Vaida Grikšaitė-Česnauskienė vyrą Deividą lydėjo į varžybas Fareruose ir Kipre – spėjo ir pailsėti

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė su vyru Deividu Česnauskiu Kipre ir Fareruose / Asmeninio albumo nuotr.
Vaida Grikšaitė-Česnauskienė su vyru Deividu Česnauskiu Kipre ir Fareruose / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-07-22 13:51
AA

Vaidos ir Deivido Česnauskių šeima savo gyvenimo be futbolo neįsivaizduoja, todėl nenuostabu, kad net atostogos dažniausiai neapsieina be varžybų. Farerų salose ir Kipre futbolininko Deivido Česnauskio žmona Vaida Griškaitė-Česnauskienė ilsėjosi trumpai, mat labiausiai ją domino futbolo rungtynės ir su juo susiję reikalai.

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

„Tiek į Farerus, tiek į Kiprą skridau kaip didžiulė sirgalė – ir palaikyti savo vyro, ir dirbti: kadangi esu Lietuvos futbolo federacijoje, mane domino ir darbiniai reikalai bei pažintys“, – Žmonės.lt sakė V.Grikšaitė-Česnauskienė.

Prieš keletą savaičių UEFA Europos lygos burtai lėmė Trakų komandos varžybas su Farerų futbolo klubu „Torshavn“. Vaida dėl kelionės turėjo apsispręsti akimirksniu. Kadangi sulaukė vyro paraginimo vykti, likus vos savaitei iki skrydžio nusipirko bilietus, susikrovė lagaminą ir – pirmyn.

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

„Skrydis į Farerus įvyko, galima sakyti, spontaniškai. Nebuvo kada ilgai svarstyti, o kadangi norėjosi išskristi iš Lietuvos, pakeisti aplinką – pasinaudojau proga“, – sakė pašnekovė.

V.Grikšaitė-Česnauskienė prisipažino, kad pasyvus poilsis – ne jai, todėl turėdama laisvo laiko stengėsi jį išnaudoti aktyviai: „Nesu pasyvioji atostogautoja – mane domina vietiniai žmonės, kultūra, išskirtinės vietos. Leidausi ir į kelias pažintines keliones. Geriausiai pailsiu vien nuo to, kad pasikeičia aplinka, žmonės, kad galiu viskuo domėtis ir sužinoti daug naujo.“

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė Farerų salose (5 nuotr.)
Asmeninio albumo nuotr.
+2

Po pergalės – į Kiprą

Po kelionės į Farerus vėl laukė skrydis, tiesa – ne namo: kadangi Trakų komanda sėkmingai įveikė pirmąjį UEFA Europos lygos etapą su Farerų „Torshavn“ klubu, laukė antrasis – susirungti su Kipro Limasolio „Apollon“ futbolo komanda. Vos trys dienos Fareruose prabėgo akimirksniu ir vėl teko krautis lagaminus kelionei į Kiprą.

Trečiadienį Kipro komanda atskris atsakomosioms rungtynėms – FK Trakai ketvirtadienį žais su Limasolio „Apollon“ klubu: „Mums bus būtinas ypatingas nusiteikimas, didis užsispyrimas ir sėkmė, kad pereitume į trečiąjį UEFA Europos lygos etapą.“

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė / Asmeninio albumo nuotr.

Nemėgsta pasyvaus poilsio

„Kipre turėjau galimybę pasilepinti ilgesniu poilsiu, tačiau, prisipažinsiu, šiek tiek pagulėjau saulėje, bet sukandusi dantis (juokiasi). Pati sau kartojau: „Vaida, pabūk ramiai, pailsėk, tai reta proga be vaikų.“ Tai buvo galimybė pabūti pačiai su savimi, nes dažniausiai visur būnu su vaikais. Šįkart juos prižiūrėjo mūsų mamos“, – pasakojo pašnekovė.

Kipre jai bene labiausiai įsiminė maloni pažintis su vietiniu žurnalistu: „Teko susipažinti su kipriečiu žurnalistu, kuris norėjo iš manęs interviu. Sutikau su viena sąlyga – mainais už „Apollon“ komandos atributiką. Mane labai domina skirtingų futbolo komandų atributika – ją renku, kolekcionuoju. Rungtynių dieną susitikome ir gavau didžiausią maišą dovanų – buvau nustebinta tokio draugiškumo.“

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė Kipre (15 nuotr.)
+9

Visur gerai, bet namie geriausia

Nors Lietuvoje oras nelepina, o Kipre Vaida galėjo lepintis jūra ir saule, patikina, kad grįžusi į gimtinę darkart suprato, kad nėra geresnės vietos, kaip namai ir sava žemė.

„Tiek Fareruose, tiek Kipre žmonės niekur neskuba, viską daro lėtai... Kipre beprotiškai karšta... Ne kartą pagalvojau – kaip gerai, kad gyvename Lietuvoje. Nors pas mus dažnai lyja, apsiniaukę, bet man gerai, nes galiu kvėpuoti tyru oru. Čia ir žmonės man mielesni, ir savas maistas. Pakeliavusi ir pabuvusi skirtingose kultūrose tik dar kartą įsitikinu, kad pas mus Lietuvoje iš tiesų viskas labai gerai“, – šypteli.

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė / Asmeninio albumo nuotr.