Už Atlanto sužibėję R.Meilutytė ir D.Rapšys grįžo į Lietuvą: ruošis pasaulio čempionatui

Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys grįžo į Lietuvą / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys grįžo į Lietuvą / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Marius Milašius
Šaltinis: 15min
2022-11-07 15:31
AA

Puikiais pasirodymais už Atlanto Lietuvą džiuginę plaukikai Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys grįžo į gimtinę. Karūną ten palikusi olimpinė čempionė po įstabaus pasirodymo trijuose pasaulio plaukimo taurės etapuose pranešė džiugią žinią – po mėnesio ji visgi dalyvaus pasaulio plaukimo čempionate, o panevėžietis plaukikas pripažino, kad jį labiau išvargino ne varžybos, o ilgiau nei parą trukusi kelionė namo.

Berlyne, Toronte ir Indianapolyje R.Meilutytei nebuvo lygių.

25-erių kaunietė trijuose pasaulio taurės etapuose paeiliui laimėjo ir 50 m, ir 100 m varžybas plaukdama krūtine, taip užsitikrindama naują laimėjimą savo karjeroje – net dvi „Trigubas karūnas“, įteikiamas trijuose iš eilės etapuose tas pačias rungtis laimėjusiems sportininkams.

Bet dar pasaulio taurės etapų įkarštyje Rūta užsiminė, kad gali praleisti pasaulio čempionatą, kuris jau gruodžio viduryje vyks Australijoje.

Visgi dabar susidėliojusi mintis po ilgos kelionės iš Indianapolio lietuvė paskelbė džiugų sprendimą.

„Šią akimirką esu apsisprendusi, dalyvausiu“, – pranešė plaukikė.

Lietuvos plaukikai grįžo iš FINA pasaulio taurės varžybų (18 nuotr.)
+12

Tiesa, iki tol R.Meilutytei dar reikės atgauti jėgas, kurių pareikalavo trijų savaičių maratonas Europos ir Šiaurės Amerikos baseinuose bei ilga daugiau nei parą trukusi kelionė.

„Yra to nuovargio, yra ką veikti varžantis tris savaitgalius iš eilės. Kelionė irgi ne iš trumpųjų – tai tikrai yra to nuovargio, – sakė grįžusi Rūta. – Dabar bus pauzė, poilsis. Reikia viskam leisti atslūgti, nusiraminti. Taigi, manau, ateis viskas savaime, kas turi ateiti. Dabar duosiu sau laiko ramiai pabūti, grįžti namo.“

Rūta Meilutytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tuo tarpu Danas Rapšys per tris savaites suplaukiojo kilometrus Berlyno, Toronto ir Indianapolio baseinuose, iškovojo penkias prizines vietas pasaulio taurės etapuose.

D.Rapšys buvo tarp pretendentų į nugalėtojo vardą visuose trijuose 400 m laisvu stiliumi finaluose, Berlyne ir Toronte pačiupdamas trečią vietą, o Indianapolyje likdamas antras.

Be to, lietuvis stebino ir sau nebūdingoje rungtyje – 200 m kompleksinėje rungtyje, kur plaukiama visais keturiais plaukimo būdais.

Danas Rapšys / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Šioje rungtyje Berlyne D.Rapšys užėmė trečią, o Indianapolyje – antrą vietą.

Bet vos užbaigę kovas Jungtinėse Valstijose, plaukikai turėjo sėsti į lėktuvą ir vykti atgal į Lietuvą – kelionė užtruko net 27 valandas ir išvargino D.Rapšį labiau net nei plaukimai baseinuose.

Pokalbis su Rūta Meilutyte

Į Lietuvą sugrįžusi Rūta su žiniasklaida kalbėjosi apie patirtis pasaulio taurės etapuose, paramą Ukrainai bei konkurentes, tarp jų – ir rusę Juliją Jefimovą, kurios visiškai nepasigenda aukščiausio rango varžybose.

– Kaip apibūdintumėt tuos tris pasaulio taurės etapus?

– Gerai, daug naujos patirties. Norėjau prasiplaukti ir prasiplaukiau – buvo smagu.

– Kokius tikslus kelsite pasaulio čempionate?

– Tuos pačius – plaukti ir mėgautis.

– Parsivežėte tą karūną ar palikti reikėjo?

– Palikome, atėmė (juokiasi).

Rūta Meilutytė iškovojo antrą „Trigubą karūną“.

– Ar ta karūna neseniai atsirado?

– Nežinau, reikėtų klausti Dano. Aš nesu turėjusi, nesu dalyvavusi tiek taurių etapų iš eilės dar savo karjeroje. Pirmas toks intensyvesnis etapų dalyvavimas.

– Be pergalių, dar uždirbote ir gana solidžias premijas. Prieš tai minėjote, kad galbūt paaukosite dalį Ukrainai. Kiek jums svarbu nepamiršti Ukrainos klausimo?

– Be abejo, tikrai aukosiu Ukrainai. Man tai tiek pat svarbu, kiek buvo nuo pat pradžių. Stengiuosi reguliariai vis paaukoti ir naudodamasi proga toliau aukosiu.

– Ar kalbėjotės su Lilly King, ar ji nustebusi dėl jūsų sugrįžimo? Ar ji tikėjosi, kad dar turės konkurentę?

– Ne, aš jau plaukiau Europos ir pasaulio čempionatuose nuo vasaros, tai nėra čia kažkokia staigmena čia žmonėms. Bet nežinau, ar tikėjosi (kad dar turės konkurentę), nekalbėjau apie tai. Bet džiaugėsi, išreiškė, kad faina, jog grįžau.

Rūta Meilutytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

– Kalbant apie konkurenciją, ar ji pasikeitusi, ar metams einant link pabaigos varžovės pagerėjo, ar sėdo?

– Nežinau, sunku pasakyti. Konkurencija visą laiką kažkokia yra. Tikrai stiprių merginų buvo, ypač kompleksiniu būdu reikėjo labai pasistengti. Gal ne tiek turi įtakos, kas šalia plaukia, kai plauki su tokiu asmeniniu tikslu – tiesiog daryti, ką gali geriausiai.

– Ar pasaulio čempionate irgi plauksite kompleksiniu būdu?

– Dar nežinau.

– Kalbant apie konkurentes, ar netrūksta (Julijos) Jefimovos tokiuose turnyruose?

– (Prunkšteli) Tikrai ne, kodėl man turėtų jos trūkti?

– Kodėl dvejojote dėl pasaulio čempionato, kokie argumentai už ir prieš?

– Nes ilgas sezonas, intensyvus, daug varžybų. Kaip žinia, aš neseniai pradėjau vėl plaukti, tai tiesiog žiūriu, kad nepersitempčiau. Vis tiek kiekvienos varžybos yra nemažas krūvis – ir fizinis, ir psichologinis. Tiesiog dėl ko nerimavau, tai dėl nuovargio. Į tai dabar labai žiūriu ir saugausi. Realiai dėl to.

– Treniruojatės su Žilvinu Ovsiuku, ar atsiranda kažkokių naujovių lyginant su anksčiau?

– Ne, viskas visiškai kitaip. Toliau tęsiu tą toliau ir žiūrėsime.