„Ulthera“ – estetinės medicinos procedūra, prilygstanti plastinei chirurgijai

Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jurgita Stoškienė  / Klinikos nuotr.
Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jurgita Stoškienė / Klinikos nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-09-08 09:02
AA

Chirurginės grožio procedūros retai nepalieka pasekmių – narkozė, randai, įvairios komplikacijos... Todėl, abejojantiems, tačiau norintiems pokyčių, tiek vyrams, tiek moterims, „Era Esthetic“ estetinės ir lazerinės medicinos klinikos viena iš įkūrėjų, gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jurgita Stoškienė siūlo alternatyvą – neintervensinę procedūrą, kurios metu vyksta odos, poodinio riebalinio audinio ir paviršinės raumenų aponeurotinės sistemos (SMAS) patempimas.

Ar tiesa, kad šiuolaikinės technologijos leidžia atlikti veido ir kaklo odos intensyvesnį patempimą be skalpelio, kitaip tariant, be intervencijos ir išgauti atjaunėjimo efektą iki 10 metų?

Šiuo metu pasaulinės grožio industrijos technologijos yra taip pažengusios, jog iš tiesų be skalpelio galima daryti stebuklus. Pavyzdžiui, „Era Esthetic“ klinikoje, Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje, šiuo metu labai populiarus veido „karkaso“ patempimas neinvazine multifunkcine ultragarsine „Ulthera“ technologija.

„Ulthera“ – viena iš efektyviausių estetinės medicinos procedūrų, kuri savo veiksmingumu prilygsta plastinei chirurgijai. Plastikos chirurgai, atlikdami atjauninimo operacijas, dirba su paciento veido karkasu SMAS lygmenyje.

„Ulthera“, tai HIFU procedūra – auksinis standartas, aukšto intensyvumo fokusuotas ultragarsas, kuris leidžia pasiekti odos, poodinį riebalinį audinį ir tą patį paviršinės raumenų aponeurotinės sistemos (SMAS) audinį be chirurginės intervencijos, tai SMAS liftingas be pjūvių.

Gydytoja, kelis kartus pabrėžėte technologijos sertifikatą ir tai, kad labai svarbu, jog procedūrą atliktų gydytojai – specialistai, kodėl?

„Ulthera Hifu“ – aukštai fokusuoto ultragarso įrenginys, galingas medicinos prietaisas su vizualizacijos režimu, kuriame tiksliai matomos visos odos, poodinio riebalinio audinio ir SMAS paviršinės raumenų aponeurozės sistemos struktūros, nervai ir kraujagyslės.

Dėl procedūros kompleksiškumo ją atlikti gali tik kvalifikuotas gydytojas dermatologas, specialistas, giliai žinantis ir išmanantis topografinę anatomiją tam, kad efektas būtų tikslus ir nesukeltų pašalinių reiškinių.

Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jurgita Stoškienė / Klinikos nuotr.

Kokio amžiaus žmonėms rekomenduotumėte šią nechirurginio odos patempimo procedūrą?

Procedūra atliekama individualiai, pagal kiekvieno žmogaus indikacijas. Vieniems senėjimo požymiai (audinių suglebimas, paakių riebalinių maišelių atsiradimas, viršutinio akies voko – ptozės patologija, „pasunkėjusio“ veido, padidėjusio pagurklio reiškiniai) atsiranda anksčiau, kitiems – vėliau. Priklauso nuo genetikos ir, žinoma, gyvenimo būdo. Tiek pirmieji, tiek įsisenėję odos suglebimo požymiai atsiranda dažniausiai nuo 35–40 metų.

Tačiau nereikia apsiriboti, ši procedūra gali būti efektyvi ir žmonėms, kuriems virš 60 metų. Arba, jeigu žmogus turi paburkusių maliarinių maišelių paakių srityje, problemą, procedūrą galima atlikti ir nuo 25 metų.

Papasakokite, plačiau apie pačią „Ulthera“ procedūros eigą?

Prieš procedūrą atliekama echoskopija. Atsižvelgus į paciento amžių, lytį, problemines sritis bei anksčiau atliktas procedūras, parenkama individuali programa ir nustatomas linijų skaičius pageidaujamam efektui pasiekti. Procedūra atliekama terapinėmis linijomis, prieš tai sužymėjus koreguojamą odos plotą.

Kiekvienos linijos metu tiksliai nustatomas gylis, kuriame vyks energijos iškrova, arba termokoaguliacijos taškai, kurių vietose įvyks senų ląstelių koaguliacija – atkūrimas. Tuo tarpu aplinkiniai audiniai nepažeidžiami, ir tai užtikrina aukštą ląstelių regeneraciją ir naujo kolageno gamybą.

Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jurgita Stoškienė / Klinikos nuotr.

Kokio rezultato pacientas gali tikėtis po procedūros?

Pirmiausia, tai – labai sustangrėjusi ir pastebimai atjaunėjusi oda veido, kaklo ir dekoltė srityse. Ypatingai pagerėja pats odos tonusas. Antra – ryškesnės veido ovalo formos (kontūruotas veidas), tai ypatingai aktualu susiduriantiems su „padribusios“ odos problema.

Odos, poodinio riebalinio audinio ir SMAS patempimo efekto skruostų, kaklo, pagurklio srityse. Sumažėjusių gilesnių raukšlių, pakeltų viršutinių ir apatinių akių vokų. Sumažėjusių paakių maišelių. Paryškėjusio ir žandikaulio linijos.

Veidas po procedūros atrodo labai pailsėjęs, oda jaunatviška. Visi pokyčiai labai natūralūs, atsiranda iškart po procedūros ir stiprėja artimiausius 3–6 mėnesius. Rezultatas gali tęstis 2-4 metus, priklauso nuo asmeninių organizmo savybių.

Sakykite, kiek procedūrų reikia pasiekti norimam rezultatui?

Reikalinga tik viena procedūra. Kadangi nėra procedūrinio laikotarpio, šią procedūrą galima atlikti visais metų laikais, tai dar viena nauda pacientui.

Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jurgita Stoškienė / Klinikos nuotr.

Paminėjote veido zoną. Ar kitose kūno srityse gali būti atliekama ši procedūra?

Tikrai taip, procedūros „Ulthera“ metu naudojami skirtingi antgaliai, norimam efektui pasiekti. Todėl gali būti pakeliamas ir stangrinamas veido ovalas, pagurklis, pakeliami skruostai, mažinami paburkę paakių maišeliai, pakeliama antakių linija, sukeliamas veido liftingas, gerinama odos tekstūra, ir net išsiplėtusių porų būklė.

O ar ši procedūra turi kokių nors šalutinių poveikių?

Pradėkime nuo to, kad „Era Esthetic“ klinikose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje yra originalus „Ulthera“ aparatas, ir tai labai svarbu tiek dėl procedūros saugumo, tiek dėl jos pacientų.

Šis režimas užtikrina, kad gydytojas dermatologas, specialistas, visos procedūros metu tiksliai kontroliuoja gylį, mato visus audinius ir struktūras, veikia tik tuos audinius, kuriuos reikia patempti ir sustangrinti. Taip garantuojami puikūs estetiniai rezultatai.

Visi likusieji, įprastiniai „Hifu“ aparatai Lietuvoje, neturi vizualizacijos režimo, todėl negali užtikrinti reikiamo procedūros saugumo. Kartais gali pažeisti nervus ir kraujagysles. Neapsigaukite su klastotėmis.

www.lazerineklinika.lt