Vaida Grikšaitė-Česnauskienė: „Mūsų šeima kvėpuoja futbolu“

Vilius Grikšas ir Vaida Grikšaitė-Česnauskienė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Vilius Grikšas ir Vaida Grikšaitė-Česnauskienė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-06-30 13:58
AA

Karščiu alsuojančią šeštadienio popietę prie Baltojo tilto judėjimas „Moterys už futbolą“ sukvietė ne tik futbolo entuziastes, bet ir žymių futbolininkų žmonas, tituluotas gražuoles – Sandrą Lukšytę-Šernę bei Vaidą Grikšaitę-Česnauskienę. Sužaidusios 8 minučių trukmės futbolo rungtynes, pavargusios moterys pripažino, nesuprantančios kaip jų vyrai aikštelėje ištveria net 90 minučių.

Futbolinininko Deivido Česnauskio žmona, 2002-aisiais metais „Mis Lietuva" titulą nuskynusi Vaida Grikšaitė-Česnauskienė pripažįsta, kad jų šeimoje visi kvėpuoja futbolu. Ir ne tik dėl to, kad tai jų mėgiamiausia sporto šaka. Daug svarbiau – šeima, kuri turi išlikti vieninga.

„Prieš susipažinimą su vyru aš nesidomėjau futbolu, tačiau mėgau sportą, o dabar mes gyvename futbolu. Ir ne tik per šį Europos čempionatą. Vaikams, manau, yra labai svarbu matyti darnią šeimą – tėtį ir mamą. Vyrui daug laiko praleidžiant aikštelėje, būti toje aplinkoje tapo neišvengiama. Be to, mes stengiamės futbolo rungtynes žiūrėti kartu“, – portalui Žmonės.lt pasakojo du mažylius auginanti Vaida.

Moteris prisipažino, kad tėtis vyresnėliui Deivydui (4) yra pavyzdys. Mažylis nori rengtis, atrodyti bei, žinoma, užsiimti tuo, ką veikia tėtis – žaisti futbolą.

„Pas mus namuose yra gal apie dvidešimt skirtingų komandų, kuriose žaidžia ar žaidė tėtis, mažyčių marškinėlių su pavarde Česnauskis. Vos parėjęs iš darželio jis iš karto skuba juos persivilkti. Jam specialiai užsakome ir futbolo batelius. Jis seka tėčio pėdomis ir labai nori būti futbolininku. Man labai skaudėtų širdį, jei mūsų šeima būtų atskirai, o vaikas nematytų savo idealo“, – pasakojo Vaida. Moteris patikino, kad ji su vyru nemėgina lenkti savo atžalos ir versti lankyti treniruotes, mat jis pats trykšta užsidegimu.

Prakalbus apie artėjantį „Euro 2012“ finalą Vaida pasakojo, kad kiekvienas rungtynes žiūrinti su vyru, tačiau jam išvykus jas aptarianti pokalbių svetainėje „Skype“. Be to, visą čempionatą akylai stebėjusi Vaida prisipažino, kad jai puikiai sekėsi atspėti laimėsiančias komandas, o dabar jos moteriška intuicija kužda, jog laimės ispanai.

„Anksčiau aš nesidomėjau futbolu ir nelaukiau čempionatų. Dabar tai – šventas reikalas. Vyresnysis sūnus eina į darželį, lanko futbolo treniruotes, tad parvažiavę namo, iš karto įsijungiame televizorių. Labai intensyviai žiūrime futbolą šiuo metu. Nors kamuolys yra apvalus, o futbolas – nenuspėjamas, mano širdis linksta į Ispanijos pusę. Mano nuomone, tai pati stipriausia pasaulio komanda“, – pokalbį baigė žavi moteris.