Už vairavimą išgėrus teismas nubaudė Viliją Pilibaitytę-Mia tūkstantine bauda ir atėmė vairuotojo pažymėjimą

Vilija Pilibaitytė-Mia / Viganto Ovadnevo nuotr.
Vilija Pilibaitytė-Mia / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-06-11 09:07
AA

Antradienio rytą Vilniaus apylinkės teisme paskelbtas nutarimas dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Mios administracinių teisės pažeidimų byloje. Mia, kuri ir šį kartą teisme nepasirodė, už vairavimą išgėrus sulaukė 1300 litų baudos. Be to, atlikėja neteko vairuotojo pažymėjimo. V.Pilibaitytė daugiau nei metams turės pamiršti vairavimą.

Atlikėjai tris kartus nepasirodžius teismo posėdžiuose, teisėja Rasa Paužaitė nusprendė be kaltinamosios nagrinėti bylą ir nuspręsti, kokios nuobaudos už pažeidimus ji sulauks.

V.Pilibaitytė balandžio 11 dieną Vilniaus M.K.Čiurlionio gatvėje būdama neblaivi vairavo „BMW 530“ automobilį ir įkliuvo policijos pareigūnams. Tuomet Mia pripūtė 1,03 promilės. „Elementariausias nesusipratimas, vis dar netikiu tuo, kas įvyko. Nuo tokio kiekio vyno tikrai nesijaučiau apsvaigusi ar negalinti vairuoti. Prisipažįstu, kad esu kalta ir savo kaltę prisiimu“, – iš karto po įvykio balandį portalui Žmonės.lt kalbėjo Mia.

Pagal administracinės teisės pažeidimų kodeksą 126 straipsnio 1 dalį V.Pilibaitytei grėsė bauda nuo tūkstančio iki tūkstančio penkių šimtų litų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 1,5 metų.

Antradienį Miai buvo skirta 1300 litų bauda ir 1 metams 3 mėnesiams atimtas vairuotojos pažymėjimas. Į posėdį neatvyko ne tik atlikėja, bet ir jos advokatas Vytautas Gelžinis.

Anot teisėjos R.Paužaitės, lengvinanti aplinkybė skiriant šią nuobauda buvo tai, kad V.Pilibaitytė pripažino savo kaltę ir gailėjosi dėl padarytų pažeidimų. Sukinanti aplinkybė – tai ne pirmas KET pažeidimas per metus. Atlikėjai taip pat buvo priteista sumokėti 30 litų teismo išlaidoms padengti.

Vilija Pilibaitytė-Mia šį Vilniaus apylinkės teismo nutarimą per 20 dienų dar gali apskųsti apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Mia tris kartus nepasirodė posėdžiuose

Teisėja R.Paužaitė bylą turėjo pradėti nagrinėti gegužės 7 dieną, tačiau dėl Mios advokato Vytauto Gelžinio ligos bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, todėl tą kartą teisme nepasirodė ir atlikėja.

Mia į posėdį neatvyko ir birželio 3 dieną. Kaip teigė teisėja, V.Pilibaitytei nebuvo įteiktas šaukimas į teismą. Advokatas Vytautas Gelžinis pats asmeniškai įsipareigojo jį įteikti atlikėjai, tačiau ji ir vėl nepasirodė birželio 7 dieną vykusiame posėdyje.

Tuomet advokatas siekė neviešo bylos nagrinėjimo, tačiau teisėja R.Paužaitė tokį prašymą atmetė. Be to, Vytautas Gelžinis bandė užginčyti alkotesterio duomenis, bet irgi nesėkmingai.

Susidūrė su briedžiu

Pastarojo teismo posėdžio išvakarėse, praėjusio ketvirtadienio naktį, kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda V.Pilibaitytės automobilis BMW 530 susidūrė su negyvu autostradoje gulėjusiu briedžiu.

Portalui Žmonės.lt tąkart susiekus su Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovu spaudai Kęstučiu Kasciukevičiumi, paaiškėjo, kad savo BMW 530 atlikėja vairavo neturėdama vairuotojo pažymėjimo. Į įvykį pagal ketvirtadienio naktį gautą iškvietimą atvykę Kėdainių rajono policijos pareigūnai V.Pilibaitytei išrašė administracinių teisių pažeidimo protokolą.