Už kapinių išniekinimą nuteistas floristas Modestas Vasiliauskas nepasiduoda: „To negalėjau padaryti nei morališkai, nei fiziškai“

Modestas Vasiliauskas ir jo advokatė Audra Beta Rekštienė / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Modestas Vasiliauskas ir jo advokatė Audra Beta Rekštienė / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-02-18 17:46
AA

Floristas Modestas Vasiliauskas (37) į Kauno apygardos teismą pirmadienį atskubėjo lyg į mėgstamą darbą – su plačia šypsena veide, teiravosi advokatės, kodėl pastarosios nuotaika bloga, su aplinkiniais aptarė savo naujausią rekordą ir po jo vykusį vakarėlį. Tačiau žinomas vyras teisme pasirodė ne norėdamas pasilinksminti. Jis yra apskundęs Kauno rajono apylinkės teismo nuosprendį, pripažinusį jį kaltu dėl augalų vagystės iš Karmėlavos kapinių.

Teisme svarstoma už kapų išniekinimą nuteisto Modesto Vasiliausko apeliacija (11 nuotr.)
+5

Žmonės.lt primena, kad 2010 m., naktį iš balandžio 16-os į balandžio 17-ąją Karmėlavos kapinėse buvo pavogta apie 60 želdinių. Įtarimai krito ant M.Vasiliausko, kuris naktį buvo atvažiavęs į kapines. Jis teigia išmetęs į kapinių konteinerius mikroautobuse sukrautas statybines atliekas ir apžiūrėjęs savo sesers sugyventinio kvapą, kurį buvo paprašytas sutvarkyti. Jokių želdinių nevogęs.

Teismo jo argumentai neįtikino. Floristui skirti metai nelaisvės, bausmės atlikimą atidedant metams. Taip pat vyras atsiprašyti nukentėjusiųjų, kurių augalus pavogė, ir sumokėti jiems 400 Lt. Jam neleidžiama be bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos žinios išvykti iš gyvenamosios vietos.

Vasario 18 d. vykusiame ketvirtajame apeliaciniame bylos nagrinėjimo posėdyje, M.Vasiliausko prašymu, buvo apklaustas paskutinis liudytojas Arnas Leščius. Restorano „Gralis“ vadybininkas, kartu su M.Vasiliausku, dirbo Trakuose esančioje sodyboje, kurioje įrenginėjo ir tvarkė aplinką. Jis patvirtino, kad floristas rinko statybines atliekas į maišus ir juos krovė į mikroautobusą. (Beje, paaiškėjo, kad M.Vasiliauskas dirbo nelegaliai – nebuvo sudaręs darbo sutarties.)

Arnas Leščius, Modestas Vasiliauskas ir Audra Beta Rekštienė / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Tačiau vaikinas negalėjo pasakyti, kur buvo išvežamos ir išmetamos šiukšlės. „Tik atsimenu, kad Modestas kartą pajuokavo, kad greitai kapinių konteineriuose neliks vietos“, – sakė A.Leščius. Teisėjų kolegijos pirmininkui Evaldui Gražiui toks humoras nepasirodė juokingas.

Išklausius paskutinį liudytoją, baigiamąsias kalbas pasakė Modestas Vasiliauskas, jo advokatė Audra Beta Rekštienė ir prokurorė Jolanta Laurinavičiūtė.

„To negalėjau padaryti nei morališkai, nei fiziškai. Per kelias valandas tiek augalų iškasti neįmanoma. Tarp tų augalų – keli šimtai metrų. Gyvenu normalų gyvenimo būdą. Neseniai susilaukiau vaiko. Organizuoju renginius, dalyvauju labdaros renginiuose. Noriu, kad teismas mane išteisintų“, – paskutinį žodį tarė M.Vasiliauskas.

Jis apgailestauja, kad sodybos šeimininkė Jurgita Varnaitė (restorano „Gralis“ savininkės Danutės Varnienės dukra), kuri jo paprašė pagalbos ir buvo jam tvarkant aplinką, šiuo metu gyvena užsienyje ir negali atvykti liudyti į teismą.

Prokurorė savo nuomonės, kad floristo kaltės įrodymų, pakanka nepakeitė. Teismas sprendimą skelbs balandį.