Už lango ruduo, ant palangės – amžina vasara: kaip sukurti žaliąją oazę namuose?
Augalai ne tik pagyvina namų interjerą, bet ir prisotina orą deguonies, padeda sukurti jaukią aplinką, suteikia gaivos ir gyvybės įspūdį. Žalioji augalų oazė gali džiuginti visus metus, o ją susikurti nėra sunku žinant vos kelias svarbias taisykles.
„Senukų“ ekspertai dalijasi idėjomis, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis kambarinius augalus, ir pateikia pagrindinius jų priežiūros patarimus.
Nelepūs augalai – pradedantiesiems
Jei kambarinių augalų niekada neauginote, bet vilioja idėja turėti žaliąją oazę namuose, specialistai siūlo rinktis daug priežiūros nereikalaujančius augalus.
- Pinigų medis, arba zamiokulkas (lot. Zamioculcas zamiifolia). Tai neišrankus, bet itin papuošiantis namus augalas. Jį laistyti reikia tik tuomet, kai vazone pradžiūsta žemė, jis taip pat nereikalauja daug šviesos.
- Sukulentai. Tai ypač nereiklūs augalai, kuriuos laistyti reikia ne dažniau nei kartą per savaitę. Vienas nereikliausių – storlapis (lot. Crassula), arba laimės medis.
- Dracena (lot. Dracaena). Jei esate linkę skirti šiek tiek daugiau priežiūros augalui, rinkitės draceną. Jų būna tiek žalialapių, tiek su dryželiais. Jos jaukiai papuoš interjerą, tai tinkamas pasirinkimas pradedantiems kambarinių augalų augintojams.
Augalai tamsioms erdvėms
Dažnai augalai vysta ar meta lapus ne dėl priežiūros, o dėl šviesos trūkumo. Todėl jei į namus patenka mažai saulės šviesos, ekspertai pataria rinktis augalus, toleruojančius tamsą. Visgi svarbu prisiminti: kuo tamsesnė erdvė, tuo mažiau vandens reikia augalui.
- Žingenė (lot. Aglaonema). Šis augalas yra įtrauktas į ištvermingiausių ir stipriausių sąrašus. Taigi galite būti ramūs, kad tamsiame kambaryje jis ne tik vegetuos, bet ir puikiai jausis.
- Filodendras (lot. Philodendron). Šis mėgstantis tamsą augalas geriau derės šiltoje patalpoje, o ryškiai žalios spalvos lapai pagyvins interjerą. Tai vienas paprasčiausiai prižiūrimų augalų.
- Sansevjera (lot. Sansevieria). Tai nereiklus sausringų sričių augalas, kurį laistyti reikia gana retai. Sansevjera papuoš namų interjerą ir tiks tiek modernioje, tiek klasikinėje aplinkoje.
Augalų komponavimo patarimai
Jei norite auginti ne vieną akcentuojamą augalą, o jų grupę, „Senukų“ specialistai pataria vadovautis keliomis pagrindinėmis komponavimo taisyklėmis.
- Rinkitės nelyginį skaičių augalų, kad kompozicija atrodytų organiškai ir stilingai.
- Išdėliokite augalus laipteliais, kad jų aukščiai būtų skirtingi: žemiausi – priekyje, aukščiausi – gale.
- Naudokite pasikartojančių spalvų ir formų vazonus: net pasirinkus skirtingus augalus, kompozicija atrodys vientisa ir harmoninga.
- Naudokite stovelius, jei norite sukurti aukštesnių augalų įspūdį.