Uždarosios Butano Karalystės princas švenčia vienerių metų gimtadienį

Butano princas Jigme Namgyel Wangchuck / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Butano Karalystės princas Jigme Namgyel Wangchuck vasario 5 dieną švenčia savo pirmąjį gimtadienį. Ta proga rūmai pasidalijo sosto įpėdinio nuotraukomis. Ryškios geltonos spalvos apdaru vilkintis princas savo mielumu jau pakerėjo pasaulį – žinoma, tiek, kiek jo spėjo bent virtualiai susipažinti su aukštai kalnuose įsikūrusia valstybe. Ir tokia gana uždara.

Fotosesija surengta Lingkana rūmuose, kur mažylis gyvena kartu su tėvais – Butano karaliumi Jigme Khesar Namgyel Wangchuck (36) ir karalienė Jetsun Pema (25).

Butano karaliaus Jigme Khesar Namgyel Wangchuck ir karalienė Jetsun Pema gyvenimo akimirkos / Asmeninio archyvo, ViDA Press nuotr.

Mažylio nuotrauka puošia vasario mėnesio kalendorių oficialiame Butano Karalystės internetiniame puslapyje.

“Mažylis pavergs jūsų širdis”, – toks rūmų paaiškinimas, kurio vis dar reikia – juk Butanas ilgą laiką pasauliui iš viso buvo nežinoma žemė.

Šalyje, kurios didžiojoje dalyje dar nėra elektros, internete išplatinta nuotrauka – didelis įvykis. Civilizuoto gyvenimo ženklai – mažojo princo tėvo Butano karaliaus nuopelnas. Butanas, dar vadinamas Drakono žeme, tik maždaug prieš 50 metų pradėjo statyti mokyklas ir ligonines.

Turistai čia apsilankė tik aštunto praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje.

Gilias žemdirbystės tradicijas ir gyvenimo būdą ėmė keisti karalius Jigme Khesaras Namgyelas Wangchuckas, Oksfordo universitete baigęs politikos ir tarptautinių santykių studijas. Jo dėka 2000 metų sandūroje Butanas sužinojo, kas yra televizija.

Pasaulį Butano karališkoji pora ypač sudomino praėjusių metų balandį, kai šalyje apsilankė Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Kembridžo kunigaikštiene Catherine. Drakono žemės pirmoji pora pradėta vadinti Himalajų Williamu ir Kate. Kaip ir britiškoji, graži, miela Butano pirmoji pora dvelkia ramybe, sutarimu, meile.

Butano karaliaus Jigme Khesar Namgyel Wangchuck ir karalienė Jetsun Pema gyvenimo akimirkos / Asmeninio archyvo, ViDA Press nuotr.

Karaliaus Jigme Khesaro Namgyelo Wangchucko ir jo išrinktosios istorija neįtikėtina. Vyras Jetsun Pemą pamilo, kai jai dar buvo tik septyneri metai. Jaunuolis sutiko mergaitę šeimai iškylaujant kalnuose.

Karalienė – oro linijų piloto duktė – išsilavinusi. Butano sostinėje Timpu gimusi Jetsun Pema mokėsi Indijos mokykloje, studijavo Anglijoje tarptautinius santykius ir meno istoriją. Karalienė be gimtosios Butano kalbos moka ir hindi bei anglų.

Drakono žemė karališkas vestuves išvydo 2011 metų spalio 13 dieną.

Šiuo metu Butane pakili nuotaika ne tik dėl princo pirmojo gimtadienio. Vasario 21 d. 37-ąjį gimtadienį švęs pats karalius Jigme Khesar Namgyel Wangchuck.

Negana to, vasario 27 d. tarp Indijos ir Kinijos įsikūrusi valstybė mini Losar – savuosius Naujuosius metus, kurių simbolis, skirtingai nei šaltų kraštų, yra ne sniegas, o geltoni persikų žiedais.

Butano karaliaus Jigme Khesar Namgyel Wangchuck ir karalienės Jetsun Pema gyvenimo akimirkos (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau