Užkrečiamas žiovulys priklauso nuo asmens amžiaus

Žiovulys / „Shuterstock“ nuotr.
Žiovulys / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Nepaisant to, kiek mažai mes žinome apie žiovulį ir kodėl apskritai žiovaujame, vienas dalykas išties aiškus – žiovulys yra užkrečiamas. Sakote, nieko naujo? Užkrečiamo žiovulio priežastis jus tikrai nustebins!

Užkrečiamas žiovulys tarp suaugusiųjų plinta kaip epidemija – nusižiovavus vienam, šį veiksmą dažniausiai pakartoja ir daugiau kaip 50 proc. tai mačiusiųjų burnos.

Mokslininkai ilgą laiką palaikė idėją, kad žiovuliu užsikrečiantys žmonės yra linkę į empatiją, t. y. labiau įsijaučia į kitą žmogų, tačiau neseniai atliktas tyrimas šią hipotezę kiek papildė, rašo huffingtonpost.com.

Pasirodo, kad tai, ar žmogus užsikrės žiovuliu, priklauso dar ir nuo jo amžiaus.

Naujo tyrimo metu 328 dalyviams buvo parodytas trijų minučių trukmės vaizdo įrašas su žiovaujančiais žmonėmis. Iš visų dalyvių mažiausiai vieną kartą nusižiovavo 222 žmonės, kai kurie žiūrėdami šį vaizdo įrašą nusižiovavo net 15 kartų.

Tyrimo dalyviams jokios reikšmės nepadarė net ir dienos metas, tačiau labiausiai stebėtina tai, kad šio tyrimo metu paaiškėjo, jog žiovuliu žmonės užsikrečia priklausomai nuo amžiaus.

Štai jauni žmonės (iki 25-erių) žiovuliu užsikrėsdavo du kartus dažniau nei vyresni, tai reiškia, kad žmogui senstant užsikrėtimo žiovuliu tikimybė gerokai sumažėja. Tyrimą pakartojus keletą kartų rezultatai visiškai nepasikeitė.

Užkrečiamo žiovulio fenomenas, kuris būdingas tik žmonėms ir šimpanzėms, nuo įprasto spontaniško žiovulio skiriasi tuo, kad pastarasis kyla tuomet, kai žmonės jaučia nuobodulį ar mieguistumą. Negana to, spontaniškai žiovauti žmonės pradeda dar gimdoje, o pirmą kartą žiovuliu žmonės užsikrečia vaikystėje.

Anot mokslininkų, būtina kur kas išsamiau ištirti spontaniško ir užkrečiamo žiovulio fenomeną, nes tai padėtų daugiau sužinoti apie tokias ligas, kaip šizofrenija ar autizmas.

Mezginiai mažyliams
Mezginiai mažyliams / Fotolia nuotr.