Ukrainos simboliu tapusi fechtuotoja Olga Charlan: po drąsaus poelgio teko spręsti, ar tęsti karjerą

Olga Charlan / Getty nuotrauka
Olga Charlan / Getty nuotrauka
Mantas Stankevičius
Šaltinis: Žmonės
2023-11-12 19:43
AA

Pasaulio fechtavimo čempionate įveiktai priešininkei rankos nepaspaudusi ir didžiausią audrą sporto pasaulyje sukėlusi keturis kartus olimpinė prizininkė fechtuotoja Olga CHARLAN (33) iš Ukrainos prisipažino, kad po drąsaus poelgio teko spręsti, ar tęsti sportininkės karjerą.

Nespausti rankos Rusijos ir Baltarusijos atletėms tarptautinėse varžybose buvo gerai apgalvotas, su Ukrainos fechtavimo federacija suderintas veiksmas. Tačiau Olga nesitikėjo, kad Milane viskas virs didžiausia drama, kai pralaimėjusi rusė Ana Smirnova, nesulaukusi rankos paspaudimo, pradėjo viešą protesto akciją.

Ukrainos fechtuotoja buvo pašalinta iš asmeninių varžybų ir prarado galimybę kovoti dėl kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes, tačiau jai buvo leista dalyvauti komandinėse varžybose, o Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas pažadėjo garantuotą vietą Paryžiuje.

Olga, kaip po pasaulio čempionato pasikeitė asmeninis gyvenimas?

Poelgis, apie kurį diskutavo visas pasaulis, žinoma, paliko žymę – buvo sunku išgyventi stresą, sunku susikaupti. Tiesą pasakius, nežinau, kur radau jėgų tęsti savo