaizdai.

Oficialiai E.Macrono fotografei Soazig De La Moissonniere socialiniuose tinkluose paviešinus E.Macrono kadrus, kai kurie internautai nudžiugo išvydę Prancūzijos prezidentą „nenugludintą“ kamerų.

Tačiau tokį įvaizdį gyrė ne visi. Buvo ir tokių, kurie pasipiktino, kad E.Macronas tokį įvaizdį nukopijavo nuo V.Zelenskio ir išnaudoja tai kaip pigų rinkodaros triuką, siekdamas padidinti savo populiarumą.

Iki šiol Prancūzijos prezidentas E.Macronas buvo nuolat matomas vilkintis kostiumą ir buvo kalbama, kad net laisvalaikiu viešumoje jį pamatyti be kaklaraiščio būtų neįmanoma.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis (16 nuotr.)
+10