Uostamiestyje pirmą kartą įvyks festivalis „Parkas LIVE Klaipėda“: pristatyta programa

Inga Jankauskaitė / Pranešimo autorių nuotr.
Inga Jankauskaitė / Pranešimo autorių nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-06-22 23:09
AA

Rugpjūčio 1-15 dienomis pačiame Klaipėdos centre, koncertų salės kieme, pirmą kartą įvyks miesto festivalio koncepciją atspindintis ir ilgiau nei dvi savaites truksiantis įvykis – „Parkas LIVE Klaipėda“. Pasak organizatorių, tai ambicinga idėja, kuri žaliojoje miesto erdvėje suburs klaipėdiečius, miesto svečius bei daugybę kultūrinių renginių.

Pačioje senamiesčio širdyje, Klaipėdos koncertų salės kieme, įvyksiantis festivalis žada net penkiolika įsimintinų vakarų po atviru dangumi. Rugpjūčio 1-15 d. vyksiantis miesto festivalis vienoje erdvėje pasiūlys itin platų renginių pasirinkimą – čia įvyks solidus skaičius koncertų, kino vakarų bei įdomių pašnekesių su įvairių sričių žinomais žmonėmis.

„Tai, ką šiandien pristatome, yra ilgai brandinta idėja bei nemažai darbo pareikalavęs konceptas. Esame tikri, kad ši unikali erdvė yra verta miesto festivalio. Penkiolika renginių yra skirti įvairiems skoniams, tad tikime, kad kiekvienas ras sau patinkantį, o kai kas aplankys ir visus. Labai džiaugiamės, kad festivalio konceptas sudomino žinomiausius šalies atlikėjus, kurių koncertuose galės apsilankyti kiekvienas norintis, o pati erdvė sukurs itin jaukią aplinką, apsuptą medžių ir daug žalumos“, – džiaugiasi festivalio sumanytojai. 

„Sisters On Wire“

Pasak organizatorių, festivalį sudarys 15 skirtingų renginių, iš kurių vienas iki šiol dar neatskleidžiamas. Per daugiau nei dvi savaites įvyks net 4 kino vakarai, iš kurių 2 bus nemokami, o taip pat 10 koncertų. 

Į festivalio „Parkas LIVE Klaipėda“ sceną bei atidarymo renginį rugpjūčio 1 d. pirmoji žengs viena populiariausių šalies atlikėjų, romantiškoji Inga Jankauskaitė. Žinoma kūrėja pristatys išskirtinę programą, kurioje nuskambės ir ne vienas naujas kūrinys. 

„Pernai išbandėme ir labai sėkmingai prisijaukinome šią erdvę, kurioje anksčiau vyko tik kameriniai ar akustiniai koncertai, tad nėra priežasčių to nekartoti. Tik jau didesniu užmoju, atidarant visą, kelias savaites truksiantį festivalį. Klaipėdos koncertų salės kiemelis yra visapusiškai nuostabi erdve tiek klaipėdiečiams, tiek turistams poilsiautojams. Po senais medžiais, miesto centre, gryname ore, jaukiai bet triukšmingai – man regis, šis festivalis padės tą vietą atrasti iš naujo“, – džiaugiasi Inga.

Inga Jankauskaitė / Pranešimo autorių nuotr.

Rugpjūčio 2 d. festivalyje įvyks nemokamas renginys – „Sidabrinių gervių naktys“, kurio metu bus parodyti net trys kino apdovanojimų laureatų darbai bei Dovilės Filmanavičiūtės pokalbiai su filmų kūrėjais.

Rugpjūčio 3 d. vakaras bus dedikuotas vienai garsiausių Meksikos dailininkių, realizmo, siurrealizmo ir simbolizmo atstovei – Fridai Kahlo. Čia įvyks teminis kino vakaras „Kino fondas pristato: Frida. Viva la Vida“.

Rugpjūčio 4 d. įvyks prieš keturis metus susikūrusios ir spėjusios išpopuliarėti matematinio roko grupės „jautì“ koncertas.

Rugpjūčio 5 d. vakarą festivalio „Parkas LIVE Klaipėda“ scenoje pasirodys jautri ir visuomet tikra – atlikėja Alina Orlova.

Alina Orlova

Rugpjūčio 6 d. parke suskambės grupės „Saulės kliošas“ dainos, be kurių neįsivaizduojama vasara. 

Rugpjūčio 7 d. pirmąjį vasaros koncertą uostamiestyje surengs viena garsiausių šalies atlikėjų, jausmingoji Jazzu. 

Rugpjūčio 8 d. savo užburiančiu balsu parką džiugins sparčiai populiarėjanti atlikėja Gabrielė Vilkickytė. 

Justė Arlauskaitė-Jazzu

Rugpjūčio 9 d. į festivalį sugrįš nemokamos „Sidabrinių gervių naktys“, kur bus pristatyti 4 filmai – laureatai, o D.Filmanavičiūtė kalbins jų kūrėjus. 

Rugpjūčio 10 d. įvyks dar vienas teminis kino vakaras – čia „Kino fondas“ pristatys daugybės liaupsių sulaukusį režisieriaus Jean – Paul Salomé filmą „Dylerė“.

Rugpjūčio 11 d. žaliasis Klaipėdos centre esantis parkas nusidažys geltonai, nes savo jaukų koncertą surengs visą Lietuvą suvienijusi grupė – The Roop.

„Visą laiką yra džiugu koncertuoti Klaipėdoje. Tai yra ypatinga vieta, neabejotinai. Džiaugiamės, kad tapsime šio festivalio dalimi, o mes pažadame – surengsime jaukų koncertą“, – teigia grupė The Roop.

Grupė „The Roop“

Rugpjūčio 12 d. į festivalį atvyks tokių hitų kaip „Mėlyna Mėlyna“, ar „Taip Jau Gavosi“ auotoriai – grupė „Sisters On Wire“.

Rugpjūčio 13 d. įvyksiantis renginys kol kas neatskleidžiamas, tačiau organizatoriai tikina, kad tai bus įsimintinas vakaras. Apie šį renginį bus pranešta jau netrukus.

Rugpjūčio 14 d. festivalyje įvyks romantiškojo klaipėdiečio Jurijaus Veklenko koncertas. Žinomas vaikinas koncerte pristatys naujausią savo albumą bei jau hitais tapusius kūrinius. 

O rugpjūčio 15 d. vakarą festivalį uždarys vienas ryškiausių šalies atlikėjų, energingasis Vidas Bareikis.