V. Rumšas vaikystėje svajojo tapti gydytoju: „Niekada nesigailėjau pasirinkęs aktorystę“

Vytautas Rumšas jaunesnysis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Vytautas Rumšas jaunesnysis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-21 13:20
AA

Nors kultinis serialas „Pasmerkti IV“ į TV3 televizijos ekranus grįžo visai neseniai, jis jau spėjo užkariauti žiūrovų širdis. Apie nusikalstamo pasaulio užkulisius pasakojančiame seriale gausu garsių aktorių, o vienas iš jų – ilgametis teatro, kino ir televizijos aktorius Vytautas Rumšas. Aktorius atskleidžia, kad net sukūręs daugybę vaidmenų dažnai susiduria su iššūkiais, tačiau savo profesijos niekuomet negalvojo keisti.

Itin populiarų TV3 serialą „Pasmerkti“ visuomet supa įtampa, veiksmas ir aidintys šūviai. V. Rumšas seriale įkūnija sovietmečiu praturtėjusį stambų verslo ryklį Vladą Keinį. Daugiau nei 40 metų scenoje praleidęs aktorius pripažįsta, kad kai kurias scenas suvaidinti sunku net ir turint milžinišką patirtį vaidyboje.

Aktorius prisiminė ir vieną praėjusio sezono scenų, kurioje jam teko nelengvi fiziniai išbandymai. „Sunkiausia suvaidinti buvo uždarymą pirtyje, šis epizodas buvo praėjusiame sezone. Ko gero būtent ją sunkiausia buvo fiziškai ištverti, tikrai nelengva scena“, – prisiminė aktorius.

Kalbėdamas apie vaidmenį seriale „Pasmerkti IV“, V. Rumšas atvirauja, kad dažnai tenka savo personažą pažinti iš naujo. „Aš jį jau daugmaž perpratęs, bet mano vaidmeniui scenaristas vis daro įdomių posūkių, reikia prisitaikyti, tokių situacijų netikėtumas kartais sudaro tokių sunkesnių momentų“, – pasakojo aktorius.

„Sunkiausia yra įlįsti į personažą. Teatre tai daryti truputį lengviau, ten yra daugiau laiko, o seriale, kol įsivažiuoji, sudedi personažo taškus ant i, tam reikia laiko, tik serialo pabaigoje jautiesi sau pakenčiamas“, – apie aktoriaus darbo užkulisius pasakojo V. Rumšas.

Žinomas vyras teigia, kad televizijos žiūrovų pamėgtame personaže atranda ir dalį savo požiūrio: „Mano ir personažo panašumas tas, kad abiejuose įžvelgiu taikos momentų, kada žmogus supranta, kad priešiškumas veda į visišką susinaikinimą, nesvarbu kur – šeimoje, valstybėje ar santykiuose tarp žmonių.“

Nors seriale vaidina daugybė puikiai pažįstamų aktorių, šiame sezone žiūrovai jau išvydo ir jaunus debiutantus, kurių pastangas V. Rumšas vertino teigiamai. „Kol kas nedaug su jais susidūriau, bet kiek mačiau, jie tikrai profesionalūs. Tikriausiai matę daug filmų, serialų, nes jiems nereikia daug aiškinti, žino ką daryti, greit susigaudo“, – apie jaunąją aktorių kartą sakė V. Rumšas.

Prisimindamas savo aktorystės kelio pradžią, V. Rumšas sakė niekuomet nesigailėjęs savo pasirinkimo, tačiau vaikystėje turėjęs minčių ir apie visiškai kitokią specialybę. „Niekada nesigailėjau pasirinkęs aktorystės – jei eini į vagą, tai ir ari kaip artojas, nešoksi iš vagos, nesėsi į mašiną ir nenuvažiuosi. Bet jei reikėtų iš naujo rinktis kitą profesiją, tikriausiai būčiau gydytoju. Šeimoje daug daktarų ir jau nuo vaikystės galvojau apie mediciną, manau, ten bandyčiau eiti“, – pasakojo vyras.

Po ketverių metų pertraukos serialo „Pasmerkti“ ketvirtoji dalis ir toliau pasakoja kraują kaitinančią istoriją apie nusikalstamo pasaulio užkulisius, įtakingų mafijos lyderių konfliktus ir pavojų kupiną herojų gyvenimą. Naujojo sezono veiksmas vystosi praėjus keliems metams po kruvinųjų įvykių, kuomet Lorensas susisprogdino mašinoje, taranuodamas priešus. Lorensas išgyveno, tačiau jo gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai.

Ne ką mažiau intriguoja ir kitų personažų gyvenimo vingiai – Neringa atsidurs ant mirties slenksčio, Kuperis užsiims slaptu nelegaliu verslu, o kruvinomis aferomis mylimiems veikėjams gąsdins nauji grėsmingi priešininkai – plėšikų Koganų šeima.

Naujajame sezone – ne tik aidintys šūviai, netikėti veikėjų likimai, nenutrūkstamas veiksmas, bet ir pavojingoje aplinkoje užgimę romantiški ir tyri jausmai. Seriale vaidmenis atlieka ne tik nauji nematyti veidai, bet ir toliau vaidina televizijos žiūrovų numylėtiniai Rolandas Boravskis, Josif asBaliukevič, Tadas Gryn, Emilija Latėnaitė ir kiti žymūs aktoriai.