V.Bareikis pristatė autobiografinę knygą: nakvojo knygyne, sveikino ir mylimoji I.Stonkuvienė

Vido Bareikio knygos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Vido Bareikio knygos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-17 13:52
AA

Atlikėjas Vidas Bareikis sekmadienio rytą Vilniuje pristatė pirmąją savo autobiografinę knygą „VB knyga“. Renginyje dalyvavo būrys bičiulių, o pats autorius prieš pristatymą knygyne praleido... visą naktį.

Vidas Bareikis savo pirmąją knygą „VB knyga“ pristatė sekmadienio rytą prekybos centre „Ozas“ Vilniuje esančiame knygyne „Vaga“.

Renginyje dalyvavo atlikėjo mylimoji nuomonės formuotoja ir laidų vedėja Indrė Stonkuvienė, Vidą sveikino ir bičiuliai. Gyvai skambėjo paties V.Bareikio atliekamos dainos, autorius dalijo autografus ant savo knygos egzempliorių, fotografavosi su gerbėjais.

Pirmosios Vido Bareikio knygo „VB knyga“ pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Negana to, V.Bareikis prieš pristatymą knygyne praleido visą naktį!

„Aš nakvoju KNYGYNE!

Nuo pat vaikystės visada svajojau naktį praleisti kokiam prekybos centre ar kaip tam filme – muziejuje. Ir galiausiai ši svajonė išsipildė!
Nekantriai laukdamas savo „VB knygos“ pristatymo nusprendžiau nakvoti vietoje bei pats pasitikti pirmuosius knygyno lankytojus ir galimus savo knygos pirkėjus.

Vartai pasikels 9 ryto, kai atsidarys knygynas, ir aš jūsų nekantriai lauksiu su savo knygomis, didžiuliu noru pabendrauti, pasirašyti ir kartu atšvęsti „VB knygos“ pasirodymo“, – dar išvakarėse feisbuke dalijosi Vidas.

Ši V.Bareikio knyga buvo kurta dvejus metus.

„Net nenumaniau, kad tai visai kitoks jausmas nei išleidus muzikinį albumą ar dainą. Viduje kažkokia ramybė ir džiaugsmas už darbą, kurį taip ilgai ruošėme ir dabar jį laikau savo rankose“, – džiaugėsi atlikėjas.

„Knygoje rasite mano kūrybinę autobiografiją, geriausių dainų tekstus ir natas bei gausybę gyvenimiškų patarimų, kuriuos atradau bei taikau savo gyvenime ir kuriais, tikiuosi, ateityje pasinaudos ir kažkas kitas, – pasakojo Vidas.

Fotogalerija:

Pirmosios Vido Bareikio knygos „VB knyga“ pristatymas (26 nuotr.)
+20

Į knygą suguldyta ne tik intriguojanti atlikėjo autobiografija, gausybė paties Vido atrastų sąmoningo gyvenimo patarimų, bet ir krūva populiariausių „žmogumi orkestru“ vadinamo dainininko dainų tekstų ir natų.

„VB knygos“ idėja gimė prieš dvejus metus, kai po gausybės gerbėjų prašymų išleisti savo natų ir tekstų rinkinį nusprendžiau tai galų gale įgyvendinti. Pirmiausia „perbėgau“ per visą savo muzikinį dešimtmetį ir išsirinkau tas dainas, kuriomis tikiu iki šiol, kurios yra tarsi mano dienoraštis ar moralinis kompasas. Taip atsirado pirmieji knygos „griaučiai“. Tada po truputi visą šią medžiagą apauginau dainų kūrimo istorijomis bei kontekstu ir dar pridėjau kiekvienos dainos tema gimusius patarimus ir mano paties atradimus, kaip siekti sąmoningesnio ar šviesesnio gyvenimo. Dar surinkau krūvas iliustracijų, nuotraukų, mano ranka parašytų pastebėjimų – ir taip po truputį viskas išaugo į labai originalų 200 puslapių leidinį“, – „VB knygos“ kūrimo paslaptimis dalinosi knygos autorius Vidas Bareikis.

Dienoraštį primenanti Vido knyga aprėpia visus 37 atlikėjo gyvenimo metus. Pradedant vaikystės prisiminimais, pirmaisiais muzikiniais garsais mokykloje ir baigiant sausakimšomis arenomis švenčiant muzikinės veiklos dešimtmetį. Kartu su leidykla „Baltos lankos“ išleistą knygą Lietuvos skaitytojai ir skaitytojos jau netrukus galės rasti visoje prekybos vietose.

Pirmosios Vido Bareikio knygo „VB knyga“ pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Ši knyga – tarsi dienoraštis: atvira, nuoširdi ir taikli. Tai Vido pokalbiai su savimi ir skaitytoju, nebijant pripažinti padarytų klaidų, atrandant savo stipriąsias puses ir dalijantis patarimais, kaip pasiekti užsibrėžtą tikslą“, – tokie menininko Algio Kriščiūno žodžiai puikuojasi ant paskutinio „VB knygos“ viršelio.

Pirmieji knygą perskaitę gerbiami kūrėjai Beata Nicholson, Ieva Zasimauskaitė, Tomas Dirgėla, Robertas Petrauskas tapo ir pirmaisiais knygos recenzentais, o jų mintys sugulė „VB knygos“ paskutiniame viršelyje.

„Norėjau, kad knygos „nugarėlėje“ būtų ne kokios mano mintys, pristatančios knygą, o organiški ir trumpi mano gerbiamų kūrėjų ir labai inspiruojančių asmenybių atsiliepimai. Esu be galo dėkingas jiems, kad rado laiko peržvelgti dar tik pirmuosius knygos eskizus ir pasidalino savo įžvalgomis. Taip pat labai simboliška, kad pirmame „VB knygos“ viršelyje puikuojasi fotografės Ievos Jūros nuotrauka iš didžiausio mano karjeros koncerto „Žalgirio“ arenoje, kuriame apsilankė virš 12 tūkstančių žmonių. O štai knygos istorija prasideda nuo pirmojo koncerto, kuriame apsilankė vos 2 klausytojai. Taigi iš dalies ši knyga yra tarsi instrukcija, kaip nepasiduoti ir atkakliai siekti savo svajonių bei tikslų“, – pasakojo Vidas Bareikis.

Po audringo knygos pristatymo Vilniuje pirmieji „VB knygos“ egzemplioriai iškeliaus tiesiai į Jungtines Amerikos Valstijas, kur atlikėjas Vidas Bareikis surengs net 3 koncertus Čikagoje, Filadelfijoje bei Los Andžele. Na, o grįžęs iš JAV Vidas žada susitikti su Lietuvos miestų ir miestelių skaitytojais ir skaitytojomis – spalio bei lapkričio mėnesiais jis leisis į „VB knygos“ pristatymo turą po Lietuvą.