V.Radzevičiaus sodyboje – kardinalūs pokyčiai: „Supratau dalyką, kuris manęs visiškai neįkvepia“

Vytaras Radzevičius / Jurgos Urbonaitės it TV3 nuotr.
Vytaras Radzevičius / Jurgos Urbonaitės it TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-05 09:56
AA

Naujas „Vytaro fermos“ ūkinis namas tampa matomas – išliejus pamatus, plytos virsta sienomis ir stiebiasi vis aukščiau. Vis dėlto ne viskas klojasi taip, kaip tikėjosi Vytaras Radzevičius – teks imtis plano B! Daug darbų laukia ir su visais ūkio gyvūnais, o kur dar kelionė pas kaimyną...

Statybos Vytaro fermoje vyks be galo greitai. Per savaitę, o tiksliau – maždaug per 5 dienas – iš detalių bus sudėtas beveik visas ūkinis pastatas. Deja, išvydęs namo proporcijas, Vytaras prisiminė seną posakį, tinkantį ir statyboms: „9 kartus pamatuok, o 10-ąjį kirpk“.

„Kiekvieną rytą gerdamas kavą ir matydamas, kaip greitai kyla pastato sienos, supratau vieną dalyką, kuris manęs visiškai neįkvepia – statau stipriai per aukštą namą…“ – apie problemą pasakojo jis.

Vytaras Radzevičius / TV3 nuotr.

Ar gali būti, kad antrojo namo aukšto dėl šios priežasties Vytaras atsisakys išvis? „Statybos man primena mano ir Martyno Starkaus keliones. Kai turime maršrutą, planas A dar bevažiuojant virsta planu B. Toliau važiuojant jis virsta planu C, o vėliau – kiek abėcėlėje yra raidžių, tiek jis ir keičiasi. Čia viskas panašiai – buvo planas A, bet man užteko ryžto pakeisti jį į planą B. Tačiau, gali būti, kad bus ir planas C, nes situacija keičiasi kardinaliai. Vis dėlto, keisti reikia nebijoti“, – pats save drąsino jis.

Vytaras supažindino ir dar su vienu svarbiu ritualu, gyvenant kaime. Anot Vytaro, tai – kaimynų lankymas.

„Čia, Dzūkijoje, žmonės vieni kitus, net gyvenančius už kilometro, vadina kaimynais. O kadangi man šiandien tokia stresinė rupūžės diena – kai viskas nesiseka ir sulaukiu milijono skambučių – nusprendžiau truputį nusiraminti ir aplankyti savo kaimyną Saimoną. Jis yra anglas, įsikūręs Dzūkijoje, ir turintis savo ūkį. Kaimynų lankymas – šventas dalykas“, – pasakojo Vytaras.

Saimonas visą dieną dirba IT srityje, o iškart po darbo valandų, imasi kitos veiklos – savo ūkio priežiūros. „Kai būna įtempta diena, man patinka čia padirbėti. Ateinu čia paravėti ir iškart nusiraminu“, – pasakojo jis, aprodydamas savo daržą.

Saimono ūkyje Vytaro laukė tikra puota. Žinomas vyras paragavo ne tik skirtingų pomidorų rūšių, bet ir įvertino itin aštrius pipirus. O taip pat davė Saimonui pažadą, kad jei išvyktų atostogų, savo auginamus Nubijos ožiukus mielai paskolintų jam.

Ožiukai, panašu, sužavi visus. O ar apie juos nuomonę pakeitė Vytaro žmona Laisvė? „Jie – mieli padarai, išmokę daug visokių smagių dalykų. Ateina į terasą pas babytę duonos, įsigudrino įeiti į kambarį… Tiesa, nežinau, ar man tai patinka. Išvis nežinau, ar man jie patinka. Juk, be viso to, jie apgraužė mano bijūną, rožes, šermukšnį ir net Vytaro ąžuoliuką! Jiems skanu viskas, ko negalima. Bet vaikams ožiukai teikia labai daug džiaugsmo, o ir aš pati šypsausi matydama, kaip jie juos vedžioja, kaip su jais bėgioja. Tai visiems mums kelia daugiau džiaugsmo negu skausmo dėl mano suvalgytų gėlių“, – pasakojo ji.

Vytaras Radzevičius / TV3 nuotr.

Tiesa, sodyboje atsiradę ožiukai stipriai pakeitė ir paties Vytaro kasdienybę. Jei anksčiau užtekdavo pasirūpinti vištomis ir šuniu, dabar reikalų netgi dar daugiau!

„Kiekvienas rytas dabar turi naują rutiną. Anksčiau prižiūrėdavau tik vištas, o dabar paruošiu ir ganyklą su elektriniu piemeniu, į kurią turiu nuvesti ožiukus – Betmeną ir Spaidermeną“, – pasakojo Vytaras.

TV laidoje Vytaras pademonstravo ir tai, kaip pasigaminti originalų dviračio stovą, pamatytą Naujojoje Zelandijoje. O svarbiausia, kad darbai tetruks vos 8 minutes!

„Vytaro ferma“ – sekmadieniais, 17.20 val. per TV3!