Už kapų išniekinimą žinomam floristui Modestui Vasiliauskui skirta laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant metams

Modestas Vasiliauskas / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Modestas Vasiliauskas / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-08-22 17:03
AA

Gausybe rekordų išgarsėjęs kaunietis floristas Modestas Vasiliauskas (37) trečiadienį Kauno rajono apylinkės teisme išgirdo nuosprendį byloje, kurioje buvo kaltinamas Karmėlavos kapinių išniekinimu ir 60 želdinių iš jų vagyste.

Teisėja Sigita Bružienė du kartus teistam M.Vasiliauskui skyrė metus nelaisvės, bausmės atlikimą atidedant metams. Taip pat floristas turės sumokėti atsiprašyti nukentėjusiųjų, kurių augalus pavogė ir sumokėti jiems 400 Lt. Jam neleidžiama be bausmės vykdymą prižiūrinčios institucijos žinios išvykti iš gyvenamosios vietos. 

S.Bružienė nuosprendį grindė Karmėlavos kapinėse paryčiais užfiksuotais mobiliojo ryšio telefono, kuris priklauso M.Vasiliauskui, skambučiai, ant nusikaltimo įrankių – kastuvo ir medinio karučio – rastais floristo kvapo pėdsakais, liudytojų parodymais, kurie matė netoli nusikaltimo vietos nuteistąjį, kurio batai buvo aplipę žemėmis.

M.Vasiliauskas ir toliau teigia nesantis kaltas ir ketina apskųsti teismo sprendimą.

„Jei žmogus negali vaikščioti su purvinais batais ir tai yra nuosprendis...Ir teismas neišaiškino, kad mano sesės vyras yra miręs (M.Vasiliauskas teigė paryčiais atvykęs išpilti šiukšlių į šalia Karmėlavos kapinių esančiuose konteineriuose ir apžiūrėti sesės vyro kapo, kurį ruošėsi tvarkyti, – red. past.). Tikrai skųsime nuosprendį“, – tvirtino kapus, sodus prižiūrintis, puokštes kuriantis vyras.

Jis neketina atsiprašyti nukentėjusiųjų, nes esą nėra kaltas. M.Vasiliauskas apgailestavo, kad nėra nustatyti tikrieji nusikaltėliai.

Daugiau nei 40 rekordų autorius M.Vasiliauskas pirmą kartą rekordą pasiekė 2002 metais, kai sukūrė suknelę iš dolerių. Šiuo metu naujų rekordų sumanymų floristas neturi, jo galvoje sukasi apie vaiką – floristo gyvenimo draugė ketvirtą mėnesį nėščia.