V.Zelenskis džiaugėsi pirmuoju Ukrainos „Oskaru“: „Ačiū šio baisaus filmo kūrėjams“

Volodymyras Zelenskis / AFP/„Scanpix“, Carlos Barria / REUTERS nuotr.
Volodymyras Zelenskis / AFP/„Scanpix“, Carlos Barria / REUTERS nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-03-11 14:20
AA

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį sveikino pirmąjį Ukrainos „Oskarą“, skirtą dokumentiniam filmui apie Rusijos ataką Ukrainos pietiniame Mariupolio mieste didelio masto invazijos pradžioje.

„Daugiau kaip prieš dvejus metus Rusija brutaliai atakavo Mariupolį. „20 dienų Mariupolyje“ yra filmas, parodantis tiesą apie Rusijos terorizmą“, – socialiniame tinkle „Telegram“ parašė V.Zelenskis.

Geriausio dokumentinio filmo kategorijoje sekmadienį apdovanotas filmas „20 dienų Mariupolyje“ (20 Days in Mariupol) padėjo trumpam atkreipti Holivudo dėmesį į karą Ukrainoje.

V.Zelenskis padėkojo filmo kūrėjų komandai ir sakė, kad jų darbas sudarė sąlygas Kyjivui garsiai kalbėti apie Rusijos karą prieš Ukrainą.

96-ųjų „Oskarų“ ceremonija (48 nuotr.)
+42

Prezidentas taip pat pareikalavo paleisti ukrainiečių kovotojus, kuriuos Rusija paėmė į nelaisvę šio uostamiesčio plieno gamykloje „Azovstal“. Dešimtys ukrainiečių karių buvo įsitvirtinę didžiuliame gamyklos komplekse ir bandė sutrukdyti rusams galutinai užimti Mariupolį.

Anksčiau pirmadienį Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas socialiniame tinkle „X“ parašė, kad šiai dokumentinei juostai skirtas JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimas yra svarbi sėkmė, parodanti pasauliui tiesą apie Rusijos nusikaltimus.

Ukrainiečių kino kūrėjo Mstyslavo Černovo režisuotoje juostoje parodomos intensyvios kovos ir beveik nuolat rusų vykdomas bombardavimas iš oro Mariupolyje, pirmosiomis Rusijos invazijos dienomis.

Anksčiau filmas pelnė virtinę kitų tarptautinių apdovanojimų, įskaitant Pulitzerio (Pulicerio) premiją ir Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimą.

96-ųjų „Oskarų“ raudonasis kilimas (67 nuotr.)
+61

„Oskarų“ – prestižiškiausių kino apdovanojimų – sėkmė sulaukė daug dėmesio ir emocijų ukrainiečių socialinėje žiniasklaidoje.

„Istorinis ir liūdnas įvykis tuo pačiu metu. Ačiū šio baisaus filmo kūrėjams“, – feisbuke parašė provakarietiška opozicijos parlamentarė Iryna Heraščenko.

Sekmadienio vakarą atsiimdamas apdovanojimą M.Černovas kalbėjo: „Turbūt būsiu pirmasis režisierius, šioje scenoje sakantis: „Norėčiau, kad niekada nebūčiau sukūręs šio filmo“.“

Mariupolis per Rusijos atakas buvo beveik visiškai sugriautas. Kyjivas sako, kad rusams užimant šį miestą žuvo dešimtys tūkstančių civilių.