Unikaliame projekte – Indrės Kručaitės istorija: „Fizinės negalios nereikia gėdytis“
Trys moterys Indrė Kručaitė, Agnė Papievytė, Giedrė Valavičiūtė ėmėsi atviro, intriguojančio ir itin reikalingo projekto. Kai gatvėje prasilenkiame su žmogumi, retai susimąstome, kokia istorija slypi ne tik po dabar privaloma kauke, bet ir po jo drabužiais. Dažnai nepastebime tų, kurie su savimi nešiojasi skaudžią, ypatingą ir sukrečiančią istoriją. Trys projekto „Aš noriu sužinoti apie tave“ kūrėjos ragina nusimesti šydą ir susipažinti su asmenybėmis, nuėjusiomis ilgą kelią iki puikaus santykio su pačiu savimi atradimą.
„Medijose transliuojami „tobulo“ gyvenimo modeliai ir normos dažnai prasilenkia su daug įvairesne realybe. Daugelis žmonių emociškai ir fiziškai kenčia neatitikdami tam tikrų vaizduojamų „standartų“. Anot tyrimų, žiniasklaidoje matydami istorijas, su kuriomis galime tapatintis, esame linkę lengviau priimti patys save.
Projekto tikslas suteikti platformą žmonių įvairovei: pažinti jų skirtingumą, priimti kiekvieno unikalumą ir mokytis iš jų patirties.
Mums pačioms, kuriančioms šį projektą, įdomu pažinti ir sužinoti apie mūsų tarpe gyvenančias realias asmenybes, kurios nebijo būti savimi“, – sako viena iš projekto kūrėjų, iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė.
Pirmoji asmenybė, o kartu ir viena iš projekto autorių, yra Indrė Kručaitė.
Apie savo negalią Indrė pradėjo viešai kalbėti tik prieš trejus metus. Iki tol tai slėpė po tankiais drabužių ir apsimetinėjimo sluoksniais, nes bijojo būti nesuprasta, išjuokta.
Bėgant metams, viduje susikaupęs skausmas ir nepilnaveritškumo jausmas pradėjo užimti didžiąją dienos dalį. Todėl po ilgo slapstymosi ir savęs menkinimo, Indrė šiandien viešai pasakoja savo gyvenimo istoriją.
Jos tikslas ne tik parodyti, kad žmogus su negalia yra pilnavertiškas visuomenės narys, bet ir didinti tokių žmonių matomumą.
Projektas „Aš noriu sužinoti daugiau apie tave“ laukia žmonių, kurie jaučiasi nematomi ir nori atvirai supažindinti su savimi bei savo gyvenimo patirtimi. Susisiekti galite ČIA.