Už „nenoringosios paveldėtojos“ Huguette Clark papuošalus aukcione tikimasi gauti 10 mln. dolerių

Huguette Clark  / „Scanpix“ nuotr.
Huguette Clark / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Vos trys mėnesiai po rekordinio garsiųjų Elizabeth Taylor papuošalų aukciono „Christie's“ gavo dar vieną legendinę kolekciją, kuri priklausė „nenoringajai paveldėtojai“ Huguette Clark ir už kurią tikimasi gauti daugiau kaip 10 mln. dolerių.

H.Clark, kuri mirė pernai, sulaukusi 104 metų amžiaus, buvo iš vario, medienos ir geležinkelių sukaupto turto paveldėtoja, vaikų neturėjo. Ji buvo vieną kartą trumpai ištekėjusi, o paskui atsisakė viešumos ir turto teikiamo blizgesio, ir verčiau leido laiką su savo milijonų verta lėlių kolekcija.

Ji pelnė pravardę „nenoringoji paveldėtoja“, nes vengė savo prabangių namų Niujorke ir Kalifornijoje, ir vietoje to senatvę mieliau leido ligoninėse.

Antradienį „Christie's“ pranešė, kad parduos 17 H.Clark papuošalų, tarp jų – žiedą su itin retu 9 karatų rausvu deimantu ir žiedą su 20 karatų deimantu, už kuriuos tikimasi atitinkamai maždaug 7 mln. ir 2,5 mln. dolerių. Aukcionas turi įvykti Niujorke balandžio 17 dieną.

Aukciono namai nurodo, kad H.Clark kolekcija banko saugykloje tikriausiai buvo saugoma nuo praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio ir kad joje yra „Art Deco“ stiliaus „Cartier“, „Dreicer & Co.“, „Tiffany & Co.“ papuošalų.

„Tai išties pasakiška kolekcija“, – paskelbdamas apie pardavimą sakė „Christie's“ Amerikos padalinio juvelyrikos vadovas Rahulas Kadakia.

Pasak jo, tai buvo ypatingas momentas – „atverti saugyklą ir rasti tos epochos papuošalų iš geriausių 20-ojo amžiaus pradžios prancūzų namų lobį“.

„Charakteringas „Art Deco“ dizainas ir ypatingas šių skrupulingai išsaugotų brangenybių meistriškumas simbolizuoja didįjį Amerikos istorijos Aukso amžių“, – pridūrė jis.

Aukciono namai nurodo, kad H.Clark kolekcija banko saugykloje tikriausiai buvo saugoma nuo praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio ir kad joje yra „Art Deco“ stiliaus „Cartier“, „Dreicer & Co.“, „Tiffany & Co.“ papuošalų.

Gruodžio mėnesį „Christie's“ surengė virtinę rekordinių E.Taylor papuošalų aukcionų, per kuriuos buvo gauta daugiau kaip 135 mln. dolerių.

H.Clark turtas jos mirties metu buvo vertinamas maždaug 400 mln. dolerių, nurodo teisės firma „Holland & Knight“.

Jos testamentu reikalaujama įsteigti menų rėmimo fondą, kuris turi vadintis „Bellosguardo Foundation“ – pagal jos namų vandenyno pakrantėje Santa Barbaroje pavadinimą.

Ji tuose namuose nebuvo nuo pat motinos mirties 1963-iaisiais, bet beveik 50 metų rūpinosi, kad valda būtų gerai prižiūrima. Ši valda, vertinama daugiau kaip 100 mln. dolerių, taps muziejumi, kuriame bus eksponuojamos jos knygų, muzikos instrumentų, meno kūrinių, įskaitant Pierre'o-Auguste'o Renoiro (Pjero Ogiusto Renuaro) darbus, kolekcijos.

H.Clark savo giminaičiams nepaliko nieko, bet skyrė milijonus slaugei, kuri jai buvo paskirta 1991 metais ir kuri tapo artimiausia jos kompanione. Testamentas dar yra ginčijamas.

Po tėvo mirties 1925 metais H.Clark su motina persikraustė į itališko stiliaus rezidenciją Niujorko Penktojoje aveniu, kur išlaikė trejus apartamentus su vaizdu į Centrinį parką.

„Christie's International Real Estate“ drauge su „Brown Harris Stevens“ antradienį paskelbė, kad tie treji apartamentai parduodami. Pranešama, kad už juos prašoma 12, 19 ir 24 mln. dolerių.