V.Mainelytės atsiminimai apie brangų kolegą G.Girdvainį: „Tos jo akys – tokios degančios“

Gediminas Girdvainis ir Vaiva Mainelytė / Vilniaus mažojo teatro ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Gediminas Girdvainis ir Vaiva Mainelytė / Vilniaus mažojo teatro ir Viganto Ovadnevo nuotr.
BNS
Šaltinis: Žmonės
2020-06-04 08:15
AA

Anapilin trečiadienį išėjusio garsaus šalies teatro ir kino aktoriaus Gedimino Girdvainio kolegos sako, kad Lietuva neteko puikaus eilę įsimintinų vaidmenų sukūrusio menininko.

„Negaliu patikėti. Niekaip negaliu suvokti, kad taip staiga viskas greitai baigėsi (...) Lietuvos žiūrovas neteko labai didelio artisto“, – sakė aktorė Vaiva Mainelytė.

Ji pasakojo, kad su G. Girdvainiu esanti pažįstama jau kelias dešimtis metų. Per šį laiką, pasak vienos garsiausių Lietuvos aktorių, kartu su G. Girdvainiu sukurta aibė ryškių vaidmenų, o per tuos metus bičiulystė tapo ypač artima.

„Ir „Giminėse“ šitiek metų filmavomės drauge, jau nekalbant apie „Velnio nuotaką“, kur jo vaidmuo buvo kaip vizitinė kortelė. Tos jo akys – tokios degančios. Šiaip, jis visada vaidmenis kurdavo negailėdamas savęs“, – kalbėjo aktorė.

Mūsų draugystė buvo daugiau nei kolegiška, tai labiau giminystės ryšys.

„Visi gimtadieniai, visos šventės būdavo kartu. Kaip sakome, ir džiaugsme, ir liūdesy. Mūsų draugystė buvo daugiau nei kolegiška, tai labiau giminystės ryšys“, – teigė ji.

Vaiva Mainelytė ir Gediminas Girdvainis filme „Velnio nuotaka“ / Kadras iš filmo

„Užsispyręs kaip žemaitis“

Vilniaus mažojo teatro meno vadovas, režisierius Rimas Tuminas žinią apie kolegos mirtį pasitiko gulėdamas klinikose Pietų Vokietijoje. Jis apgailestavo, kad dėl to negalės dalyvauti laidotuvėse.

Pasak R.Tumino, kolega ir bičiulis G.Girdvainis buvo ypatingas aktorius, taip pat – ypatingas žmogus. „Tikiu, kad jam nusišypsos Viešpats. Tai buvo žmogus – užsispyręs kaip žemaitis, tylus, paslaptingas, nekalbus, mažai kalbus (...) Jis nenorėjo būti amžinu Pinčiuku arba komišku aktoriumi“, – BNS pasakojo režisierius.

„Man buvo pasididžiavimas, kad G.Girdvainis su mumis yra šalia“, – teigė jis.

R.Tuminas taip pat prisimena ir darbą su aktoriumi, jis sako, kad dirbant su G.Girdvainio, reikėjo šiek tiek kantrybės.

Viename vaidmenyje jį galėjai įžvelgti kaip komedijos meistrą, paskui – kaip dramos meistrą, tragedijos užuomazgas.

„Reikėjo kantrybės laukti, kol baigsis jo parakas, kol jis neišvaidins, kol nepasiūlys tokio ar kitokio varianto, reikėjo kantrybės, reikėjo įžvelgti kartais, ko jis nori, ko jis siekia“, – kalbėjo R.Tuminas.

Pasak jo, G.Girdvainis buvo ypač individualus, universalus, talentingas ir ypač daug teatro gyvenime palikęs aktorius. „Universalumas jo tame, kad viename vaidmenyje jį galėjai įžvelgti kaip komedijos meistrą, paskui – kaip dramos meistrą, tragedijos užuomazgas“, – pasakojo teatro režisierius.

Eidamas 77-uosius metus, Gediminas Girdvainis mirė trečiadienį.

TAIP PAT SKAITYKITE: 
Vilniaus mažasis teatras, kolegos ir bičiuliai gedi G.Girdvainio: „Ilsėkitės ramybėje, brangus Aktoriau“

Legendinis aktorius Gediminas Girdvainis (35 nuotr.)
+29