Už „drago“ lenktynes nubaustas plaukikas Danas Rapšys prisipažįsta: „Padariau klaidą“

Danas Rapšys
Danas Rapšys
Šaltinis: Žmonės
2020-05-27 12:23
AA

Lietuvos ir pasaulio plaukimo čempionas Danas Rapšys (25) atsidūrė dėmesio centre, tik šįsyk ne dėl pasiekimų baseine. Sportininkas apsilankė nelegaliose automobilių traukos lenktynėse Šiauliuose ir už tai buvo nubaustas. Trečiadienį Danas išplatino viešą atsiprašymą ir pripažino padaręs didžiulę klaidą.

Kaip pranešė naujienų portalas delfi.lt, minėtos „drago“ lenktynės Zokniuose vyko gegužės 15 dieną. Už dalyvavimą jose nubausti devyni iš įvairių miestų atvykę asmenys. Tarp jų – ir plaukikas Danas Rapšys. 

Šiaulių policija žinomam sportininkui skyrė 85 eurų baudą ir trims mėnesiams atėmė vairuotojo pažymėjimą. Dalyvavimas nelegaliose lenktynėse prilygintas pavojingam ir chuliganiškam vairavimui.

„Sakau atvirai – padariau klaidą. Apsilankiau automobilių traukos lenktynėse Šiauliuose, kurios, pasirodo, buvo neteisėtos, ir patyriau skaudžią pamoką. Trims mėnesiams netekau vairuotojo pažymėjimo. Su pareigūnais neturėjau jokių kontaktų, tačiau bauda mane pasivijo. Vairuodamas visuomet paisau visų eismo dalyvių saugumo, tačiau apie kai kuriuos dalykus tiesiog nepagalvojau. Suvokiu, kad nežinojimas neatleidžia nuo bausmės ir prisiimu dėl to visą atsakomybę. Labai atsiprašau už savo poelgį“, – trečiadienį viešai socialiniame tinkle atsiprašinėjo Danas Rapšys.

Į žinomo šalies sportininko padarytą klaidą bei atsiprašymą sureagavo ir lenktynininkas Benediktas Vanagas. Socialinėje erdvėje jis rašė, kad prisiimti atsakomybę – teisingas ir drąsus poelgis.

Benediktas Vanagas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Danai – vyras! Manau, kad pripažinti klydus yra stiprybė. Kaip mes tampame geresniais? Gyvenime darome sprendimus. Ne visi jie būna tinkami. Klaidų atranka būna skaudi, įprastai – gumbo kaktoje pavidalu. Skausmas mus priverčia susimąstyti. Visgi ne visus. Pasidarę išvadas, galime tapti vertingesni. Klaidų padarome visi. Visi, kas daro sprendimus. Kvaila yra tik klysti ten ir taip pat“, – savo nuomonę iššakė Lietuvos šaulių sąjungos narys. 

Danas Rapšys pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje (6 nuotr.)