V.Baumila atsiprašė įsižeidusių dėl juokelio apie R.Kalantos susideginimą: paviešino atvirą įrašą

Vaidas Baumila / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Vaidas Baumila / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-12-30 14:27
AA

Praėjus kiek laiko po skandalingo atgarsio sulaukusio savo juokelio apie Romo Kalantos susideginimą, dainininkas Vaidas Baumila išplatino atvirą įrašą, kuriame atsiprašė įsižeidusių. Jis taip pat atskleidė, ko išmoko iš situacijos.

Šiuo įrašu Vaidas Baumila šeštadienio rytą pasidalijo savo feisbuko puslapyje.

„Dėl vakar išėjusios informacijos apie Romo Kalantos atminimo suteršimą.

Visų pirma noriu atsiprašyti, ką įskaudino įrašas threads platformoje.
Antra – noriu aiškiai ir tvirtai pasakyti, kad esu nepaprastai nuolankus Lietuvos patriotas, niekada neatsisakantis dalyvauti Lietuvos kariuomenės, Lietuvos laisvės minėjimų, ir kitokio pobūdžio Lietuvos vardą ir Lietuvos didvyrius mininčiuose bei garbinančiuose, pagerbiančiuose renginiuose.

Turiu pripažinti, kad nors ir norėjau threads platformoje vartotojams pasakyti, kad Romo Kalantos pavardės naudojimas metaforoje „susideginti“ yra netinkamas – mano parinkti žodžiai kažkam galėjo sukelti absoliučiai atvirkščią neigiamą atoveiksmį.

Suprantu, kad turėčiau aiškiau komunikuoti humorą net ir tokiose platformose, kur kandumas ir aštrus sarkazmas ar kitokio pobūdžio juodas humoras yra esminis kriterijus.

Turiu nešti didesnę atsakomybę ir stengsiuosi ateity tą daryti.
Nepažadu, kad visad būsiu taiklus ir tobulas, nes, Dievaži, net ir natos dainuojant slysta pro šalį kartais (o gal ir ne kartais), bet pažadu mokytis.

Linkėjimai visiems ir geriausių Naujųjų“, – rašė Vaidas Baumila.

Žmonės.lt primena, kad prieš kelias dienas savo „Threads“ paskyroje V.Baumila rašė: „Davai paieškokit kas dar Lietuvoje yra susideginęs, kad tą užp*usį Kalantos bajeriuką pamirštumėt.“

Dalis žmonių, o ypač kai kurie to įvykio amžininkai buvo šokiruoti. Nepriklausomybės akto signatarę N.Oželytę šie žodžiai sukrėtė ir V.Baumilos įrašą ji pavadino ne tik niekingu, bet ir galimai nusikalstamu.

„Draugui atsiuntus šią ne tik niekingą, bet, manau, nusikalstamą rašliavą, buvau tikra, kad kažkas pasinaudojo žinomu vardu. Ne, nepasinaudojo. Selas ilsisi. Joks žodis netinka šiam nuo obels niekur nenusiritusiam niekingam vaisiui apibūdinti. Atspjovė savo „humorą“ , paskui gal išsiblaivė ir šį pokalbį ištrynė. Bet senoji ragana jau tokių niekingų padarų yra pamokyta, todėl pirmiausia padarė screen shotą, nes jūs turit žinoti, iš kokios kokybės gerklės sklindančiais garsais leidžiate save dirginti“, – „Facebook“ paskyroje rašė N.Oželytė.

Daugiau Vaido Baumilos minčių ir ką apie tokį humorą mano žinomi komikai, skaitykite ČIA.

Romas Kalanta (1953 02 22 – 1972 05 14) buvo Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvis. Protestuodamas prieš SSRS okupaciją, 1972 metų gegužės 14-tą dieną susidegino Muzikinio teatro sodelyje, Kaune.